Bir Profesyonel gibi vurgulama ve konturlama yapma

0
187

Makyaj, kusurları örtmekten çok daha fazlasını yapar. Makyajınızı bir sonraki seviyeye yükseltin ve en iyi özelliklerinizi nasıl ortaya çıkaracağınızı öğrenin, yüzünüzü yeniden şekillendirin ve yeni boyutlara taşıyın. Kulağa imkansız gelebileceğini biliyorum, ama makyaj sanatçıları yıllardır ünlülerin çarpıcı görünmesini sağlamak için aydınlatma, vurgulama ve şekillendirme tekniklerini kullanıyorlar.Sen de yapabilirsin. Aslında, istedikten sonra zor değil.

Kontur yaparken dikkat edilmesi gerekenler !

  • Aceleci olmamamınız gerekiyor
  • Dikkatli ve yavaş yapmanız gerekiyor
  • Aydınlatma yeterli olmalıdır.
  • Renk seçimi cildinize uygun seçim yapmalısınız.

Peki nasıl profesyonel gibi yapabilirsin ?

Temel yaklaşım, genellikle gözünüzün altında, burnun ve alnın merkezi, çenenin ortası ve kaşlarınızın hemen altındaki gibi yüzünüzün iç kısımlarını aydınlatmadır. . Bunlar genellikle yüzünüzün kabarık veya batık görünmesini sağlayan daha karanlık bölgelerdir. Vurgulayarak, yüzünüz daha parlak, daha sağlıklı ve daha dolgun görünür yapmanızı sağlıcak bölümlerdir.

Konturlamanın ters bir etkiye sahiptir. Daha tanımlanmış bir elmacık kemiği istiyorsanız, zayıflama etkisi yaratmak için kontur kullanırsınız. Konturlama tipik olarak yanakların dış kenarları, burnunuzun kenarları, alnınızın yanları ve çenenizin başlangıç ​​kenarları gibi yüzünüzün dış kısımlarında görülür.

DİKKAT !

Öncelikle size bir profesyonel gibi aydınlatma ve şekillendirmenin deney yapmak anlamına geldiğini söyleyeyim. Herkesin yüzü farklıdır, bu yüzden yüzünüze doğru görünümü elde etmek için tekniklerle biraz oynayın. Güven bana, çabaya değer.


Her zamanki temelinizi hafifçe uygulayarak başlayın. Bu temel kapsama alanı sağlar ve yüzünüze bir temelini sağlar. Ardından, daha hafif temeli alnınızın ortasına uygulamak için bir sünger kullanın. Burnunuzun ortasından aşağı doğru hareket ederken ince bir çizgiye konikleştirin. Dudaklarınızın hemen üstündeki çizgiye devam edin. Parmak genişliğinin miktarını gözünüzün dış kenarından, gözünüzün altına, burnunuzun dış kenarını kaplayacak şekilde genişletin. Her zaman her iki tarafta da düzgün olduğundan emin olun. Çenenize ve kaşlarınızın dış kenar altına küçük bir daire uygulayın.


Fırçanızı konturlu renge batırın. Çenenizin dış kenarlarına uygulayın. Burnunuzun vurgulanan bölgeleri ile göz kapaklarının üzerine ince bir çizgi uygulayın. Alnınızın her iki tarafının çok dış kenarlarına uygulayın.

Yanaklar için, gözünüzün ortasındaki elmacık kemiğinden başlayıp elmacık kemiğinizi kulağınıza doğru takip ederek konturlayın. Doğrudan konturun altında vurgulayın.

Bak, o kadar da zor değil. Yağlı cildiniz varsa dikkatli olmanızı tavsiye ederim. T bölgesini vurgulamak cildinizin daha yağlı görünmesini sağlayabilir. Bunun yerine, biraz yanardöner yüz pudrası aşırı yağı emerken vurgulamanıza yardımcı olacaktır. Unutmayın, deneyin ve yeni sizi bulmaktan vazgeçmeyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz