Çamaşırların Küçülmesini veya çekmesini nasıl engellerim

0
333

Çamaşırların Küçülmesini veya çekmesini nasıl engellerim

  • Çamaşır kurutma makinesi çamaşırları küçültüyor
  • Çamaşır kurutma Makinası püf noktaları
  • Kurutma makinesi hangi program iyi ?
  • Kurutma makinesi dolap kuruluğu
  • Kurutma makinesine karışık çamaşır atılır mi
  • Sentetik dolap kuruluğu nedir
  • Kurutma makinesi tazeleme programı Nedir
  • 60 derecede çamaşır çeker mi

Kumaş çekmemesi için, giysi etiketi okumanız çamaşırları ilk yıkamada çekmesini önlemek için okumanızda fayda var. Bazı kumaşlar özellikle çekmeye eğilimdir.

Özellikle de sıcak suda yıkarsanız kıyafetiniz muhtemelen çekicektir. Yün, keten ve suni kuru temizleme yapılmalı veya elde yıkanmalı veya en azından soğuk suda yıkanmalı ve havada kurumaya bırakılmalıdır.

Çamaşırların Küçülmesini veya çekmesini nasıl engellerim

Yün gibi ağır kumaşları kurumaya bırakın, çünkü asılırlarsa gerilebilirler.

Giysiler çeker çünkü kumaştaki lifler sarılır. Çekmiş kıyafeti orjinal boyutuna getirebilirsiniz. Yün, kaşmir veya pamuktan yapılmış örgüler düzelmeye en duyarlı olanlardır. Çekmiş giysiyi suya batırıp bırakın ve bir bardak bebek şampuanı veya saç kremi ile yapabilirsiniz.

Giysiyi ıslatın çıkarın ve fazla suyu yavaşça sıkın. Düz bir yüzeye yerleştirin ve giysileri dikkatlice gererek orijinal boyutuna geri döndürün. Giysi hala gerilmeye karşı dirençliyse bir buharlı ütü yardımcı olabilir; orijinal boyutlardan emin değilseniz, desen olarak benzer boyutta bir öğe kullanın. Gerildikten sonra, giysi tamamen kuruyana kadar kenarları ağır bir nesne ile tutun.

Çamaşır kurutma makinesi çamaşırları küçültüyor diyorsanız çok fazla sıcağı seçmeyin.Ürününüz kurutma makinesine uygunsa koyabilirsiniz.Kurutma makinesinde en iyi programı bulmak için ürünlerin etikelerine bakınız.

Kurutma makinesine karışık çamaşır atılır mi ? Kurutma makinesine karışık kıyafet koymanız çünkü her ürünün kendine haz özelliği mevcuttur.O yüzden seçtiğiniz program diğer kıyafetlerinize zarar verebilir.

Makinenizde yüksek sıcaklıkta giysilerini yıkamayız.60 derecede çamaşır çeker mi ? sorusuna çekmesi muhtemeldir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz