Cilt ve Güzellik Hijyen İpuçları Bilmenizi İstiyorum!

0
182

Her zaman cildimizi temiz tutamayız, değil mi?

internette bir sürü cilt temizlik hijyenleri alakalı bir sürü kalabalık bilgilerle dolu.
ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşacak bir dizi yazı yazmaya başlamak istiyorum, ancak her kadının bilmesi gereken cilt ve güzellik ipuçları. 

Cilt Bakımı İpuçları:

 1. Makyajını her gece yıka : Makyajlıyken ​​uyuma. Yorgunsanız, bu yeniden kullanılabilir makyaj temizleyicilerin bir  kısmını saklayın ve sadece birkaç dakika sürecektir.
 2. Cildi Nasıl Temizleyeceğinizi Öğrenin – Cildi akne ve sivilceden uzak tutmak, yüzünüze koyduğunuz ürünlerden daha fazlasıdır. Cildinizi nasıl temizleyeceğinizi ve tutacağınızı gösteren 10 ipucuyla bu gönderiye bir göz atın.
 3. Cildinizi Detoks Edin: Ya düzenli yüz bakımı yapın ya da kendinizi evde yüz bakımı yapın. Ya da bir kozmetikten yüz maskesini deneyebilir veya aynı derecede etkili olacak kendi ev yapımı yüz maskenizi yapabilirsiniz.
 4. İpek Üzerinde Uyku – Yaşlanma belirtilerini yavaşlatmak ve saçı en iyi durumda tutmak istiyorsanız, ipek bir yastık kılıfı üzerinde uyumaya çalışın
 5. Tuz Alımınızı Azaltın – Ne kadar tuz yediğinizden emin değilim, ama muhtemelen daha azına ihtiyacınız var. Hemen hemen her insan çok fazla tuz yiyor. Tuz vücudumuzun daha hızlı susuz kalmasına ve cildi en iyi şekilde görmeyen suyu tutmasına neden olur. Haklı mıyım?
 6. Şeker Alımını İzle – Biliyorum, bu çok zor. Ancak şeker, birçok sağlık sorunuyla bağlantılıdır! Ayrıca, yaşlanma sürecini hızlandırdığı gösterilmiştir.
 7. Daha Fazla Egzersiz Yapın -Egzersiz, artan dolaşım ve kan temini de dahil olmak üzere cilt ve güzellik için mükemmel olan birçok sağlık yararına sahiptir.Menüden video sekmentinden izleyebilirsiniz.
 8. Kuru Fırçalamaya Başlayın – Lenfatik sisteminizin boşalmasına yardımcı olur, selüliti azaltır, cilt döngüsünü ve her türlü diğer iyiliği teşvik eder!
 9. Vitaminlerinizi Alın – Diyetinizin eksikliğini veya daha fazlasına ihtiyacınız olan şeyi bulun.Vitamin eksiliğine dikkat edin.
 10. Fastfood yiyeceklerinden : fastfood yiyeceklerinden uzak durun.
 11. Ellerinizi Yıkayın – Sadece normal zamanda değil.Halka açık yerlerde alışveriş yaptıktan sonra ellerinizi yıkayın, başka birinin evini ziyaret ettikten sonra ellerinizi yıkayın, parklar, konserler vb. Halka açık yerleri ziyaret ederken ellerinizi sık sık yıkayın ve ellerinizi yıkamadığınızda el dezenfektanı kullanın. % 100 değil, ama hiç yoktan iyidir.
 12. Egzersiz Sonrası Duş – Çok fazla terlemeseniz bile, vücudumuzun boşalması gereken toksinleri terletiriz, böylece onlardan hasta olmayız. Teri yeniden emmediğinizden emin olmak için çalıştıktan sonra mümkün olan en kısa sürede duş alın.

Güzellik Ürün İpuçları:

 1. Makyaj Fırçalarınızı Yıkayın – Aralarında sivilce ve diğer cilt sorunlarına neden olabilecek bakteriler barındırır.
 2. Son Kullanma Tarihlerini bakın – Cilt bakımı ve güzellik ürünlerinin arkasında son kullanma tarihleri bulunmaktadır. Bu tarihlere dikkat edin ve gerektiğinde ürünleri atın. Ürünü hemen açmazsanız, tarihleri ​​biraz geri itebilirsiniz, ancak açıldıktan ve kullanıldıktan sonra başlar.
 3. Maskarayı Paylaşmayın – Bazı güzellik ürünlerinin paylaşımı daha güvenlidir; rimel onlardan biri değil.
 4. Eyeliner’ı paylaşmayın – Maskaraya benzer şekilde, göz kalemi de gözünüzün kendi bakterilerinizin makyajla karıştığı kısımlarına dokunur. 

Sağlık ipuçları:

 1. Temiz Olmaya Çalışın – Ürünlerinizde ne kadar az toksik kimyasal varsa o kadar iyidir.
 2. Biraz Uyu – Hepimiz daha fazla uykuya ihtiyacımız olduğunu biliyoruz. Kesinlikle uykunun gelmesinin zor olduğu mevsimler vardır. Ancak, yapabildiğiniz zaman bazı uykuyu zamanında uyuyun ve uykusuzlukla savaşmak için ne gerekiyorsa yapın.
 3. Vücudunuza Dikkat Edin – Kendinizi en iyi siz tanırsınız. Cildinize, saçınıza, vücudunuza, nasıl hissettiğinize ve dengede bir şey hissetmezseniz veya tekrar tekrar rahatsız edici şeyler görürseniz, bir doktora görünün. Cildinizde bir yumru veya yeni bir iz bulursanız, bir doktora görünün. Temel olarak, kendinize bağlı kalın ve dikkat edin.
 4. Daha Fazla Su İç – Ne kadar su içersen vücudun için o kadar iyi. Her diyetin ortak noktası nedir? SU, Her açık cilt sorunun ortak noktası nedir? Daha fazla su içmek. Bu nedenle, daha iyi cilt ve sağlık için basit bir yol izleyin ve sadece – daha fazla su için.
 5. Gülümseme – Sadece gülümsemenin beynimizde bizi daha mutlu hissettiren kimyasalları tetiklediğini değil, aynı zamanda gülümsemenin yüz kaslarınızı çalıştırdığını ve gözlerinizi parlattığını gösteren çalışmalar var.

Muhtemelen bu listeye daha fazlasını ekleyeceğim, bu yüzden aşağıdaki yorumlarda kaçırdığımı düşündüğünüzü kesinlikle paylaşın!

Sizlerle bu sağlık ipuclarını daha iyi hale getirmek için yorumlarınızı beklerim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz