Coronavirus Salgını Sırasında Başkalarına Yardım Etmek İçin Yapabilecekleriniz

0
189

Devam eden koronavirüs salgını sırasında çaresiz hissetmek zor durum , ancak toplumunuzdaki diğerlerini refahlarını sürdürmelerine yardımcı olmak için hala destekleyebileceğiniz yollar vardır. Bununla birlikte, ülke çapında büyüyen daha doğrulanmış COVID-19 vakaları ile, kendi güvenliğiniz ve önce kendi sağlığınıza dikkat etmek önemlidir.

  • Ellerinizi 30 saniye sabun suyla yıkayın.
  • Yüzde 60 alkol (etanol veya izopropanol) içeren mendiller kullanarak dezenfekte edin ve koronavirüsü önlemek için önerilen temizlik malzemelerini kullanın.
  • Burnunuza, ağzınıza ve gözlerinize dokunmaktan kaçının.
  • Eğer hasta hissediyorsanız evde kalın.

Bu hassas zamanda çevrenizdekilere yardımcı olmak için başka neler yapabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

60 yaşın üzerindeki insanlar ve kalp rahatsızlığı, akciğer hastalığı veya diyabet gibi önceden var olan durumları olanlar koronavirüs ile kasılma riski en yüksek olanlardır. Bu kategoriye giren komşuları, arkadaşları ve akrabaları ve engelli olanları kontrol etmeniz gerekmektedir.

Ülke genelindeki işletmeler kapanma riskiyle karşı karşıyayken, perakende işyerlerindeki işçiler ciddi ücret kesintileri veya tamamen iş kaybı ile karşı karşıyadır. Ancak yardım etmenin birkaç yolu vardır:

Çevrenizdeki kişilere vermek veya daha sonra kullanmak üzere kaydetmek için yerel perakendecilere hediye kartı satın almak bir yoludur.

İhtiyacınız olan gereksinimleri yerel işletmelerden alın.

Onaylanmış koronavirüs vakalarının sayısı artmaya devam ettikçe, kan bağışı yapmaya uygun kişi sayısı azalmaktadır.Sağlıklıysanız ve kan verebiliyorsanız, nerede bağış yapabileceğinizi öğrenin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz