Deodorant Lekesi Nasıl Çıkarılır ?

0
422

Deodorant Lekesi Nasıl Çıkarılır ? Renkli kıyafetten deodorant lekesi nasıl çıkar Siyah kıyafetten deodorant lekesi nasıl çıkar Leke yapmayan deodorant Siyah tişört koltuk altı lekesi Beyaz roll on lekesi Nasıl Çıkar Gömlek koltuk altı lekeleri nasıl çıkar Deri montta deodorant lekesi Suni deri deodorant lekesi

Deodorant lekeleri koyu renk giysiler üzerinde utanç vericidir. Beyaz deodorantı ovmak için bir bebek mendili kullanarak başarılı olabilirsiniz. Ancak birikme veya inatçı bir leke için daha sert olmalısın. Başlamadan önce giysilerin yıkanabilir olduğundan emin olun. Yalnızca kuru temizleme özelliğine sahip giysiler için temizleyici lekeyi çıkarabilmelidir.

İhtiyacınız Olan Şeyler

  • Beyaz sirke
  • Karbonat
  • Havlu

Aşama 1

Deodorant lekesinin üzerine kalın bir kabartma tozu serpiştirin ve kumaşa biraz sürün.

Aşama 2

Köpüklü bir kimyasal reaksiyon yapmak için sirke kabartma tozu üzerine dökün. Biraz daha kabartma tozu ve daha sonra birkaç yemek kaşığı sirke ekleyin.

Aşama 3

Kimyasal reaksiyon bittikten sonra fazla “kabuk” fırçalayın. Giysileri normal şekilde yıkayın, ancak giysiyi kurutmadan önce lekeli alanı kontrol edin. Leke hala oradaysa, seyreltilmemiş sirke dökün ve hafifçe ovalayın. Tekrar yıkayın ve giysiyi kurutmadan önce lekenin gittiğinden emin olun.

İpucu

Giysilerinizdeki çirkin izleri en aza indirmek için giysilerinize uyumlu bir deodorant kullanın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz