Doğum yaptıktan sonra ne kadar zaman sonra hamile kalınıyor ?

0
15Doğum sonrası doğurganlıkla ilgili efsaneler yaygındır.

Düşük bir ihtimal olsa da, bebek sahibi olduktan 6 haftadan daha az bir süre sonra hamile kalmak mümkündür. Ancak, bir kadın tekrar yumurtlayana kadar mümkün değildir. Yumurtlamanın gerçekleştiği nokta kişiden kişiye değişir; bu, bazı kadınların diğerlerinden daha erken hamile kalması anlamına gelir.

Bu makalede, bir kadının bebek sahibi olduktan sonra ne kadar sürede hamile kalabileceği, ne kadar beklemesi gerektiği ve birbirine çok yakın gebeliklerin olası riskleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yumurtlama ve ilk doğum sonrası dönem?

Yumurtlama, bir yumurtalık döllenme için bir yumurta bıraktığında meydana gelir. Yumurta döllenmemişse, vücut adet dönemindeki yumurtayı ve kanı dışarı atar. Bir kadının hamile kalması için yumurtlama yapılmalıdır ve düzenli dönemler bir kadının yumurtladığının bir işaretidir.

Kadınların çoğu doğumdan en az 6 hafta sonrasına kadar yumurtlamaya başlamamış, ancak bir kısmı daha erken yumurtlama yapmıştır.

Genellikle emzirmeyen kadınlar doğum yaptıktan sonra emziren kadınlardan daha erken yumurtlarlar.

Genellikle emzirmeyen kadınlar doğum yaptıktan sonra emziren kadınlardan daha erken yumurtlarlar.

Emzirme döneminde hamile kalabilir miyim ?

Emzirme genellikle yumurtlamayı önler, ancak bu her zaman böyle değildir. Bununla birlikte, yalnızca 6 ay boyunca bebeklerini emziren kadınların bu süre boyunca emzirmeyen kadınlardan daha az yumurtlama olasılığı daha düşüktür.

Kadının adet dönemi geri dönmemiş olmalı. Adet gören kadınların tümü doğurgan olmasa da, bir kadının döneminin geri dönüşü, vücudun yumurtlamaya hazırlanıyor olduğunu gösteriyor.

Yeniden Hamile Kalmak için Ne Kadar Beklemeliyim

Doğumdan hemen sonra tekrar hamile kalmak, hem kadın hem de bebek için olumsuz sonuç riskini arttırmaktadır. Doğumdan sonra iyileşme süreci başlamaktadır.Doğumdan sonra gerilmiş olan vücut şimdi kaslar salmış bir şekilde olur toplanması biraz zaman almaktadır.

Yeniden hamile kalmak için en az 18 ay öneriliyor.

Doğumdan sonra seks ne zaman yapılır ?

Doğumdan sonra seks yapmanın güvenli olduğu zaman için öneriler de değişiklik gösterebilir. Genel olarak, doğum sonrası kanama sona erene kadar, ağrılar gidene kadar ve bir kadın seks yapmayı isteyene kadar beklemek en iyisidir.

Doğum sonrası rahim genişlediği için beklemenizde fayda var.CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz