Evde Saç Boyası Nasıl Yapılır ? Yapmamız gerekenler neler ?

0
199

Bir kızın hayatında çok önemli olan bir kaç şey var ve bu listenin üstünde bize en önemli listesinde gelen 3 harfli bir kelime bulacaksınız saç. Hiçbir şey, kötü saçlar gibi bir günü mahvedemez , hatta daha da kötüsü, bir boya işi ters gittiğinde !

Saçınızı evde boyamak kolay bir iş değildir, ancak işinizi iyi bildiğiniz sürece mükemmel renkli saçlar elde etmek mümkündür.Mükemmel rengi almanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarımız var.

Doğru Formülü Seçme

Alışveriş yaparken makul beklentiler dahilinde bir saç rengi seçin . “Aşırı değişikliklerden kaçınarak istediğiniz rengi seçin. Sarışından siyaha gitmekten bahsediyoruz, ya da tam tersi. En fazla iki tonlarında hafif ya da koyu renkler seçin.

Hazırlık Anahtardır

Herhangi bir saç rengi denemeden önce , leke boya gibi unsurlar göz alındığından eski bazı kıyafetleri giymeniz gerekebilir. Boyaya başlamadan önce eski bir havluyu da eksik etmeyin.Evinizi hazırladıktan sonra mükemmel zaman saçlarınızın temiz olduğu zamandır.Doğal saç için ilk defa boya yapıyorsanız saç dipleriniz biraz karıncalanabilir.Saç boyanıza yağ katmayı unutmayın.

Talimatlara uyun

Hatalardan kaçınmak için, talimatları uyun ve güvenliğiniz için takip etmelisiniz. Kendinize uygun zaman ayırın, süreçte acele etmeyin.

Kesinlikle kontrol edin

Evde renk kitlerinin çoğu, tedavi sonrası saç kremi ile birlikte gelir. Yanlışlıkla tüpü attıysanız veya kutunuzda bir tane yoksa – paraben ve silikon içermeyen saç maskeleri kullanın.Bir kez tam olarak durulayın sadece su ile rengini dışarı atın, 2-3 dakika boyunca kremi uygulayın ve rahatlayın.Saçınıza rengin tam uyması için 12 saat sonra tam yıkama yapın.

Yeni Renginize Dikkat Edin

Güzel saçlarınızı korumak için boyalı saçlar için formüle edilmiş şampuanlar ve saç kremleri kullanın . Renginizin korunmasını sağlamak ve solmayı önlemek için, renginizi çıkartmayan iyi bir şampuan ve saç kremi kullandığınızdan emin olun.Parlaklığı ve beslemeyi korumak için, saç besleyeci kremler kullanın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz