Gece makyajı yapmanın püf noktaları nelerdir ?

0
231

Gece makyajı gündüz makyajına göre daha koyu ve parlak tonlar yapılır.Çünkü gün ışığı ile gece ışığı aynı değildir.Gece makyajı nasıl yapılır ? Gece makyajı yaparken nelere dikkat edilmelidir ? Gece makyajı yapmanın püf noktaları nelerdir ? Gece makyajı doğal parıltılı renklerden koyu canlı renklere geçiş yapılmaktadır.

Makyaja başlamadan önce yüzünüzü temizleyin: Gece makyajına başlamadan önce yüzünüzü gün içersinde biriken yağlardan ve gündüz makyajınızdan iyice arındırmak yüz temizleme jeliyle temizlemelisiniz.

Başlangıç fondöteninizi uygulayın: Teninizin aynı tonda olması için fondöteninizi ince bir tabaka halinde sürün.

Gözler: Gece makyajında odak noktası gözlerdir.Gözlerinize geceye yakışır şekilde gündüz kullandığınızda daha koyu bir göz far ile gölgelendirme yapın. Gözlerinizin dış köşelerinde alt kirpiklerinizin altında da aynı gölge kullanımını yapın.

Allık: Gece makyajında çok fazla allık kullanımına gerek yoktur. Yanaklarınıza hafifi pembelik verebilirsiniz.

Dudaklar: Doğal dudak renginde bir ruj tercih edecekseniz gündüz kullandığınız dudak renginin bir kaç ton daha koyusu olan bir renk kullanmalısınız. Ten renginize uygun olarak kullanacağınız her renkteki koyu rujlar gece makyajını kaldırabilir. Işıltılı dudak parlatıcılarını da gece makyajınızda kullanabilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz