Göz altı Koyu Halkaları Kalıcı Olarak iyileştirme

Bunlarada bakabilirsiniz

2022 oymalı avangard gümüşlük modelleri

Evinizi dekore ederken birçok unsurlara dikkat ediyoruz.Evin tasarımına dikkat ederdek evinizi hangi tarzda dekore ettiğinizde çok etkilemektedir.Modern bir tasarım evde oymalı bir...

Dermatologlara Göre Cildinizi İçten Dışa Nemlendirmenin Yolları

Ama önce cildinizin kuru mu yoksa yağlı mı olduğunu anlamanız gerekiyor. Parlayan bir cilde sahip olduğunuz tek zaman, ona...

Bebek Odası Dekorasyon Önerileri

En az bebeklerin konforu kadar annelerin konforlu olması da bebek odası dekorasyonunda oldukça önemlidir.Küçük Bebek Odası İçin Büyük Kolaylık Sağlayan Öneriler.Kullanışlı bebek...

2022 Yaz bikini modelleri Bu modellere bayılacaksınız

2022 yılı için sizlere en iyi yaz bikini modellerini topladık.Hepsi birbirinden güzel tasarımlar çok bayılacaksınız. İster plajda ister havuz...

Bu hızlı tempolu dünyada genellikle sadece kendimizi umursamıyoruz. Diyetimize dikkat etmeyi, yetersiz uyku almayı ve sürekli olarak telefonla meşgul olmak gibi yaydığı radyasyonlara maruz kalmayı unutuyoruz.

Sonuç? Göz altı koyu morluklar, kırışıklıkların ve ince çizgilerin erken görünümü ve sadece dejenere cilt göstergesidir.. Ama muhtemelen bu inatçı koyu halkaları dermatoloğu ziyaret ederek tedavi etmek için zamanınız bile yok.

Bu makalede, göz altı koyu halkaları kolayca ve doğal olarak önlemenize ve iyileştirmenize yardımcı olabilecek ev ilaçları bulacaksınız. Bunu kesinlikle seveceksiniz.

Koyu halka türleri:

1. Mavimsi renk

Gözlerinizin altındaki koyu halkalar mavi renkte görünebilir. Bunun nedenleri stresli bir yaşam tarzı, uyku eksikliği, alerji ve burun delikleri olabilir. Nazal dekomestiyon mikrosirkülasyonu yavaşlatarak kanınızı daha az oksijenlendirir. Bu, göz altı cildinizi parlak kırmızısından donuk maviye dönüştürebilir.

Mavi renkli koyu halkalardan kurtulmak için bazı yaygın ve etkili çözümler şunlardır:

  1. Uyku. Vücudunuz, meydana gelen hasarları düzeltmek ve onarmak için gecelik en az sekiz saat uyku gerektirir. Uyurken gözlerinizin etrafındaki bölgeye baskı uygulamadığınızdan emin olun.
  2. Kontakt lenslerinizi çıkarın ve uykuya dalmadan önce göz makyajınızı çıkarın. Lenslerinizi bırakmazsanız kornea kuruyacaktır. Makyajınızı bırakırsanız, gözeneklerinizi tıkayabilir, yaşlanma sürecini hızlandırabilir. Göz çevrenizdeki cilt zaten çok ince ve kırılgandır ve makyaj kalıntısı cilde daha fazla zarar verebilir ve koyu halkalara neden olabilir.
  3. Uyumadan hemen önce ekranlara bakmayın. Dijital ekranlardan yayılan radyasyonlar hem gözlere hem de çevresindeki cilde son derece zararlıdır. Karanlıkta, gözleriniz kasları zayıflatabilecek parlak ışığa maruz kalır.
  4. Gözlerini ovma. Gözlerinizin altındaki cilt hassastır ve sürtünme pigmentasyonu azaltabilir. Gözlerdeki tahrişi en aza indirin. Gözleriniz kaşıntılı hissediyorsa, göz damlası kullanın veya ellerinizle havalandırın. Sürtünmek yerine yatıştırıcı bir krem ​​kullanın ve göz bölgesine hafifçe masaj yapın.

2. Kahverengimsi renk

Gözlerinizin altındaki bölge yaşlanma, genetik ve kan damarlarının ortaya çıkması veya güneşin neden olduğu hasar nedeniyle kahverengimsi bir renk alabilir. Bu renk hiperpigmentasyonun sonucudur. Tüm cilt tonları aşırı pigmentasyonun neden olduğu olsa da, bu tür koyu halkalar en çok orta ila koyu ten tonlarında yaygındır.

Çözümler için olsun kahverengi renkli koyu halkaları kurtulmak şunlardır:

  1. UV ışınlarının zarar görmesini önlemek için SPF uygulayın. Bunu yapmak için hafif güneş losyonu uygulayın. Parmaklar yerine, güneş koruyucu losyonu uygulamak için bir makyaj süngeri kullanın. Bu, eşit bir şekilde ve çok fazla baskı olmadan yayılmasını sağlayacaktır. SPF’yi her üç ila dört saatte bir tekrar uygulamayı hatırlamak önemlidir.
  2. C Vitamini serumu bulunmaktadır. Cildinizi nemlendirmek için küçük parmağınızı kullanarak gözlerinize iki ila üç damla damlatın.
  3. Parlatıcı maddeler içeren bir uyku maskesi kullanın. Uyumadan hemen önce cildinize ince bir tabaka uygulayın.

3. morumsu renk

Bu tür koyu halkalar, cildiniz genleriniz nedeniyle daha açıksa, cildinizin altındaki kan damarlarının yaşlanması ve incelmesi sonucu ortaya çıkan görünür kan damarlarından kaynaklanır.

4. Gölgeli koyu halkalar

Bu tip koyu halkaların ana nedeni kemiklerin yapısıdır. Gözleriniz ve elmacık kemikleriniz arasında derin bir vadi varsa, koyu halkalara sahip olmaya eğilimlisiniz. Diğer nedenler yaşlanma ve kilo kaybını içerir.

Koyu halkalarınızın görünümünü kötüleştirmeyecek bazı etkili ipuçları:

  1. Her zaman makyajınızı temizleyin. Temizleme yağı kullanarak göz çevresindeki tüm kirlerden kurtulun. Dördüncü parmağınızı kullanarak gözlerinizin altındaki bölgeye masaj yapın. Temizleme yağı ile birlikte bir sünger ped de kullanabilirsiniz. Kalıntıları ince köşelerden çıkarmak için açık krem ​​kullanın.
  2. Gözlerinizi kuru bırakmadığınızdan emin olun. Cildin inceliğini korumak için gözlerinizin altında hafif nemlendiriciler kullanın. Cildinizi kurutabildikleri için ağır kapatıcılardan kaçının. Gözlerinizi daha yorucu hale getirebilir, gizlemek yerine koyu halkaların görünümünü artırabilir. Bunun yerine, koyu halkalarınızı gizlemek için hafif kapatıcılar veya renk düzelticiler kullanın.

Bir hastaneyi ziyaret etmek ve bir dermatolog tavsiyesi almak için zamanınız yoksa, evde sahip olduğunuz malzemeleri kullanarak tedavileri her zaman deneyebilirsiniz. Bunlar basittir, ancak olumlu sonuçlar verdiği kanıtlanmıştır.

Koyu Halkalar için Ana Çözümler

Koyu halkaları temizlemede etkili olduğu kanıtlanmış ev ilaçlarının listesi. Bu ilaçlar, bileşenler ve uygulamalar açısından çok yönlüdür, ancak yaklaşık bir hafta içinde sonuçları gösterecektir.

1. Patates ve E Vitamini Kapsülü

patates

Küçük bir patates yıkayın, soyun ve rendeleyin. Suyu rendelenmiş patatesden sıkarak çıkarın. Pamuklu bir ped alın, ikiye bölün. Bu pamuk pedi patates suyuna batırın ve gözlerinizin altına yerleştirin. Beş ila on dakika bekletin. Pamuklu pedleri çıkarın ve atın. Taze bir pamuklu ped alın ve yerleştirdiğiniz bölgeyi okşayın.

E vitamini hapı alın ve ikiye bölün. Avucunuzdaki kapsülden yağı çıkarın ve dairesel hareketlerle gözlerinizin altına masaj yapın. Yağı 5 dakika bekletin.

Çalışmalar, E Vitamininin büyük bir antioksidan ajan olduğunu ve oksidatif strese neden olan ultraviyole ışığın etkilerini tersine çevirebileceğini düşündürmektedir.

Sonuçları görmek için bunu haftada iki ila üç kez tekrarlayın.

2. Salatalık Suyu

salaalık suyu

Bir salatalık rendeleyin ve ondan meyve suyu değerinde iki yemek kaşığı sıkın. Bu suyu bir kaseye dökün ve bir çorba kaşığı saf badem yağı ekleyin. Bunu iyice karıştırın ve bu karışıma pamuklu bir ped sürün. Gözlerinizin altına uygulayın ve bir gece bırakın.

Bu işlemi bir hafta boyunca günlük olarak tekrarlayın.

3. Vazelin ve Limon Suyu

vazelin

Bir kaseye iki yemek kaşığı Vazelin ekleyin. Buna, büyük bir limonun yarısı veya bir bütün küçük limonun suyunu ekleyin. İkisini iyice karıştırın ve göz altı bölgenize uygulayın.

Limon suyunun antioksidan ve yaşlanma karşıtı özellikler içerdiği kanıtlanmıştır.

Bu serumu yaklaşık üç gün boyunca günlük olarak kullanın ve sonuçları görün!

4. E Vitamini Kapsülü ve Gül Suyu

gül suyu

E Vitamini Kapsülünün içeriğini bir kabın içine iki yarıya kadar keserek dökün. Vitamine dört ila beş damla gül suyu ekleyin ve karıştırın. Çözeltiyi cildinize hafifçe masaj yapmak için parmaklarınızın ucunu kullanın. Bunu yatmadan hemen önce uygulayın ve içine bırakın.

Bu ilaç göz çevresindeki cildi yumuşak, nemli ve nemlendirici görevi görür.

Bu ilaç hafif koyu halkaları olan kişiler için hemen etkilidir. Ancak aşırı karanlık dairesi olan insanlar uygulamaya iki veya üç kat daha devam etmek zorunda kalacaklar.

5. Kahve Tozu

kahve tozu

Kalın bir macun oluşturmak için bir çorba kaşığı kahve tozu ve iki çorba kaşığı un karıştırın. Macunu gözlerinize bir fırça kullanarak uygulayın ve otuz dakika kurumasını bekleyin, ardından silin

Bu ilacı on gün boyunca günlük olarak takip edin.

6. Patates Dilimi

Patatesten ince bir dilim kesin ve bir dakika gözlerinizin altına sürün. Suları cildiniz tarafından emilsin.

Bununla birlikte, patates cildinizi kurutabilir ve yeniden nemlendirmek önemlidir. Bunu herhangi bir yağlayıcı hindistan cevizi yağı veya saf badem yağı kullanarak yapın.

Bu ilacı beş gün boyunca günlük olarak tekrarlayın.

7. Salatalık ve Çiğ Süt

ÜT

Bir salatalık rendeleyin ve bir veya iki kaşık suyunu çıkarın. Buna bir çorba kaşığı çiğ süt ekleyin ve iyice karıştırın. Yarıya kesilmiş bir pamuklu ped kullanarak; bu karışımı yüzünüze uygulayın. On dakika bekletin ve soğuk suyla durulayın.

Çiğ süt, şişliği ve koyu halkaları azaltmaya yardımcı olabilecek özelliklere sahiptir.

Salatalık su içeriği yüksektir ve cilt tahrişlerine karşı yatıştırıcı bir etkiye sahip olduğu ve şişmeyi azalttığı bilinmektedir.

Sonuçlar için yaklaşık bir hafta boyunca bu rutini günlük olarak takip edin.

8. Kakao Tozu, Gram unu, Aloe Vera Jel

Bir çorba kaşığı Aloe Vera jeli ile yarım çorba kaşığı kakao tozu ve unu karıştırın. Bunun için taze Aloe Vera kullanabilir veya piyasada bulunan hazır bir ürünü kullanabilirsiniz. Kakao tozunuz yoksa, bu ilaç için kahve tozu da kullanabilirsiniz. Bu karışımı yüzünüze bir fırça ile uygulayın. On dakika kurumasını bekleyin ve daha sonra ılık suyla yıkayın.

Kakao tozu ve kahve, cildi aydınlatan ve kırışıklık veya ince çizgi problemlerini azaltan antioksidanlardan oluşur.

Bunu haftada bir veya iki kez tekrarlayın.

9. Kişniş yaprakları ve Zerdeçal

ZERDEÇAL

Birkaç kişniş yaprağı ezin, onlara su ekleyin ve suyunu sıkın. Meyve suyuna yaklaşık iki tutam zerdeçal ekleyin ve iyice karıştırın. Gözlerinizin altına uygulayın ve kuruyana kadar üç ila dört dakika bekletin. Soğuk suyla durulayın.

Kişniş C Vitamini içerir ve cildi yumuşak ve esnek yapar. Zerdeçal cildi parlak ve yumuşak yapar

Bu ilacı haftada üç ila dört kez tekrarlayın. Bunu yüzünüzün her yerine uygulayabilirsiniz.

10. Dondurulmuş Kaşıklar

İki metal kaşığı dondurucuya yaklaşık beş ila altı saat yerleştirin. Gözlerinizin altındaki şişliği ve şişliği azaltmak için bu donmuş kaşıkları gözünüzün altına yerleştirin. Onları kaşınızın altına, göz kapaklarınızın üzerine boyunca yerleştirin.

Bu teknik, koyu halkaların görünümünde neredeyse yüzde otuz ila kırk oranında bir azalma gösterecektir.

11. Nane yaprakları ve Çay Ağacı Yağı

NANE

Birkaç nane yaprağı ezin ve suyunu sıkın. Nane suyu bir ila iki yemek kaşığı kadar olmalıdır. Nane suyuna bir damla çay ağacı yağı ekleyin ve gözünüzün altına uygulayın. Bu karışım derhal cilt tarafından emilir ve şeffaflaşır, böylece yıkanmaya gerek yoktur.

Çay ağacı yağı, şişlik ve koyu halkaları azaltmada yardımcı olan antimikrobiyal ve antienflamatuar özelliklere sahiptir.

Bunu günlük olarak deneyebilir ve bir hafta içinde sonuç bekleyebilirsiniz.

12. Virgin Badem Yağı

sağ yap

Uyumadan hemen önce gözünüzün etrafına birkaç damla saf badem yağı masaj yapın. Yağı cilde tamamen emilene kadar masaj yaptığınızdan emin olun.

Bu ilacı bir ay boyunca günlük olarak takip ederseniz, koyu halkalardan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Badem yağı, hasarlı cilt hücrelerini onarmaya ve böylece koyu halkaları gidermeye yardımcı olan cilt bariyerini yenileyici özellikler içerir.

13. Masaj

Ayağa kalkar kalkmaz, ellerinizi ısıtmak için avuç içlerinizi ovalayın ve ardından hafif bir basınç kullanarak avuç içlerinizi gözlerinizin üzerine koyun. Uyandıktan hemen sonra bunu üç ila dört kez tekrarlayın.

Ardından, pembemsi parmağınızı kullanın ve kan dolaşımını düzenlemek için gözlerinizin etrafındaki alanı hafifçe temizleyin.

Bunu her gün, hatasız yapın.

14. Salatalık, Patates, Bal ve Aloe Vera Jeli

Bu, parlatıcı ve nemlendirici bir jel paketidir. Yarım salatalık ve bir küçük patates rendeleyin. Bu kaseye bir çorba kaşığı bal ve bir çorba kaşığı Aloe Vera jeli ekleyin. Bu malzemeleri birlikte karıştırın ve on beş dakika buzdolabına koyun.

Pamuklu bir ped ve gül suyu kullanarak gözlerinizin etrafındaki alanı silin. Karışımı gözlerinize uygulayın, yirmi ila otuz dakika bekletin ve sonra soğuk suyla yıkayın.

Salatalık ve patates suyu, cildi anti-okside etme ve rehidre etme özelliklerine sahiptir. Patates suyu da cildin doğal ağarmasına neden olarak daha parlak görünmesine neden olur. Bal antimikrobiyal özelliklere sahiptir.

Bunu haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.

15. Karbonat ve Süt Kabartma

süt

Bu ilaç son derece koyu halkaları olan oldukça etkili insanlardır.

Bir kapta iki yemek kaşığı kabartma tozu ve iki yemek kaşığı sütü karıştırın ve kalın bir macun oluşturun. Pamuklu bir bez kullanarak macunu gözlerinin altına uygulayın. Yaklaşık kırk dakika bekletin ve durulayın.

Kabartma tozu, koyu halkaları azaltmaya yardımcı olan antibakteriyel özelliklere sahiptir. Sütün cilde uygulanması cilt iltihaplanmasının azalmasına ve cilt bariyeri fonksiyonunun iyileşmesine neden olur

Bunu iki ila üç gün boyunca günlük olarak tekrarlayın.

Koyu halkaların oluşmasını önlemek için ipuçları

1. Daima güneş gözlüğü takınız. Güneşin zararlı UV ışınları gözlerinizin altındaki ince cilde doğrudan zarar verir. Bu alanı güneş gözlükleriyle korumak sadece hızlı iyileşmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda cildi daha fazla hasara karşı korur.

2. Gün boyunca bol su için. Su, nemlendirilmiş ve parlayan cilde neden olan özelliklere sahiptir. Bu yüzden günde neredeyse iki litre su içtiğinizden emin olun. Sonuçları yaklaşık bir hafta içinde gözlemleyeceksiniz.

3. Dijital ekranlardan yayılan radyasyonlar cilt hasarına neden olduğundan, göz kaslarını zayıflattığından ve cildi dejenere ettiğinden, karanlıkta gece telefon ekranından uzak durun.

4. İyi bir gece uykusu çekmek için uykunuzu planlayın. Gözlerini dinlendirmek için 12 olmadan erken uyu. En az sekiz saat uyumaya çalışın.

Bunlar, evinizin konforundayken koyu halkalardan kurtulmak için ipuçları ve tedavilerdi.

Son sözler

Bunları takip etmenin yanı sıra, sağlıklı yiyecekler yemek çok önemlidir. Domates, ıspanak, patates, lahana, Brüksel lahanası vb. Gibi yiyecekler, kolajeni artıran ve dolgun, sıkı bir cilde neden olan C Vitamini açısından zengindir. Cilt çok ince ve hassas olduğundan gözlerinizin altındaki cilt için son derece faydalıdır.

Et, deniz ürünleri, maya, tahıllar vb.Gibi B12 Vitamini bakımından zengin gıdaların tüketimi, koyu halkaların görünümünü azaltarak düzenli pigmentasyon üretimine neden olacaktır.

Koyu halkaları çıkarmak için uygun ve tutarlı uyku düzenleri de gereklidir. Vücudun kendini yenilemek ve hasarlı cilt hücrelerini onarmak için en az sekiz saat uykuya ihtiyacı vardır.

Dışarı çıkarken güneş koruyucu losyon uygulayarak ve güneş gözlüğü takarak cildinizi daima doğrudan güneş ışığından koruyun.

Bu ipuçlarının size yardımcı olacağını umarız ve yalnızca bunlardan faydalanırsınız!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

son yüklenenler

2022 Rengarenk komidin modelleri

Yatak odasında bir komidin yoksa yatak odası değildir. (: Yatak odası takımlar genellikle komidin birlikte olmaktadır.Kendi isteğiniz dışına çıkmıcağınız...

2022 oymalı avangard gümüşlük modelleri

Evinizi dekore ederken birçok unsurlara dikkat ediyoruz.Evin tasarımına dikkat ederdek evinizi hangi tarzda dekore ettiğinizde çok etkilemektedir.Modern bir tasarım evde oymalı bir...

Dermatologlara Göre Cildinizi İçten Dışa Nemlendirmenin Yolları

Ama önce cildinizin kuru mu yoksa yağlı mı olduğunu anlamanız gerekiyor. Parlayan bir cilde sahip olduğunuz tek zaman, ona...

Bebek Odası Dekorasyon Önerileri

En az bebeklerin konforu kadar annelerin konforlu olması da bebek odası dekorasyonunda oldukça önemlidir.Küçük Bebek Odası İçin Büyük Kolaylık Sağlayan Öneriler.Kullanışlı bebek...

2022 Yaz bikini modelleri Bu modellere bayılacaksınız

2022 yılı için sizlere en iyi yaz bikini modellerini topladık.Hepsi birbirinden güzel tasarımlar çok bayılacaksınız. İster plajda ister havuz...

Benzer konular