iphone rehberi google drive yedekleme

Bunlarada bakabilirsiniz

2022 oymalı avangard gümüşlük modelleri

Evinizi dekore ederken birçok unsurlara dikkat ediyoruz.Evin tasarımına dikkat ederdek evinizi hangi tarzda dekore ettiğinizde çok etkilemektedir.Modern bir tasarım evde oymalı bir...

Dermatologlara Göre Cildinizi İçten Dışa Nemlendirmenin Yolları

Ama önce cildinizin kuru mu yoksa yağlı mı olduğunu anlamanız gerekiyor. Parlayan bir cilde sahip olduğunuz tek zaman, ona...

Bebek Odası Dekorasyon Önerileri

En az bebeklerin konforu kadar annelerin konforlu olması da bebek odası dekorasyonunda oldukça önemlidir.Küçük Bebek Odası İçin Büyük Kolaylık Sağlayan Öneriler.Kullanışlı bebek...

2022 Yaz bikini modelleri Bu modellere bayılacaksınız

2022 yılı için sizlere en iyi yaz bikini modellerini topladık.Hepsi birbirinden güzel tasarımlar çok bayılacaksınız. İster plajda ister havuz...

İphone rehberri google drive yedekleme işlemi nasıl yapılır ? Fotoğraflar nasıl yedeklendir Google Fotoğraflar’a yedeklenir. Kişiler nasıl Google Kişiler’e yedeklenir.Takvim nasıl Google Takvim’e yedeklenir. Gibi bir çok sorularınızın cevaplarını öğreniceksiniz.

Konu Başlıkları

 • Yedeklemeden önce bilmeniz gerekenler
 • Google Drive nasıl yedek alınır ?
 • Google Drive Fotoğrafları aktarma
 • Kişiler listenizi aktarma
 • iCloud Kullanarak iPhone Kişilerini Gmail’e Aktarma
 • Google Drive’ı iPhone, iPad’de kullanma
 • Google Drive neden yararlı?
 • İCloud’u Tamamlama
 • Google Drive Fotoğraf nasıl yüklenir ?
 • Büyük dosyaları paylaşmak için Google Drive nasıl kullanılır?

İPhone ve iCloud hesabınızdaki içeriği yedeklemek için Google Drive’ı kullanalır.

Yedeklemeden önce bilmeniz gerekenler

 • Fotoğrafları ve videoları yedeklemek için telefonunuzun bir Kablosuz ağda olması gerekir.
 • Birden çok kez yedeklerseniz yalnızca yeni fotoğraflar yedeklenir. Ayrıca kişiler ve takvimler için önceki yedeklemelerin üzerine yazılır.
 • Fotoğrafları albümler halinde düzenlediyseniz, bu albümler Google Fotoğraflar’a yedeklenmez.
 • Facebook veya Exchange gibi servislerden kişiler ve takvimler yedeklenmez.

Google Drive nasıl yedek alınır ?

Resimli anlatım

Google Drive uygulamasını yükleyin

 1. İPhone’da Google Drive’ı yükleyin ve başlatın
 2. Sol üst köşedeki Menü’ye dokunun
 3. Ayarlar’a dokunun
 4. Yedekle’ye dokunun
 5. Yedeklemeyi Başlat’a dokunun
1

Yedeklemeye başlamadan önce, ekstra ücretlerden ve elbette sabit bir bağlantıdan kaçınmak için mobil verilere değil, Wi-Fi’ye bağlı olduğunuzdan emin olun.

Google Drive Fotoğrafları aktarma

 • Google Fotoğraflar uygulamasıyla fotoğraflarınızı görebilir ve düzenleyebilirsiniz
 • Fotoğraflar orijinal kalitede yedeklenir. Depolama alanınız biterse, kalan fotoğraflar en yüksek kalitede yedeklenir.

Yedekledikten sonra


Yedekledikten sonra tüm içeriğinizi tüm cihazlarda görebilir ve kullanabilirsiniz.

google fotograaflar

iCloud Kullanarak iPhone Kişilerini Gmail’e Aktarma

ICloud, tüm kişileri herhangi bir iOS cihazında yedeklemenin en iyi yoludur. Bunun nedeni, nerede olursanız olun ve nerede olursanız olun tüm verilerin güvende olmasını sağlamak için tam bir kolaylık sağlamasıdır. İhtiyacınız olan tek şey iCloud yedeklemesini açmaktır.

Tek ihtiyacınız olan bir Google hesabı eklemek veya kayıt olmaktır, size tüm kişileri sorunsuz bir şekilde nasıl güvende tutacağınıza ilişkin adımları vereceğiz.

Kişileri iCloud’a nasıl yedekleyeceğinizle ilgili aşağıdaki adımları izleyin:

 1. İPhone’unuzda Ayarlar’a gidin ve iCloud hesabınıza veya adınıza dokunun, ardından iCloud’a dokunun ve Kişiler’i açın.
 2. Bilgisayarınızda iCloud.com’u açın ve Apple Kimliğinizi ve şifrenizi girin
 3. Verilen seçenekler arasından Kişiler’i tıklayın ve ardından iPhone’unuzdan Gmail’e senkronize etmek istediğiniz kişileri seçin
 4. Ayarlar’a dokunun ve vCard’ı Dışa Aktar seçeneğini tıklayın
 5. Google Kişileri’ni açın ve oturum açın veya contacts.google.com adresine gidin.
 6. Sol panelden Kişileri İçe Aktar … seçeneğini tıklayın ve yeni açılır pencerede Dosya Seç’i tıklayın
 7. İCloud’dan dışa aktardığınız vCard’ı seçin ve ardından İçe Aktar’ı tıklayın.
icloud hesabını gmail aktarma

Yedeklemeniz bitmediyse

İçeriğinizin tamamı veya bir kısmı yedeklenmediğinde “Yedekleme tamamlanmadı” mesajını görebilirsiniz.

 • İPhone veya iPad’inizde Google Drive’ın en son sürümüne güncelleme yaptığınızdan emin olun.
 • İçeriğinizin bir kısmı yedeklenmediyse tekrar deneyin. Sorun geçici olabilir.
 • Hiçbir şey yedeklenmezse, İnternet’e bağlı olduğunuzdan emin olun ve tekrar deneyin.

iPHONE kullanıcıları neden google ihtiyac duyarlar ?

Apple’ın Dosyalar uygulaması , iCloud, Dropbox, Box ve Google Drive’ı desteklediği için kullandıkları bulut depolama hizmetleri konusunda esnekliğe ihtiyaç duyan Apple kullanıcıları için harika bir çözümdür.

Google Drive neden yararlı?


Bulut depolama sistemlerinin vaadi, farklı platformlar arasında verimli bir şekilde hareket etmenin daha kolay hale gelmesidir.

iPhone kullanırken Windows PC’sini kullanarak dosyalara erişmek isteyebilirsiniz.Neyse ki, tüm bu sistemlere erişmek daha kolay hale geliyor – Windows ile iCloud’u ve ayrıca Windows, Mac ve iOS sistemleri ile Chrome Drive gibi Android cihazlarla Google Drive’a kullanabilirsiniz.

Google Drive’ı iPhone, iPad’de kullanma


Çok temel bir düzeyde, Google Drive’ı iOS cihazlarda kullanmak basittir: Uygulamayı indirin ve yükleyin, Google Kimliğinizle giriş yapın ve cihazınızdan 15 GB boş alan sunan Google Drive’ınıza öğeleri depolamaya başlayabilirsiniz.

Dosyalar uygulaması, Google’ın uygulamasını indirip bir kez giriş yaptıktan sonra Google Drive’ın uygulama içindeki Konumlarınızdan biri olarak kullanılabileceğinden bunu daha da kolaylaştırır.

Ayrıca, içeriği cihazınızda etkinleştirmiş olabileceğiniz farklı depolama hizmetleri arasında sürükleyip bırakabilirsiniz, ancak önce içeriğin iPhone’unuza indirilmesini beklemeniz gerekir. Bilgisayarlarınızdan veya mobil cihazlarınızdan herhangi birinde Google Drive’daki herhangi bir dosyada yapılan değişiklikler, elbette tüm cihazlarınızda güncellenecektir.

İCloud’u Tamamlama


Apple’ın en büyük zayıflığı, iOS kullanıcılarına verdiği cimri miktarda boş depolama alanıdır; dijital kimliklerini depolayacakları sadece 5GB alan kaplarlar.

Çoğu iOS kullanıcısı kullanılabilir depolama alanını artırmak için biraz para harcarken, birçoğu aldıkları boş alanı desteklemek için alternatif çevrimiçi depolama hizmetlerini kullanmayı tercih ediyor.

15 GB depolama alanı ile Google Drive, cihazınızda çekilen video ve görüntüleri depolamanın iyi bir yolu olabilir. Her görüntüyü saklamayı seçebilir veya yalnızca güvenliğini sağlamak istediğiniz görüntüleri manuel olarak saklayabilirsiniz.

Google Drive Fotoğraf nasıl yüklenir ?

Google Drive’ı yüklediğinizi ve hesabınıza giriş yaptığınızı varsayarsak:

 • Uygulamayı açın ve ardından görüntülerinizi depolayacağınız yeni bir klasör oluşturmak için Artı (+) simgesine dokunun .
 • Ardından mavi – beyaz (+) düğmesine dokunup karşıya yükleme’yi seçersiniz . Yüklemek istediğiniz dosya türünü seçmeniz istenir.
 • Fotoğraf ve Video Seçin ve Google Drive’a yüklemek için Fotoğraflar uygulaması görüntüleri ve videoları seçmek mümkün olacak.
 • (Resimlerinize erişmek için Drive uygulamasına izin vermeniz gerekir.)
 • Resimlerinizi seçtikten sonra Drive’ınıza kaydetmek için Yükle düğmesine dokunun.

Fotoğraf görüntülerini otomatik olarak saklama

Her şeyi her zaman saklamak istiyorsanız Google Fotoğraflar uygulamasını yüklemeniz gerekir . Bu, sınırsız sayıda 16MP fotoğraf ve 1.080HD videoyu ücretsiz olarak saklamanızı veya görüntüleri orijinal görüntü kalitesinde yedeklemek için abonelik tabanlı bir plana yükseltmenizi sağlar.

Google Fotoğraflar’ı yükleyip hesabınızda oturum açtıktan sonra , uygulamadaki Menü simgesine dokunun ve Açık olarak ayarlamanız gereken Ayarlar> Yedekle ve senkronize et’i seçin . Uygulamaya, Fotoğraflarınıza erişmesi için izin vermeniz gerekebilir.

Not: Görüntüleri Google Drive’ınıza yedeklemek de mümkündür. O uygulamasını açın ve sonra etkinleştirmeniz gerekmektedir.

Büyük dosyaları paylaşmak için Google Drive nasıl kullanılır?

Google Drive ile diğerlerine 15 GB’a kadar dosya gönderebilirsiniz, ancak önce dosyaları Drive’ınıza yüklemeniz gerekir (ve 15 GB maksimum ücretsize ulaşırsanız muhtemelen extra depolama için ekstra ödeme yapmanız gerekir).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

son yüklenenler

2022 Rengarenk komidin modelleri

Yatak odasında bir komidin yoksa yatak odası değildir. (: Yatak odası takımlar genellikle komidin birlikte olmaktadır.Kendi isteğiniz dışına çıkmıcağınız...

2022 oymalı avangard gümüşlük modelleri

Evinizi dekore ederken birçok unsurlara dikkat ediyoruz.Evin tasarımına dikkat ederdek evinizi hangi tarzda dekore ettiğinizde çok etkilemektedir.Modern bir tasarım evde oymalı bir...

Dermatologlara Göre Cildinizi İçten Dışa Nemlendirmenin Yolları

Ama önce cildinizin kuru mu yoksa yağlı mı olduğunu anlamanız gerekiyor. Parlayan bir cilde sahip olduğunuz tek zaman, ona...

Bebek Odası Dekorasyon Önerileri

En az bebeklerin konforu kadar annelerin konforlu olması da bebek odası dekorasyonunda oldukça önemlidir.Küçük Bebek Odası İçin Büyük Kolaylık Sağlayan Öneriler.Kullanışlı bebek...

2022 Yaz bikini modelleri Bu modellere bayılacaksınız

2022 yılı için sizlere en iyi yaz bikini modellerini topladık.Hepsi birbirinden güzel tasarımlar çok bayılacaksınız. İster plajda ister havuz...

Benzer konular