Karşılaştırıyoruz: Kaş Şekillendirmenin En İyi 5 Yolu

Bunlarada bakabilirsiniz

2020-2021 İçin En İyi Aksesuar Trendleri

Bir yıla veda ettiğimiz gibi, geçtiğimiz sezonların modasına veda ediyoruz. Bazı önemli parçalar sonsuza kadar şık kalacak olsa da, yeni on yılda...

Denemeye Değer 25 Kolay ve Zarif Dağınık Saç Modelleri

Muhteşem bir saç modeli yapmak tembel kızlar için her zaman zaman alıcıdır. Neden dağınık saç stillerini denemiyorsunuz? İster bir arkadaş buluşmasına gidiyor...

Kaçırmayacağınız Şık Yılbaşı Kıyafetleri

Yeni Yıl gelmek üzere. Eminim her biriniz Yılbaşı gecesi partilere gidiyorsunuz. Eğer muhteşem Yılbaşı Gecesi kıyafetleri arıyorsanız, doğru yere geldiniz.Bu sezonun modaya...

Harika Adidas eşofman ve tayt Fikirleri

Adidas'ın hala sportif kıyafetler için bir marka olduğunu düşünüyorsanız, tamamen yanılmıyorsunuz. Giderek daha şık ve şık hale geliyor. Örneğin Adidas tayt modelleri...

Yaşamımız boyunca kaş şekillendirme konusunda çok fazla kaş şekli ve eğilimi yaşadık: 90’lı ve 2000’lı yıllarda inceden, aşırı kalın görünüme geçiş yaptı ve şimdi, Cara Delevigne gibi ünlüler sayesinde, hepimiz tam tersi için çalışıyoruz: kalın, belirgin kaşları artık hepimiz istiyoruz. Ancak doğal kaşlar incecik veya sivri, profesyonel kaş şekillendirme salonları her semte bulunuyor.

Kaş temizliği neler ? Kaş alma yöntemleri neler var ? kaşımı temiz kalmasını istiyorsak ne yapmalıyız.

Yardımımızla kaşlarınız her zaman eskisinden daha iyi olucak artık !

EVET Başlıyoruz !

acısız ağda

Bu yöntem, bir yapışkan şeridine tutturulmuş yumuşak ağda kullanılarak saçın veya kılın kökünden çekilmesini içerir. Ağda, 20 ila 40₺ arasında değişen bir ürün genellikle ucuzdur.Son derece dikkatli yapmanız gereklidir.Sıcak ağda yanıklara neden olabilir ve evde yapmak son derece zordur. Evde ağda (uzman değilseniz) ÖNERİLMEZ.Çok hassas bir cildiniz varsa veya cildin dış tabakasını incelten ilaçlar kullanıyorsanız, ağda da önerilmez (aşağıdaki hassas ciltler için daha fazla seçeneğe bakın).

Ne kadar sürer?
Her 4-6 haftada bir güzellik salonuna gitmeniz gerekir.

Kaşlar için idealdir.Uzun süre kaşlarınız bozulmaz.

Acıtır mı?
Kısa bir süre için, evet, acıtıyor. Ancak ağrı saniyeler içinde azalır.

Kaşı ip ile alma yöntemi

İple kaş çekme, yeni çıkan ve düzeltmeyi istediğiniz iki ipinin kullanılmasını içeren bir epilasyon işlemidir.İşlem, tüm epilasyon tekniklerinin en hassas olanıdır ve seans başına sadece 10 dakika sürer. İple ağda yöntemi cildinize oldukça nazik davranır, cildinizi hassas hale getiren diğer ilaçlar kullanıyorsanız, bu teknik en iyi seçenek olabilir.

Kaşı ip ile alma ne kadar sürer?
Ağdaya benzer şekilde, her 4-6 haftada bir almanız gerekebilir.

Kaşı ip ile alırken acıyor mu ?
Kısa bir süre için, evet biraz acıyor. Ama acı çabucak geçiyor.

Kaşları Cımbız ile alma


Bir profesyonel değilseniz, sadece güzellik salonlarından yardım almalısınız.Aslında bir kere yaptırır.Sonrasını siz düzeltin en çok denediğimiz yöntem aslında 🙂

Sırasında şeklinizi korumak için ara ara kaşlarınızı cımbızlayın. Aksi takdirde, iyi bir görünüm olmayan aşırı koparma riskiyle karşı karşıya kalırsınız.Kıllarınızı tek tek kopardığınız için, kökteki kılları temizlediğiniz için, cımbız kaşlarınızı aşırı hassasiyetle şekillendirmenizi sağlar.

Kaşları cımbızla nasıl yapılır ?
Her iki kaş arasındaki ve kaş altındaki boşluktaki tüyleri almak için bir cımbız kullanın. Daha sonra, herhangi bir acıyı yatıştırmak için kaşlarınıza kağıt havluya sarılmış soğuk bir buz küpü uygulayın. Profesyonel ipucu: Büyüteçli bir aynaya bakarken cımbız yapmayın kaş kemerinizi aşırı koparmaya veya bozmaya daha yatkın olacaksınız.

Kaş cımbız çeşitleri
Eğimli cımbız klasik cımbız şeklidir. Birden fazla kılları hassas bir şekilde çıkarmak için kaş kemiğinizin şekline kolayca sığarlar.
Sivri cımbızlar çok ince, bireysel veya batık tüyleri koparmak için en iyisidir. Bunları sadece kaşları koparmaktan zaten rahatsanız kullanın.

Cımbız acıtıyor mu ?
Cımbız acıtıyor şöyle ufak ağrıyor ama sadece bir saniyeliğine. Cımbız için ideal zaman, sıcak bir duştan hemen sonradır, çünkü buhar saç köklerini açar ve cımbız yapmayı daha az acı verir.

Kaş Renklendirme
Kaş renklendirme, ince veya açık renkli kaş kılları olan insanlar için mükemmeldir. Bir profesyonel, kaş kıllarınıza yarı kalıcı organik boyası uygulayarak daha koyu ve daha kalın görünmelerine neden olur. Yakın zamanda saçınızı yeni bir renkle boyadıysanız, kaş renklendirme yeni saç renginizin daha doğal görünmesine yardımcı olabilir.

Kaş renklendirme acıyor mu?
Hayır, kaş renklendirme acıtmaz.

Kaş renklendirme ne kadar sürer?
Kaş renklendirme 1-3 ay arasında sürer.

Kaş boyamanın maliyeti nedir?
Kaş renklendirme yaklaşık ortalama 20 ₺dir

Kaş Dövmeleri – microblading ile kaş şekillendirme


Kaş dövmelerinden daha doğal görünümlü ve tamamen daha iyi olan yeni bir teknik var. Geçmişte, kaş dövmesi, kaşın üzerine kalın bir kemer çizmeyi içeriyordu ve bu da genellikle doğal olmayan, açık bir şekilde dövülmüş kaşlarla sonuçlandı. 3D kaş nakış veya mikro-kabarcık olarak bilinen bu yeni teknik, yarı kalıcı kaş makyajı ve doğal saç yanılsaması oluşturmak için deride küçük, saç şeklindeki kesiklerin içine yarı kalıcı boya ile doldurulmasını içerir.

Microblading / 3D kaş yapınca iyi görünüyor mu?
Bir kaş dövmesi fikri, yoğun olarak boyanmış, kaşları akla getiriyor. Bununla birlikte, bu yeni teknik dövme öncülünden daha gerçekçi sonuçlar verir.

Ancak Microblading acıtacak mı?
Dövmeye benzer şekilde, microblading acı verici olabilir. Neyse ki, ağrıyı en aza indirmek için kaşlarınıza topikal anestezi uygulanır.

Microblading ne kadar sürer?
Sonuçlardan memnun olduğunuzdan emin olmak için tedavinizden bir ay sonra randevu alacaksınız. Bundan sonra, kaşlarınız doğal olarak başlayana kadar bir ila iki yıl sürecek.

Microblading ne kadar ?
Microblading için en yakın güzellik salonundan fiyat almalısınız.

Doğal kaş uzatma ile kaş şekillendirme

Evet, doğal kaş uzatma çok gerçek bir şey. Kaş uzatma olduğu kadar kirpik uzatma daha dolgun bir görünüm için doğal ipliklerinizin 2 hafta içinde uzamasını içerir.Doğal kaş uzatma serumları çoğu kozmetikte bulabilirsiniz.

Kaş uzatma ne kadar sürer?
Güzel kaşlarınızın uzumasını sağlamak için kaşlarınıza dokunmaktan kaçınmanız gerekir. Kaş uzatma serümü ne kadar hassas olduğuna bağlı olarak genellikle 1-2 hafta sürer. Kaş makyajını kullanmaktan kaçının, serumla birlikte fazla karışım olması düşmesini neden olabilir.

Doğal kaş serumları acıtıyor mu ?

Hayır, kaş serumları asla size zarar vermez.

Doğal kaş serumları ne kadar ?
Doğal kaş serumları ortalama 40 ila 50₺ arasındadır.

Kaş İmplantları ile kaş şekillendirme

Foliküler ünite ekstraksiyonu (FUE) olarak da bilinen kaş uygulaması, saç foliküllerini vücudunuzun diğer kısımlarından (boynunuzun ense gibi) alandan alınarak ve kaşlarınıza implante eden bir prosedürdür. Bu saç ekimi prosedürüne benzer. Kaş implantları, kemoterapiden kaynaklanan saç dökülmesi geçiren alopesi ve kanser hastaları için mükemmeldir.

Kaş implantları nerede yapılır ?
Saygın bir estetik hastenelerde yapılır.Doktorunuzu kaş implantları tam ve doğal yapan önceki yaptığı kişilerin sonuçlarını bakmalıdırlar.

Kaş implantları ne kadar sürer?
En iyisi, kaş implantları sonsuza dek sürer.Siz beğenene kadar yani.

Kaş implantları acıyor mu?
Evet. Kaş implantları, biraz ağrıya neden olacak ve iyileşme süresi gerektiren kozmetik bir prosedürdür. Aynı gün yapılan bir işlemdir. Önümüzdeki birkaç gün boyunca, kaşların biraz kabuklanması ve şişmesi olacak. Bununla birlikte, kaş implantlarının çok güvenli olduğu düşünülmektedir.

Kaş implantlarının maliyeti nedir?
Kaş uygulamasının fiyatı oldukça pahalıdır ve size 2.000 ila 6.000₺ bu ortlama fiyattır güncel fiyat için araştırınız.

Kaş kalemi

Kaşlarınızı profesyonel kaş kalemleri yardımıyla kaş yapılmaktadır.

Sabahları her zaman acele ediyorsanız, kaş kalemi kaşınızdaki boşlukları hızlı ve kolay bir şekilde doldurmanın yoludur. Kalemler, kaşlarınızı kolay hassasiyetle doldurmanıza yardımcı olur.

Kısa, bireysel vuruşlar üzerinde çizim yapmak pratik olmadan zor olabilir. Bu yüzden tekniği kendiniz denemeden önce bir profesyonelden öğrenmenizi öneririz. Çok fazla bakmadan, kaşlarınızı doğal bir şekilde nasıl dolduracağınızı öğrenmeniz gerekecek.

Kaş Pudrası

Bu teknik, tozu kaş tüylerinize hafifçe fırçalamak için sert, açılı bir kaş fırçası kullanmayı içerir. Toz bir kurşun kalemden daha yumuşak bir görünüme kavuşur ve kaşlarınız seyrek olduğunda kaşları doldurmak için harikadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

son yüklenenler

Türkiye’de instagram shop özelliği açıldı

Türkiye'de instagram shop özelliği açıldı ! Yanlış duymadınız Türkiye hesaplarında instagram alışveriş özelliği kapalıydı.Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır ? instagram alışveriş özelliği...

2020-2021 İçin En İyi Aksesuar Trendleri

Bir yıla veda ettiğimiz gibi, geçtiğimiz sezonların modasına veda ediyoruz. Bazı önemli parçalar sonsuza kadar şık kalacak olsa da, yeni on yılda...

Denemeye Değer 25 Kolay ve Zarif Dağınık Saç Modelleri

Muhteşem bir saç modeli yapmak tembel kızlar için her zaman zaman alıcıdır. Neden dağınık saç stillerini denemiyorsunuz? İster bir arkadaş buluşmasına gidiyor...

Kaçırmayacağınız Şık Yılbaşı Kıyafetleri

Yeni Yıl gelmek üzere. Eminim her biriniz Yılbaşı gecesi partilere gidiyorsunuz. Eğer muhteşem Yılbaşı Gecesi kıyafetleri arıyorsanız, doğru yere geldiniz.Bu sezonun modaya...

Harika Adidas eşofman ve tayt Fikirleri

Adidas'ın hala sportif kıyafetler için bir marka olduğunu düşünüyorsanız, tamamen yanılmıyorsunuz. Giderek daha şık ve şık hale geliyor. Örneğin Adidas tayt modelleri...

Benzer konular