Kaş Makyajı Temelleri – Kaşları Mükemmel Şekillendirmek için İpuçları

Bunlarada bakabilirsiniz

2022 oymalı avangard gümüşlük modelleri

Evinizi dekore ederken birçok unsurlara dikkat ediyoruz.Evin tasarımına dikkat ederdek evinizi hangi tarzda dekore ettiğinizde çok etkilemektedir.Modern bir tasarım evde oymalı bir...

Dermatologlara Göre Cildinizi İçten Dışa Nemlendirmenin Yolları

Ama önce cildinizin kuru mu yoksa yağlı mı olduğunu anlamanız gerekiyor. Parlayan bir cilde sahip olduğunuz tek zaman, ona...

Bebek Odası Dekorasyon Önerileri

En az bebeklerin konforu kadar annelerin konforlu olması da bebek odası dekorasyonunda oldukça önemlidir.Küçük Bebek Odası İçin Büyük Kolaylık Sağlayan Öneriler.Kullanışlı bebek...

2022 Yaz bikini modelleri Bu modellere bayılacaksınız

2022 yılı için sizlere en iyi yaz bikini modellerini topladık.Hepsi birbirinden güzel tasarımlar çok bayılacaksınız. İster plajda ister havuz...

Gözler ruhun camlarıysa, kaşlar o pencereleridir. Güzel bir göz farı uygulaması yapabilirsiniz; ancak, kaşlarınız doğru şekilde şekillendirilmez ve gölgelenmezse görünüm kısa kalır. Bu, kaşlarınızın en iyi şekilde görünmesini kritik hale getirir.

Bu makale yüz şekliniz için kaşlara, kaş şekillendirme tekniklerine ve kaşlarınızı nasıl dolduracağınıza odaklanmaktadır.

Mükemmel Kaş Yapımı
Kaşlarınızı düzeltmeye ve şekillendirmeye başlamadan önce, kaşınızın nereden başlaması, açılıp bitmesi gerektiği hakkında konuşalım.

Bir makyaj fırçası kullanarak, mükemmel kaşın bu üç noktasını belirleyeceğiz.

Mükemmel Kaş Yapmak için bilinmesi gereken

Adım 1:

1

Makyaj fırçanızı burnunuzun yan tarafına dik olarak yerleştirin. Kaşınızın başlaması gereken yer burası.

Adım 2:

2

Fırçanızı, göz bebeğinizi geçene kadar burnunuzdan döndürün. Bu, kemerinizin en yüksek noktası olacak.
Kaşınız göz bebeğinizin sağına veya soluna doğru açılmalıdır.

Adım 3:

3

Makyaj fırçanızı burnunuzdan gözünüzün dış köşesine doğru bir açıyla yerleştirin.
Kaşınızın bitmesi gereken yer burası.

Fazla Şekilli Kaşları Şekillendirme

Kaşlarınızı artık şekillerini göremediğiniz noktaya kadar cımbızladınız.Bir kaş kalemi veya açılı bir fırçayla göz farı kullanarak mevcut kaşınızın üzerine çizmenizi öneririm.

Şekli hatırlamanız gerekiyorsa fotoğraf bile çekebilirsiniz

Kaş Çeşitleri

Farkına varamayabilirsiniz, ancak kaşlarınızın şekli başarılı bir makyajın önemli bir parçası olabilir.

Sahip olabileceğiniz veya şekillendirebileceğiniz beş farklı kaş şekli vardır – yuvarlak, açılı, yumuşak açılı, kavisli ve düz.

yuvarlak kaş

Yuvarlak

Yuvarlak bir kaş, noktaları olmayan eşit bir eğridir.

Açılı kaş

Açılı bir kaş, aşağı doğru eğilmeden önce zirve yapıp iner. Geleneksel yuvarlak şekilden daha güçlü bir kaştır.

açılı

Yumuşak Açılı kaş

yumuşak açılır

Yumuşak açılı bir kaş, açılı bir kaş ile benzerdir. Bununla birlikte, güçlü bir noktaya gelmek yerine, zirvesinde hafifçe eğrilir.

yumuşak açılır 1

Kıvrımlı kaş

Kavisli bir kaşın iki eğrisi vardır daha küçük bir ters U, ardından kaş kemiği üzerinde daha büyük bir eğri şeklindedir.

kıvrımlı

Düz kaş

Düz bir kaşın güçlü bir zirvesi yoktur. Kaş daha yatay, sonunda ince bir eğim var.

düz

Her Yüz Şekli İçin En İyi Kaşlar

Bir makyaj meraklısı olarak en sevdiğim an arkadaşlarımın kaşlarını yeniden şekillendirmek.En iyi kaş modelini hayal ederim.

Size mükemmel bir yüz şeklinize uygun bir kaş şekli ile nasıl ulaşacağınızı göstermek istiyorum.

oval
oval yüz

Oval
Herhangi bir kaş şekli yaparken, yumuşak açılı kaşlar bu çok yönlü yüz şeklindeki en çekici olanlardır.

Yumuşak açılı kaşlar oval bir yüzün doğal eğrisini tamamlar.

dikdörgen

Dikdörtgen
Düz kaşlar en iyi dikdörtgen yüz şekli üzerinde uyumludur Bunun nedeni, uzun bir yüzün, düz şekil gibi kalın, düz kaşların sağlayabileceği diğer tüm şekillerden daha fazla dengeye ihtiyacı olmasıdır.

Bu kaşlar, kemerli kaşların aksine, uzunluğunu vurgulamamakta da iyidir.

kalp şeklind

Kalp şeklinde

Kalp şeklinde yüzleri olan insanlar ideal olarak yuvarlak veya kavisli kaşlara sahip olmalıdır.

Bu kaşlar sivri çeneyi dengelemeye yardımcı olur. Bunun yerine çeneyi aşırı yoğunlaştırmaya eğilimli düz kaşlardan uzak durun.

köşelii

Köşeli

Dört köşe için zayıflama gerektiren kare şekilli bir yüz için kavisli veya açılı kaşlar önerilir.Her iki kaş tipi de bu yüz şeklinin simetrisini yumuşatır ve dengeler.Aşırı kemerli bir kaş şeklinden uzak durun, çünkü abartılı bir çene çizgisi oluşturabilir.

yuvarlk

yuvarlak

Yuvarlak yüzler açılı veya yumuşak açılı kaşlarla iyi görünür. Her iki kaş da yüz şekline uzunluk ve güç katabilir.

Kaşların kemerinin keskin bir noktaya konik olması, elmacık kemiklerinin daha yüksek görünmesini ve çene çizgisinin daha uzun görünmesini sağlar.

Kaş şekillendirme

Mükemmel kaş şekli yüzünüz için harikalar yaratır. Artık kaşlarınızın özelliklerinizle en iyi şekilde bildiğinize göre, kaşlarınızı nasıl şekillendireceğinize bakmanın zamanı geldi.

Bunun için bir profesyonelden yardım almakta özgür olsanız da, kaşlarınızı evinizin rahatlığında şekillendirmenin birkaç hızlı ve kolay yolu vardır: cımbız ve ağda.

cımbızlama
Sivri veya düz uçlu ince bir metal alet olan cımbız kullanarak, istediğiniz şekli oluşturana kadar bir seferde bir saç koparırsınız. Kaşlarınızı fazla almamaya dikkat edin, yoksa onları gölgelemek zorunda kalacaksınız.

ağda
Bu, bir kapta ısıtılmış balmumu ve tahta bir spatula gerektirir. Spatula ısıtılmış balmumuna batırılır ve daha sonra balmumu kaştaki kılları çıkarmak istediğiniz bölgeye uygulanır.

Birkaç dakika sonra, saç uzama yönünde çekersiniz. Bu teknikte kullanılan iki çeşit balmumu vardır: yumuşak acısız ağda ve sert ağda

Yumuşak acısız ağda
Yumuşak acısız ağda bal kıvamıdır. Isıtıldığında, tahta bir spatula ile uygulanabilir ve bir bez şeridi ile çıkarılabilir. Kılları hızlı bir şekilde temizler.

Kızarıklık genellikle yumuşak bir ağdada olabilmektedir, bir saat içinde kaybolmalıdır. Daha sonra kızarıklığı ve tahrişi azaltmak için aloe uygulayabilirsiniz.

Sert ağda
Sert ağda, cildi ince ve kolayca tahriş edebilen hassas ciltte kızarıklık olabilmektedir.

Temizleme yöntemi kılların yönünde çekilerek alınmaktadır.

Evde Ağda

İstediğiniz kaş ağda sonuçlarını alamıyor musunuz? Belirtilen ürünleri kullanarak bu adımları izleyin ve her seferinde mükemmel kaşlar elde edin!

 • Bebek pudrası
 • tahta spatıla
 • sürülebilir acısız ağda
 • Bebek yağı
 • Aloe Vera
 1.  Ağdalamadan önce, saçınızı yüzünüzden geri çekin ve kaşlarınızı istediğiniz şekle getirin. Gerekirse, kaşlarınızı küçük kozmetik makaslarla düzeltin.
 2. Kaşlarınıza ağda öncesi temizleyici uygulayın; bu, herhangi bir enfeksiyondan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.
 3. Kaşlarınıza bebek pudrası sürün. Bu, ağda ile cildiniz arasında bir bariyer görevi görür.
 4. Spatulayı kullanarak, kaldırmak istediğiniz tüm kaşların ağda yapıcağınız yere sürürn, kaşlarınızın büyüdüğü yönde ağda uygulayın. Unutmayın, sadece çıkarmak istediğiniz tüylere uygulayın.
 5. Ağda kuruduktan sonra çekiniz.Kalan kıllara tekrar uygulayın.
 6. Cildi temizlemek ve yumuşatmak için bebek yağı kullanın.
 7. Kızarıklığı azaltmak için aloe vera uygulayarak bitirin.

İstediğiniz mükemmel kaşları yaparken lütfen yavaş ve işinizi bildiğinize emin olarak ilerleyiniz.Aksi takdirde üzülebileceğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

son yüklenenler

2022 Rengarenk komidin modelleri

Yatak odasında bir komidin yoksa yatak odası değildir. (: Yatak odası takımlar genellikle komidin birlikte olmaktadır.Kendi isteğiniz dışına çıkmıcağınız...

2022 oymalı avangard gümüşlük modelleri

Evinizi dekore ederken birçok unsurlara dikkat ediyoruz.Evin tasarımına dikkat ederdek evinizi hangi tarzda dekore ettiğinizde çok etkilemektedir.Modern bir tasarım evde oymalı bir...

Dermatologlara Göre Cildinizi İçten Dışa Nemlendirmenin Yolları

Ama önce cildinizin kuru mu yoksa yağlı mı olduğunu anlamanız gerekiyor. Parlayan bir cilde sahip olduğunuz tek zaman, ona...

Bebek Odası Dekorasyon Önerileri

En az bebeklerin konforu kadar annelerin konforlu olması da bebek odası dekorasyonunda oldukça önemlidir.Küçük Bebek Odası İçin Büyük Kolaylık Sağlayan Öneriler.Kullanışlı bebek...

2022 Yaz bikini modelleri Bu modellere bayılacaksınız

2022 yılı için sizlere en iyi yaz bikini modellerini topladık.Hepsi birbirinden güzel tasarımlar çok bayılacaksınız. İster plajda ister havuz...

Benzer konular