Kaş renklendirme hakkında bilmeniz gereken her şey

0
202

 Kaşlarınızın düzenli olarak renklendirilmesi, onlara daha iyi bir şekil verir, vücuda verir ve doğal saç renginizi tamamlar. Gözlerinizi çerçeveleyen ve özelliklerinizin geri kalanını yükselten kaşlarla, güzellik rejimin önemli bir parçası olacak. Kaşlarınızı renklendirme ile anında almak için bilmeniz gereken her şey. 

Kaş renklendirme nedir? 

Süper basit – kaş renklendirme, kaşların üzerinde yarı kalıcı boyayı yumuşatmayı içerir, böylece normalden daha dolgun ve biraz daha koyu görünürler.

Düz saçlarınız varsa veya kaşlarınız biraz seyrekse, renklendirme onlara bazı yapı ve vücut verir. 

Mükemmel renk elde etmek için boyayı kendileri karıştıracakları için bir profesyonel tarafından renk tonu almanızı öneririz – genellikle doğal gölgenizden birkaç ton daha koyu. Doğru rengi elde etmek önemlidir, çok açık bir renk tonu ve farklı, çok karanlık görünmeyecek ve doğal olmayacaktır.

Kaş renklendirme ne kadar sürer? 

Renklendirmenizden en iyi şekilde yararlanmak için yapabileceğiniz birkaç kolay şey vardır:

  • İlk olarak, bir renk tonundan sonra kaşlarınızı yıkamayın, hatta dokunmayın – boya tüylerinize yerleşmek için zamana ihtiyaç duyar 
  • İkincisi, makyajınızı çıkarmanız gerektiğinde, bir jele veya krem ​​bazlı bir temizleyiciye geçin – yağ bazlı olanlar boyayı saçınızdan çıkarabilir.
  • Kaşlarınızı şekillendirirken inanılmaz hissedebilirsiniz, ancak tüylerin daha hızlı düşmesini ve boyayı daha hızlı kaldırmasını sağlar. 

Hangi renk kaş tonu kullanılacak? 

Bir profesyonel tarafından renk tonu elde etmenin ana yararı, saçlarınız için doğru rengi ustalıkla nasıl harmanlayacaklarını bilmeleridir. Kendinizi denerseniz (özellikle deneyiminiz yoksa), işler korkunç bir şekilde yanlış gidebilir. 

Renk tonunuza duruma göre karar verilmesine rağmen, doğal saç renginize göre bazı genel öneriler: 

  • Sarışınlar – Sarı saçlar kaşlarınızı görünmez yapabilir. Doğal renginizden daha koyu birkaç ton gitmek göz renginizi geliştirir ve diğer özelliklerinizi çerçeveye alır. 
  • Esmerler – Yine, bir ton veya iki karanlık burada yardımcı olacaktır. 
  • Kızıl saçlar –  aslında doğal saç rengine uyan kaşlar olması çok nadirdir. Hangi tonu kullanacağınız, hangi doğal gölgeye bağlı olduğunuza bağlıdır. Saçlarınız daha bakır rengindeyse, biraz daha koyu bir bakır (hatta koyu bir sarışın) kaşlarınıza uyacaktır. Daha canlı kırmızı tonlar için, çilek-sarışın kaşlar doğal renginizi tamamlar ve yüz özelliklerinizi yumuşatır. 

Kaş renklendirme güvenli midir? 

Deneyimli bir teknisyenin becerilerini kullanmanız koşuluyla kaş renklendirme tamamen güvenlidir. Sadece hiçbir ürünün gözünüze girmemesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kullanılan boyalara alerjiniz olmadığından emin olun.

Mükemmel şekilde soluklaştırılmış kaşlar, nasıl göründüğünüz ve hissettiğiniz konusunda büyük bir fark yaratabilir. İyi tanımlanmış, dolu ve doğal saç renginizi tamamlayan kemerler gözlerinizi çerçeveleyebilir ve özelliklerinizi öne çıkarabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz