Kilo almayı önlemenin sırrı

0
186

Kilo almayı önlemekı: Çoğu insan hayatının bir noktasında diyet yapmaya çalışır. Bununla birlikte, yeni araştırmalar diyetin verimsiz olabileceğini gösterebilmektedir.Bu kişiden kişiye değişmektedir.Püf nokta düzenli yemek olabilir mi ?

Kimse diyet yapmaktan hoşlanmaz zor ve başarısız olabileceğini düşünmektedir.

Yaklaşık olarak tüm yetişkin ömrüm boyunca diyetlere katıldım ve çıktım. Kendimi fazla kilolu olarak görmeme rağmen, istediğimden çok daha fazla karın yağına sahibim. ” Diyebilirsiniz

Aslında, çok fazla diyet çeşitleri vardır.Çok fazla kaynaklarda mevcut kitaplarda, dergilerde ve internette çok fazla bilgi kirliliği mevcuttur.

Kilo alımında rol oynayan birçok faktör anlaşılmıştır.

Örneğin, bir yaşam tarzının, birçok yiyecek ve tatlı içecek tüketmenin ve sigara içmenin kilo almamıza neden olacağını biliyoruz. Ancak, hala öğrenilecek çok şey var.

Cevabı diyet mi veriyor?

Finlandiya’daki Helsinki Üniversitesi’nden yapılan yeni araştırmalara göre, çoğumuz yanlış beslenme yapmaktayız.

Hangi faktörler kilo alımını etkiler?

Katılımcılar, diyet ve aktivite alışkanlıkları ve diğer yaşam faktörleri ile ilgili 24 yaşlarında katılımcılarla 34 yaşına kadar araştırmayı tamamladılar.

10 yıllık süre zarfında, katılımcıların çoğunluğu kilo aldı.Kabaca erkeklerin ve kadınların dörtte biri sabit bir kilo almayı başardı ve kadınların sadece yüzde 7,5’i ve erkeklerin yüzde 3,8’i bir kilo vermişti.

Zamanla, kadınlar yılda ortalama 0,9 kilogram, erkekler ise her yıl 1,0 kilogram kazanmıştır.

İşte ilginç kısım: asla diyet yapmayan ancak düzenli beslenme olan erkek ve kadınların sabit bir ağırlığa sahip olma olasılıkları daha yüksekti.

Bilim adamlarının anlamak istediği ana şeylerden biri, cinsiyet farklılıklarının olup olmadığıydı ve öyle olduğu ortaya çıktı.

Tütün içen erkeklerin kilo alma olasılıkları daha yüksekti. Bununla birlikte, iki veya üç çocuğa doğum yapmış, daha fazla tatlandırılmış içecek içmiş kadınların kilo alma şansı daha yüksekti.

Sağlıklı kilonun korunmasındaki temel mesaj, doğru miktarda kalori almak ve daha fazla egzersiz yapmak olsa da, hikaye hiç bu kadar basit olmamıştı. Her bireyde oyunda o kadar çok faktör var ki, herkese uyan tek bir strateji olamaz.

Bu çalışma, egzersizin özellikle kadınlarda kilo alma konusunda etkili olduğunu göstermektedir, fakat aynı zamanda işte daha fazla olduğunu göstermektedir.

Neler yapmalıyız ? Nasıl bir yol izlemeliyiz ?

Bilim insanları diyetin düzenli beslenme yaparak belirli saatlerde yemek alışkınları yapmak kilomuzu kontrol altına alabildiğimizi gösterdi.Kilo vermek veya almak istiyorsak beslenmemizin kalorisi kadar düzenli olarak yediğimiz saatlerinde önemli olduğunu tespit etmişlerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz