Kırışıklıkları Tedavi Etmek için 8 yol

0
181

Kırışıklıkları Tedavi Etmek için 8 yolu.

Yani kırışıklıkların mı var? Önemli değil, stres yapma. İstenmeyen kırışıklıklardan kurtulmanıza yardımcı olmak için kırışıklık karşıtı tedavilere ve yaşlanma karşıtı çözümlere yardımcı olmak için buradayız.

Hayatınızdaki büyüleyici anları vardır. 20. doğum gününüz, sürücü belgenizi aldığınız gün, mezuniyetiniz, düğün gününüz ve ilk kırışıklığınızı aldığınız gün. İnce yüzey çizgileri veya derin kırışıklıklar ve kıvrımlar (yüz kırışıklıklarının başlangıcı ), nem ve biriken cilt hasarının neden olduğu klasik bir yaşlanma belirtisidir . Bununla birlikte, popüler inanışın aksine, kırışıklıklar tedavi edilebilir.

Reçetesiz Kırışıklık Karşıtı Kremler
Şu anda reçetesiz satılan sayısız kırışıklık karşıtı krem ​​var, ancak reçetesiz kırışıklık karşıtı kremlerin etkinliği tamamen aktif bileşene veya bileşenlere bağlıdır.

Şunları içeren kremleri arayın:

  • Alfa hidroksi asit
  • Kinetin
  • Koenzim Q10
  • Bakır peptitler
  • Retinol ve diğer antioksidanlar.

Malzemeler listesini kontrol ettiğinizden emin olun; bileşen ne kadar yüksekse, bileşen krem ​​içinde o kadar aktif olur.

Ürünü uygulamadan önce cildinizin düzgün bir şekilde temizlenmesini sağlayarak reçetesiz kırışıklık karşıtı kreminizi sizin için daha zor hale getirmenin yolları vardır. Kırışıklık karşıtı kremler yardımcı ölü hücreleri, kir, yağ ve makyaj artığı kaldırarak kutu yardım daha etkili deri içine emer.

İlaçlar
Kırışıklıklarından kurtulmak için daha güçlü bir çözüme ihtiyaç duyanlar için reçete seçenekleri vardır. A vitaminden türetilen retinoid içeren kremler, kollajenin parçalanmasını yavaşlatarak kırışıklıkların, lekeli pigmentasyonun ve cilt pürüzlülüğünün görünümünü azaltmak için kullanılabilir. Retinoidler cildinizi güneş yanığına karşı son derece hassas hale getirir, bu nedenle retinoidlerin kullanımını günlük güneş koruyucu ve koruyucu kıyafetler içeren bir cilt bakım rutini ile takip etmelisiniz.

Kimyasal Peelingler
Kimyasal kremler cildinizin görünümünü iyileştirmek için en az invaziv yollardan biridir. Kimyasal ekstrüzyon veya derma soyma olarak da bilinen kimyasal bir kremdr, cildin hasarlı dış katmanlarını kaldıran kimyasal bir çözelti kullanır. Daha sonra yeni cilt yerini almak için sizinle birlikte daha pürüzsüz ve genç görünümlü bir cilt bırakır.

Dermabrazyon
Hızla dönen bir fırça kullanarak, dermabrazyon prosedürü cildinizin yüzey tabakasını zımparalar ve yeni bir cilt tabakasının yerinde büyümesini sağlar. Tedaviden sonra cilt iyileşir ve kırışıksız hücreler oluşur. Kızarıklık, kabuklanma ve şişme bu prosedürü takip eder ve genellikle iyileşmesi birkaç hafta alır.

Mikrodermabrazyon
Dermabrazyona benzer şekilde, mikrodermabrazyon yüzünüze bir vakum emişi kullanılarak yapılırken, alüminyum oksit kristalleri esas olarak cildinizi kumlar. Dermabrazyondan farklı olarak, sadece ince bir yüzey cildi tabakası çıkarılır ve bazı alanlarda hafif bir kızarıklık olduğunu fark edebilirsiniz. İnce, geçici sonuçları korumak için genellikle çok sayıda tedavi gereklidir.

Yumuşak Doku Dolguları
Daha hızlı sonuç isteyenler için yumuşak doku dolguları hızlı ve zaman etkili bir seçenektir. Yumuşak doku dolguları cildin derin katmanlarına veya doğrudan yüzeyin altına enjekte edilerek kırışıklıkları yumuşatır ve pürüzsüzleştirir, cildinize daha fazla hacim kazandırır. Bir doktor tarafından uygulanmalıdır.En sık kullanılan yumuşak doku dolgu maddeleri aşağıdaki gibidir:

  • Botoks , yüz kaslarının etrafına az miktarda enjekte edilir.Kasları bağlar, zayıflatır, çizgileri ve kırışıklıkları azaltır veya ortadan kaldırır, aynı zamanda yeni kırışıklıkları önler. Botox’un bazen yürürlüğe girmesi birkaç gün sürebilir ve tipik olarak üç ila altı ay sürer.
  • Kollajen vücut dokunuzu ve organlarınızı güçlendirir ve cildinizin neredeyse %80’ini oluşturmasına rağmen, yaşlandıkça parçalanabilir. Kollajen enjeksiyonları cildin görünümünü pürüzsüzleştirir. Kollajen en sık burun ve ağız arasında enjekte edilir ve üç ila altı ay sürer.
  • Hyaluronik asit enjeksiyonları vücudumuzda ve hücreler arasında bulunduğu için bir replasman tedavisi olarak düşünülebilir. Bununla birlikte, yaşlandıkça madde azalır. Genellikle dudak gibi yumuşak alanlarda kullanılır ve üç ila altı ay sürer.
  • Yağ aşılama özellikle dudak ve ağız bölgesi için yararlıdır.Dolgu gibi düşünün. Kendi vücudunuz için yağ çıkarılır, genellikle karından alınır ve diğer bölgelere enjekte edilir. İşlem, istediğiniz görünüme ulaşıncaya kadar tekrar edilebilir.

Lazer, Işık Kaynağı ve Radyofrekans Tedavileri
Lazer yenileme işlemleri, cildin dış tabakasını parçalayan ve alttaki cildi ısıtan ve yeni kolajen liflerinin büyümesini uyaran bir lazer ışını kullanır. Vücudun doğal iyileşme süreci başladığında ve yara iyileşmeye başladığında, yeni kolajen liflerinin büyümesinin bir sonucu olarak daha pürüzsüz ve daha sıkı olan yeni cilt formları elde edilir. Birkaç tedaviden sonra cilt daha sıkı hisseder ve tazelenmiş görünür.

Yüz Germe
Yüz germe prosedürü, saç çizgisinin üstünden altına doğru bir ekleme yaparak alt yüzünüzden ve boynunuzdan fazla cilt ve yağın çıkarılmasını içerir. Cilt daha sonra kaldırılır ve geri çekilir ve fazla cilt çıkarılır. Bu prosedür altta yatan kasları ve bağ dokusu yüz dokularını sıkılaştırır. Çok morarma ve şişme olduğu için iyileşme süresi birkaç hafta sürebilir. Hastalar 10 yıla kadar süren sonuçları görmeyi bekleyebilirler.

Kırışıklıklarınızı tedavi etmek için seçeneklerinizin ne olduğunu bilmek, sizin için işe yarayan bir çözüm bulmaktan çok stres çıkarır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz