Kravatlar elle Nasıl Yıkanır

0
289

Kravat elle nasıl yıkanır ?

Kravatlar genellikle bir düğün veya davetiye sonrası çekmeceye bırakıp unutulur. Başka bir özel durum veya toplantı ortaya çıktığında, temiz olmadığı aklınıza gelir.Kravatlar hassas kumaştan yapıldığı için çamaşır makinesinde yıkanmaz ancak evde kravatları elle yıkamak mümkündür. Elde yıkamadan önce kravatın temizlik talimatlarını kontrol edin. Etiket yalnızca kuru temizleme diyorsa, bu yöntemi denemeyin.

İhtiyacınız Olan Şeyler

  • Nazik çamaşır deterjanı
  • Lastik eldivenler
  • 1/4 su bardağı sirke

Aşama 1

Bir kaba soğuk su doldurun ve akan suyun altına 1 çay kaşığı hafif sıvı deterjan ekleyin.

Aşama 2

Bir çift lastik eldiven alın ve kravatı suyun üzerine yerleştirin. Şeklini korumaya yardımcı olmak için düz döşerken kravatı suya koyun. Kravatları yıkarken bükmekten veya buruşturmaktan kaçının, çünkü bu kırışıklıklar yaratacaktır.

Aşama 3

Deterjanın ve suyun emilmesini sağlamak için kravatı dairesel hareketlerle hareket ettirin. Kravatı lavaboda 3 dakika yıkayın

Aşama 4

Kravatı lavabonun içinden çıkarın ve bir soğuk suyun altında bekletin. Sabunun çıkarılmasına ve kravatın parlaklığının korunmasına yardımcı olmak için, su akarken kravatın üzerine 1/4 bardak sirke dökün.

Aşama 5

Kravatını bir elinizle üstte tutun ve diğer elinizle ilk elin hemen altında tutun. Kumaştan fazla suyu çıkarmak için sonuna ulaşana kadar kravattan aşağı doğru yavaşça hareket ettirin.Bu şekilde suyu atmış olucaksınız.

Aşama 6

Kuruması için kravatı düz bir zemine pencerenin denizliğine koyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz