Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır ?

0
228

Kuru şampuan oldukça harikadır. Tipik olarak bir nişasta bileşeniyle yapılan kuru şampuan, saç derisinin doğal bir yağı olan sebumu ortadan kaldırmak ve emmek için kullanılır, bu da saçların bir gün (veya iki veya üç) yıkama yapılmadan normal görünmesini sağlar.Ayrıca saç şekillendirme hacim ve vücut oluşturmak için kullanılabilir.

Yani evet, bu temelde bir mucize ürünü ama sadece doğru kullanıldığında.Kuru şampuanı, toz veya köpüklü kuru şampuan kullanıyor olun, hepimizin kepek benzeri pullara, donuk ve kuru saçlara yol açabileceği bazı yaygın hatalar vardır.Kuru şampuanın nasıl doğru bir şekilde kullanılacağını biliyorsanız, saç şekillendirmesinde zaman tasarrufu yapabilirsiniz.

Kuru şampuan kullanmadan önce Çalkalayın.

Kuru şampuanınızı bile açmadan önce, formülü eşit olarak dağıtmak için şişeyi çalkalayın. Aerosol formüllerindeki nişasta, kullanımlar arasında en alta yerleşebilir ve sallayarak, formülün en iyi sonuçlar için iyi karışmasını sağlar.

Saç derinize çok yakın püskürtmeyin

Kuru saçlar normal spreylerde olduğu gibi 20 ila 30 cm uzaklıktan kullanılmalıdır.Sıkarken püskürtme sadece belli bir bölgede kalabilir.

Belli bir bölüme kuru şampuan sürmeyin

Bir bölüme sürekli püskürtme yapmayın.Bunu yaparsanız, dağılması zor olucaktır.Kuru şampuanınız bir noktada toplanır. Bunun yerine, eşit ve ince bir şekilde yaymaya çalışın.

Sadece saçların en büyük olduğu yerlerde kuru şampuan uygulayın.

Kuru şampuanı başınızın her tarafına püskürtmeyin.Muhtemelen saçınızın alt kısmı yağlı değildir, bu nedenle her tarafa bir kuru şampuan uygulamak saçınızı sert ve cansız hale getirebilir. Bunun yerine, “saçınızın saç derisini ve köklerini açığa çıkarmak için yağlı kısımlarını belirleyin.

Çok fazla ürün kullanmayın

Saçlarınız yağlı olduğunda, iyi bir kuru şampuan dozu daha taze görünmesini sağlayabilir, ancak çok fazla uygulayın ve saçlarınız donuk ve renksiz görünecektir.”Kuru şampuanın aşırı kullanımı saçınızı kuru, cesur ve sert hale getirebilecek yaygın bir hatadır” diyor. “Bu sorunları önlemek için az miktarda kullanmak ve kökünden masaj yapmak en iyisidir.” Sonra birkaç dakika bekleyin ve biraz kuru şampuan ile başlayın sonra saçını hala çok yağlı olduğu gibi hissediyorsan.

Saçınızı hemen Bırakın

Kuru şampuan uygulamada yaptıktan sonra saçınızı hemen fırçalamayın veya sallamayın. Bunun yerine, ürüne saçınıza çalışma şansı verin ve masaj yapmadan ve fırçalamadan veya taraktan önce birkaç dakika bekleterek yağı köklerinizden gerçekten emdirin.

Ürünü saça masaj yaparak uygulayın.

Ürünün saçınıza uygularken, kuru şampuanı saç derinize uygularken için ellerinizi kullanın. Eğer yapmazsan, sadece saçınızın üstüne oturur.Beyaz kalıntılardan kurtulmak için, ürünü taramak için bir fırça veya kökleri almak için bir saç kurutma makinesi kullanabilir ve işini yapmak için zamanı olduğunda fazla ürünü çıkarmaya yardımcı olabilirsiniz.

Her gün kuru şampuan kullanmayın.

Sen edebilirsiniz çok fazla kuru şampuan kullanın.Adına rağmen, kuru şampuan saçları temizlemez, aksine yağları emmek için nişastalı birikim ekler.Kuru şampuanın çok sık kullanılmasının, foliküllerinizi tıkayarak saçlarınız için kötü olabileceğini söylüyor.Bu, saçın gücünü zayıflatır, potansiyel olarak saç dökülmesine ve enfeksiyonlar, dermatit ve akne gibi cilt sorunlarına yol açar.

Gerçekten yağlı saçlar için haftada iki ila üç kez kuru şampuan kullanabilirsiniz.

Geceleri kuru şampuan kullanmayı deneyin.

Kuru şampuanı her zaman saçınıza ek olarak uygulanmasına rağmen, geceleri kullanmanın etkinliği durumunda büyük bir rol oynadığını bilinir.Yatmadan önce kullanmayı seviyor olabilirsiniz.Uyurken saçlar onu emecek ve sabahları yenilenmiş görünecektir.Ancak yatarken kuru şampuan kullanmak yastık kılıfınıza geçebilir.Geceleri yatmadan önce 2 defa düşünün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz