Mezuniyet elbisesinde kırışıklıklar nasıl giderilir

0
280

Balo elbisesinden kırışıklıklar nasıl giderilir ?

Balo elbiseleri genellikle ütülenemeyen veya kurutucuya koyulamayan malzemelerden yapılır. Bu elbiseler kırıştığında, evde kırışıklıkları gidermek zor olabileceği anlamına gelir. Hassas elbiselerin kırışıklıklarını almanın en iyi yolu onları buharla olmaktadır. Elbiseyi profesyonel şekilde buharda ütülemek için bir terziye veya kuru temizleyiciye götürmek söz konusu değilse, elbise evde banyo ve ütü buharı ile de yapabilirsiniz.

ADIM 1:

Elbiseyi plastik bir askıya asın ve banyoda bornoz askısına veya yüksek havlu çubuğuna asın. Elbisenin yere değmediğinden emin olun. Etek kırışıklıklardan kurtulmak için serbestçe asılmalıdır.

ADIM 2:

Sadece sıcak su kullanarak duşa başlayın. Buharın banyodan çıkmasını engelleyin kapattığınızdan emin olun, ancak su elbiseye bozmaz. Banyo kapısını kapatın ve duşu yaklaşık 5 dakika boyunca veya banyo buharlaşana kadar çalıştırın.

ADIM 3:

Duşu kapat. Banyo kapısını kapalı tutarak, elbisenin buharla dolu odada 20 ila 30 dakika beklemesine izin verin. Buhar elbisedeki kırışıklıkları gevşetecektir.

ADIM 4:

Asılı elbiseyi inceleyin, hala kırışık görünen bölgeleri düzeltin. Gerekirse buhar işlemini tekrarlayın. Kırışıksız elbiseyi, ezilmeyeceği bir yere asın veya oldukça boş bir dolap veya bir kapının arkası gibi yere asabilirsiniz.

İPUCU

Bu işlemi ütü buharı ile de yapabilirsiniz.Unutmadan dikkatli olmasınız ütü teflonu elbesiye yakabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz