Mükemmel Gardolap Oluşturma Rehberi

Bunlarada bakabilirsiniz

Hamilelikte Bağışıklığınızı Korumak İçin 5 İpucu

Hamileyseniz, hamile kadınların koronavirüs için savunmasız bir grubta olduğunu görmek sizi rahatsız edebilir. Bu, sosyal mesafe önlemleri yoluyla sosyal teması azaltmanız gerektiği...

Yumurtlama Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Gebe kalmaya çalışan kadınlardan en sık sorulan soruları yanıtlıyoruz.Kısa bir soru cevap yazısıdır. S. Bir adet döngüsünde iki kez...

Sperm Sayısını ve Doğurganlığını Artırmanın 5 Yolu

Hamilelik hakkında konuşalım. Bir bebek düşünüyorsanız sperm sayısı çok önemlidir.Erkekler neden bu kadar çok sperm üretmelidir ? Sperm sayısı...

Seveceğiniz Sevimli Pembe Oje

Pembe, tırnaklar için o kadar çok yönlü bir renktir ki, herkesin seveceği bir renk olacağından emin olabilirsiniz. Mutlu gülümseyen yüzlerden ve sevgi...

Dolaplarımız söz konusu olduğunda, birçoğumuz onları ihtiyacımız olandan daha fazla ürünle doldurmakla suçluyuz. Aslında, her sabah giyinmek stresli ve kafa karıştırıcı olabilir. Sonuçta, gardırobunuz birlikte uyum sağlamayan trend olmayan kıyafetlerle dolu olduğunda, dürüstçe giyecek hiçbir şeyiniz yok gibi hissedebilirsiniz. Neyse ki, bir gardırop kıyafet sıkıntılarınızı sıralarken zamandan tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Daha az miktar ve daha fazla kalite fikri üzerine inşa edilen bir gardırop, çok yönlü ve iyi bir şekilde eşleştirilen kıyafetlerin özenle düzenlenmiş bir seçimidir. Bu nedenle, sınırlı sayıda giysiyle şık yaşam kolaylığını keşfetmeye hazırsanız, mükemmel gardırobunu oluşturma kılavuzumuzu izleyin.

Hedefinizi belirleyin


Yani, gardırobunuzu sadece gerekli şeylere indirmeye karar verdiniz. Harika! Ancak, dolabınızı tüm fazlalıklarından temizlemeye başlamadan önce, hedefler belirlemek önemlidir. En önemlisi, gardırobunuzda kaç eşya tutacağınız hakkında bir fikriniz olması iyidir. Tam bir sayı belirlemeniz gerekmese de, 50’den daha azını hedeflemeye çalışmalısınız. 30 uygun bir miktar olabilir, ancak sizin için doğru olanı yaptığınızdan emin olun. Kendinize karşı çok katıysanız, gardırobunuzu olumsuzluklarla dolu olabilir ve eski yaşam tarzınıza geri gelebilirsiniz.

Başlamadan önce, gardırobunuzda tutmak istediğiniz kıyafet türleri hakkında da bir fikriniz olmalıdır. 30 kadar parçanız üst, alt, elbise, dış giyim ve ayakkabı içermeli, ancak egzersiz kıyafetleri, mayolar, iç çamaşırı, pijama ve aksesuarları içermemelidir. Seçiminizi planlarken, gardırobunuzu sınırlamanın tarzınızı kaybetmek anlamına gelmediğini unutmayın. Bu nedenle, saklamak istediğiniz giysilerin kişiliğinizi sergileyeceklerinden emin olun. Esasen, stilinizin özünü yakalayan ve her fırsatta hızlı bir şekilde bir araya getirilebilen, değiştirilebilir ve çok yönlü parçaların düzenlenmiş bir seçimini hedeflemelisiniz.

dolap düzeni

Kıyafetleri Temizle


Gardırobunuz etrafında net hedefleriniz olduğunda, kıyafetlerden arındırmaya başlayabilirsiniz. Bu süreç zor olsa da, pozitiflere odaklanmaya çalışın.Açık bir dolap, uzun vadede kendinizi daha rahat ve daha az stresli hissetmenizi sağlayabilir. Tabii ki, tüm fazla kıyafetlerinizi satmaya, bağışlamaya ve vermeye başlamadan önce, iyi düşünmelisini. Daha azla yaşamak nasıl bir şey olduğunu görün ve saklamayı unuttuğunuz gerekli öğelerin olup olmadığını not edin.

Dolabınızı kaldırırken, yaşam tarzınız ve ihtiyaçlarınız hakkında kendinizle gerçekçi olmayı unutmayın. Gardırobunuz, yalnızca en giyilebilir ve çok yönlü eşyalarınızı içerecek şekilde ustalıkla seçilmiş olmalıdır.

dolap düzeni nasıl olur

Sezon Dışı Kıyafetleri Saklayın


Gardırobunuz nihayetinde yıl boyunca giyebileceğiniz birçok temel kıyafet içerecek olsa da, her mevsime uyacak şekilde biraz uyarlanmalıdır. Bu nedenle, şu anda ihtiyacınız olmayan ancak gelecekte yaz aylarında palto gibi sezon dışı eşyaları saklamayı deneyin. Böylece dolabınızı dağınıklıktan koruyabilirsiniz.

Ayrıca artık giymediğiniz, ancak gelinlik gibi ayrılmaya hazır olmadığınız birkaç duygusal giysiyi de saklamak isteyebilirsiniz. Tüm eski kıyafetler değerli depolama alanını hak etmiyor.

kullanmadıklarınızı atın

Eksik Olduğunuz Temel Kıyafete Yatırım Yapın


Gardırobunuzla yaşarken kısa bir süre geçirdikten sonra, birkaç önemli öğeyi kaçırdığınızı fark edebilirsiniz. Belki küçük bir siyah elbise veya düz beyaz bir gömlek gibi. Şimdi dolabınızı tamamlamak ve gerçekten giyilebilir hale getirmek için bu temellere yatırım yapma zamanı. Bunu yapmak için alışverişe gidin, ancak yalnızca ihtiyacınız olduğuna karar verdiğiniz kasıtlı alışverişler yapın. Aşırıya kaçmayın, gardırobunuzu tekrar doldurma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Sadece bunun uğruna temellere yatırım yapmayın. Dolabınızın “mükemmel” olması gerekmez, sadece sizin için olması gerekir.

Ayrıca, uzun süre dayanacak en kaliteli ürünleri aramayı unutmayın. Sonuçta, yıllar boyunca gardırop temellerinizi giymek isteyeceksiniz. Bunu yapmak kısa vadede daha pahalı olabilir, ancak gelecekte size çok para kazandıracaktır.

eksik olduğunu düşündüğünüzü alın

Dolapınızı 3-6 Ay süre gibi güncel tutun


Artık gardırobunuzu yarattığınıza göre, şimdi kendinize meydan okuma zamanı. Dolabınız ustaca azaltıldığında, sadece sezon için giyilecek eşyalarınız var. Genellikle sonsuz seçenekleriniz varsa bunu yapmak zor olabilir, ancak aynı zamanda son derece faydalı olabilir ve her gün giyinmenin stresini gerçekten ortadan kaldırabilir. Giyinme dolabı dünyasında yeniyseniz, yeniden değerlendirmeden önce mevcut gardırobunuzu sezonun üç ayı boyunca saklamayı hedefleyin. Yeni moda sisteminize alıştıktan sonra, altı ay deneyebilir ve yalnızca mevsimler sonbahar / kıştan ilkbahar / yaza veya tam tersi olduğunda değişebilir.

Her sezon boyunca alışverişten mümkün olduğunca kaçınmaya çalışın. Bunun yerine, ihtiyacınız olan şeyi satın almak için gelecek sezonun başlangıcını bekleyin. Sıkı kurallara bağlı kalmak zorunda olmasanız da, gardırobunuza eklediğiniz yeni şeylerin farkında olmak önemlidir.

dolabınızı yenileyin

Her Sezon Başında Gardırobunuzu Yeniden Değerlendirin


Yeni sezon geldiğinde, hala giyilebilir ve uygun olduğundan emin olmak için gardırobunuzu yeniden değerlendirmeniz gerekir. İyi haber şu ki, dolabınız için mükemmel bir temeliniz var, hava değişimine uyacak şekilde kolayca ayarlayabileceksiniz. Dolayısıyla, temel kıyafetlerinizin çoğunu saklamak isteyecek olsanız da, takas etmek isteyeceğiniz bazı şeyler olacaktır. Bu kıyafetleri tamamlamak için, yeni sezon boyunca gerçekten neye ihtiyacınız olacağını ve ne giyeceğinizi düşünün.

Gardırobunuzu yeniden değerlendirirken, depoladığınız eşyaları dikkate aldığınızdan emin olun. Sonuçta, ceketinizi çıkarmanın ve maksi elbisenizi bırakmanın zamanı gelmiş olabilir. Ayrıca, dolabınızı yeniden düzenlerken, eklemek istediğiniz yeni kıyafetleri not edin. Her sezonun başında sadece birkaç trend parça satın almak, görünümünüzün taze kalmasını ve dolabınıza bağlı kalmanızı sağlayabilir. Ancak, aşırı satın almamaya dikkat edin. Satın aldığınız her parça yeni sezon gardırobunuza gerçek değer katmalıdır.

dolabınızı kontrol edin

Aksesuarlarla Kişilik Ekleme


Tarzınıza uygun kıyafetleri seçmenin yanı sıra, aksesuarlarla kıyafetlerinize kişilik de ekleyebilirsiniz. Dolabınızı çok fazla seçenekle doldurmak istemeseniz de, bir dizi eşarp, çanta, aksesuar ve güneş gözlüğü bulundurmak kıyafetlerinize heyecan verici tutmaya yardımcı olabilir. En iyisi, minimal bir kıyafetin üzerine birkaç aksesuarı denemeniz gerekebilir.

aksesuarları unutmayın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

son yüklenenler

Zayıflama Egzersizleri

Evde spor yapmak isteyenler için egzersiz videolarımıza hoşgeldiniz.

Hamilelikte Bağışıklığınızı Korumak İçin 5 İpucu

Hamileyseniz, hamile kadınların koronavirüs için savunmasız bir grubta olduğunu görmek sizi rahatsız edebilir. Bu, sosyal mesafe önlemleri yoluyla sosyal teması azaltmanız gerektiği...

Yumurtlama Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Gebe kalmaya çalışan kadınlardan en sık sorulan soruları yanıtlıyoruz.Kısa bir soru cevap yazısıdır. S. Bir adet döngüsünde iki kez...

Sperm Sayısını ve Doğurganlığını Artırmanın 5 Yolu

Hamilelik hakkında konuşalım. Bir bebek düşünüyorsanız sperm sayısı çok önemlidir.Erkekler neden bu kadar çok sperm üretmelidir ? Sperm sayısı...

Seveceğiniz Sevimli Pembe Oje

Pembe, tırnaklar için o kadar çok yönlü bir renktir ki, herkesin seveceği bir renk olacağından emin olabilirsiniz. Mutlu gülümseyen yüzlerden ve sevgi...

Benzer konular