Neden düzenli yüz bakımları yaptırmalısınız?

0
193

Herkes iyi bir yüz sever. Arkanıza yaslanıp dinlenirken uzman eller tarafından şımartılmaya kim hayır diyebilir ki? Sadece kendinizi şımartmakla kalmaz, daha sonra cildiniz gençleşir ve kusursuz görünür. Öyleyse neden daha fazla düzenli yüz bakımı yapmıyoruz?  

Yüz bakımı, kendinizi ve cildinizi tedavi etmenin en iyi yollarından biri olsa da, birçoğumuz, rutin bir tedavi değildir.

Açıkçası, cildinize günlük olarak koyduğunuz şey, yılda bir kez yüze göre daha uzun süre kalıcı bir etkiye sahip olacaktır. 

üz bakım uzmanları cildinize kendinizi evde yapmanın imkansız olan özel ve kişiselleştirilmiş bir şımartmasını verebilirler. Diş hekiminiz, cildinizi temizlemeye ve cildinize sağlıklı bir nemlendirici besin dozu vermeye yardımcı olan yoğun, cilt gençleştirici bir seans verecektir.

Ancak süslü cilt ürünleri tedavinin bir kısmını oluştururken, profesyonel bir yüzün önemli bir avantajı yüz masajıdır. 

Cildinize masaj yaptığınızda  , yüzünüzdeki kan ve oksijen akışını hemen artıran kasları ve lenfatik sistemi uyarırsınız . Bu kelimenin tam anlamıyla cildinizi uyandırır, sadece yüzünüzü parlatır ve daha az mat ve yorgun görünmekle kalmaz, aynı zamanda cildin tedavinin tüm etkilerine karşı daha duyarlı olmasına yardımcı olur.

Sık yüz masajları yüzünüzdeki gerginliği ve sıvıyı boşaltmaya yardımcı olur ve ayrıca yüz kaslarınızı tekrar tekrar kaldırır ve şekillendirir. Bu, daha parlak bir cilde sahip olmanıza ve çizgiler ve kırışıklıkların zamanla etkisini azaltmanıza yardımcı olur. Sadece bu değil, aynı zamanda masajdan kan ve oksijen akışındaki artış , genç bir ışıltı elde etmek ve sürdürmek için hayati olan uzun vadede kollajen üretimini artırmaya yardımcı olur  . 

Yüz bakımı, kendinizi çok ihtiyaç duyulan bir rahatlama ile tedavi etmenin harika bir yoludur. Çünkü yüzünüzü şımartmanın yanı sıra profesyonel bir yüz bakımı da tüm vücudunuzu rahatlatmanıza yardımcı olabilir. Yüzde, hepsi vücudun farklı bölgelerine bağlanan 300 basınç noktası vardır. Kendinizi yüz masajına uygulayarak her organ, kas ve vücut kısmındaki gerginliği hedeflemenize yardımcı olursunuz.

Ne sıklıkla yüz bakımı yaptırmalısınız?

Genel bir kural olarak, ayda en az bir kez yüz bakımı yapmayı hedeflemelisiniz. Bunun nedeni, cildinizin tam bir cilt hücresi büyümesi ve pul pul dökülme döngüsünden geçmesi için en az  21 gün sürmesidir . Ayda bir kez yüz bakımı yaparak, her döngü sırasında biriken kir ve kiri cildinizde kalmasına izin vermek yerine temizlediğinizden emin olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz