Püsküllü hırka nasıl yapılır ?

0
192

Saçaklı hırka nasıl yapılır ? Püsküllü hırka nasıl yapılır ?

Hava soğuduğunda, bu sevimli saçaklı hırka gibi birkaç sıcak ve rahat hırkaya sahip olmak güzel. Tek ihtiyacınız olan 1 1/2 metre örme kazak kumaşı ve kendiniz için yaklaşık 30 dakika. İşiniz bittiğinde, rahat bir görünüm için kot pantolon veya iş için siyah tozluk ve botlarla giymek için şık bir hırkaya sahip olacaksınız. Bu süveteri şekillendirmeye karar verdiğinizde, kendiniz yaparak para tasarrufu yaptığınızı bilmek harika olacaktır.

İhtiyacınız Olan Şeyler

  • 1 1/2 metre örme kumaş
  • metre
  • Keskin makas
  • iğne
  • karton veya kağıt
  • İzleme tekerleği
  • dikiş makinesi
  • Cetveli temizle

Aşama 1
130 x 90 cm olan bir kumaş parçasını kesin. Bu makaledeki yöntemlerden birini kullanarak uzun kenarlardan ve kısa kenarlardan her ikisini de kıvırın: Kumaşten nasıl saçaklı hırka yapılır.

Aşama 2
İki kısa taraf birlikte olacak şekilde kumaşı ikiye katlayın. Mum kağıdına 17 x 13 inç oval desen çizin ve kesin. Deseni üstten 7 cm ve kattan 1/2 oranla yerleştirin. Ovali yerine sabitleyin ve kol deliğini oluşturmak için ovali kesmek için keskin bir makas kullanın.

Aşama 3
Bu makalede bulunan tekniği kullanarak mevcut bir süveterden bir kol deseni oluşturun: Kendi Deseninizi Tasarlama . İki kovanı kesmek için desen parçanızı kullanın.

İpucu
Kendi kol deseninizi oluşturmak istemiyorsanız, zaten sahip olduğunuz başka bir desenden birini kullanabilirsiniz, ancak kol deliğine sığması için kolun üst kısmı boyunca birkaç ayar yapmanız gerekebilir.

Aşama 4 :

Kovanı, sağ tarafları birlikte olacak şekilde ikiye katlayın ve yerine sabitleyin.

Aşama 5
1/2 dikiş payı ile iğne hattı boyunca dikmek için bir zig zag dikiş kullanın. Dikerken iğneleri çıkardığınızdan emin olun.

Aşama 6:
Manşonu sağ tarafa doğru çevirin ve kol deliğine kaydırın. Kol dikişinin kol deliğinin altında olduğundan emin olarak manşonun üst kenarını sağ taraflarla birlikte yerine sabitleyin. Bir zig zag dikiş kullanarak 1/2 dikiş payı dikin ve dikerken iğneleri çıkardığınızdan emin olun.

Aşama 7
Hırka tabanı boyunca boyu 15 cm saçak kesmek için bir döner kesici, kesme matı ve şeffaf cetvel kullanın. Döner bir kesici ve paspasınız yoksa, saçakları kesmek için keskin bir makas kullanabilirsiniz.

İpucu
Saçakları keserken zaman kazanmak için kumaşı önce yarıya, sonra tekrar yarıya katlayabilirsiniz, böylece bir seferde birkaç kumaş katmanı kesersiniz.

Ve işte hazır, karşınızda çok güzel hırka var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz