Saçlarınızı nasıl daha hızlı uzatabilirsiniz

0
173

Neden uzun saçlara sahip olmayı her zaman istiyoruz? Saçlarınız süper düz ise, kıvırcık olmasını istersiniz. Eğer doğal olarak kıvırcıksa, düz olmasını neden istiyoruz ?

Kıvırma ve düzleştirme birkaç dakika içinde yapılabilirken, uzun saçların arayışı çok daha fazla sabır gerektirir.

Saçlarımızın uzama hızı oldukça yavaştır bu aşamada iseniz sinir bozucu derecede yavaş hissedebilirsiniz. Bu nedenle, saç büyümenizin kontrolünü ele almak istiyorsanız.

Kırılmayı önleyin

Saçınızın uzunluklarına ve uçlarına bir tedavi uygulamak, saçın gücünü ve kalitesini artıracak, böylece herhangi bir bölünmüş ucu en aza indirmeye ve kırılmayı azaltmaya yardımcı olacaktır. Saçınızın uçları yaşında olabilir, yani doğal lipitler ve proteinler azalmıştır.

Kes, kes, kes

Tamam, saçınızın daha uzun olmasını istiyorsanız, bir çift makasın yanına gitmek biraz aptalca görünebilir, ancak saç uçlarında yıpranmaya ve kırılmaya başladığında, erkenden uçlarından kesmeniz gerekmektedir.

Soğukkanlılığa cesur ol

Sıcak su saçlarımıza zarar verebilir, bu nedenle duşu makul bir sıcaklıkta tutmanız önemlidir ,tam olarak neden kuaförlerdeki geri yıkamada ‘soğuk durulama’ isteyip istemediğimizi soruyorlar. ?

Fırçalarken dikkatli ol

Biliyoruz, biliyoruz. Bir fırçayı saçlarınızla hızlıca çalıştırmak çok caziptir, ancak çok pürüzlüyseniz kırılmaya neden olur. Saç fırçanız kıllarda büyük bir saç ağı biriktirme eğilimindeyse, geniş dişli bir tarak kullanmakta fayda var.

Vitaminlerinizi artırın

Genel sağlığa yardımcı olmak için yıllardır multivitaminler kullanıyoruz, ancak saçlarımıza da fayda sağlıyorlar. Saçınıza en iyi büyüme şansını vermek ve onları harikalar izlemek için yüksek düzeyde biyotin, B vitamini ve çinko içeren saçlar için özel olarak tasarlanmış takviyeleri kullanın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz