Sağlıklı Vajina İçin Sağlıklı iç çamaşırı giyin

0
330

Kendinize hiç düşündünüz mü, “Bu iç çamaşırını yanlış mı yapıyorum?” Bu, rutinin ayrılmaz bir parçası olabilir, ancak ortalama bir insanın çok şey bildiği bir şey değildir.

Bu konuşulmamış iç çamaşırı kurallarının vajinal sağlığınız üzerinde bir etkisi olabilir ve stile bağlı olarak ruh halinizi bile etkileyebilir!

Sizin için daha sağlıklı bazı kumaşlar olduğunu ya da belirli zamanlarda kullanmanın daha iyi olduğunu ya da iç çamaşırları için bir son kullanma tarihinin olduğunu biliyor muydunuz?

Bu yüzden çok fazla araştırma yaptık, çeşitli iç çamaşırı hijyen çalışmalarını araştırdık.

Genel olarak, doğal kumaşlar seçin – özellikle pamuk

Bunu daha önce duymuş olabilirsiniz, ancak orada çeşitli kumaşlardaki tüm sevimli stillerle, tekrar söylemeye değer pamuklu iç çamaşırı en iyi kumaşıdır.

Vulva, yüzünüzdeki dudaklara benzer şekilde çok hassas ve hassas bir alandır. Nazikçe davranmak gerekir.

Ve cildinize dokunmak için en basit, yumuşak kumaş? Evet, pamuk. Ayrıca nefes alabilir ve emicidir, bu da maya enfeksiyonlarını önlemeye yardımcı olabilir.

Naylon ve likralı benzer doğal olmayan kumaşlar gibi sentetik malzemeler bölgenin nefes almasına izin vermez. Bunun yerine, maya enfeksiyonları için mükemmel bir üreme alanı oluşturarak ısı ve nemi tutarlar.

Her gün iç çamaşırı değiştirin hatta 2 defa !

Tipik olarak günde bir çift iç çamaşırı giyiyoruz ve sonra yıkanacak çamaşırlara koyuyoruz. Bu her zaman gerekli olmayabilir. Spektrumun diğer ucunda, günde sadece bir çiftle sınırlı hissetmemelisiniz.

Bazı doktorlar, fazla akıntı veya ter yoksa, üst üste iki gün iç çamaşırı giymekten kurtulabileceğinizi söylüyor. Ancak vajinal akıntı oluşumu nedeniyle rahatsızlık hissetmeye başlarsanız, her zaman hatırlattığımız için bunları günde bir kereden fazla değiştirebilirsiniz.

Diğer kumaşlar sürtünmeye ve tahrişe neden olabileceği için bu en sağlıklı davranış değil bence. Pamuk astarlı iç çamaşırı bu sorunu çözecek ve günde bir kereden fazla değiştirmek sorun değil.

nemi havalandırmak için geceleri dantelli iç çamaşırı giyin !

İç çamaşırınızı yatağa gitmeden önce değiştirmenizde fayda var.Nasıl gün boyu aynı iç çamaşırı giydiyseniz aynı saatlere denk gelen uyuma rutininizde iç çamaşırlarınızıda değiştirmeniz gerekebilir.Gece yatarken dantelli iç çamaşırı giymenizde fayda var, nedeni dantelli iç çamaşırları diğerlerine nazaranla hava almaktadır.

Sağlıklı bir vajinaya sahip olanlar için, her iki seçenek de iyidir. Düzenli maya enfeksiyon ile baş etmeye çalışanlar, yatmadan önce dantelli iç çamaşırı giymeleri fark yatarabilir.

Egzersiz yaparken iç çamaşarı nasıl tercih etmeliyim ?

Yine, egzersiz yaparken koton iç çamaşırı tercihi , kişisel bir tercihtir. İçinde nem emici iç çamaşırı bulunan şortlar giyiyorsanız tercih edebilirsiniz.

Nem çekici iç çamaşırları, bu kumaş arasında bir şey giymek daha rahat ve teri yakalamanın daha sağlıklı bir yolu olabilir. Tipik olarak, bu hafif ve kaygan bir yüksek teknoloji ürünü polyesterdir.

Tanga giymek gerçekten vajinal sağlığınız için kötü değil

Her zaman tangaların diğer bölgelerinizin sağlığı için iyi olamayacağı varsayılmıştır.

Bununla birlikte, çalışmalar, tangaların maya vajiniti (YV), bakteriyel vajinoz (BV) veya idrar yolu enfeksiyonlarına (İYE) neden olduğuna dair kanıt bulamadı – kadınların yaşadığı ana sorunlardan üçü:

iç çamaşırı tarzı nedeniyle vulvar cildinin mikroçevresinin hiç değişmediğini buldu. İç çamaşırın pH, cilt mikro iklimi veya aerobik mikroflorası üzerinde hiçbir etkisi yoktu.

Bunun yerine, cinsel davranış ve hijyen tercihlerinin bu koşullara neden olduğu sonucuna vardılar.

Bu yüzden vesileyle bir tanga giymekten korkmayın.

İç çamaşırlarınızı güvenli deterjanla yıkayın

Her türlü iç çamaşırı, özel dantelli iç çamaşırı, telli değil, gardırobunuzun geri kalanından daha yumuşak bir şekilde ele alınmalıdır.

Çünkü daha uzun süre daha hassas cilt bölgenize karşı temas ederler.İç çamaşırınızı güvenilir deterjanla yıkayın çünkü “vulvanın yanındaki sabunlu veya kimyasal herhangi bir şey tahrişe, kaşıntıya, alerjik reaksiyonlara yol açabilir.”

İç çamaşırını yıkamanın en temiz yolu

  • Yıkadıktan sonra 30 dakika boyunca havanlandırın.
  • İç çamaşırlarınızı aynı kıyafetlerle yıkamayın.
  • Kirli iç çamaşırlarınızı temiz iç çamaşırlarınızla karıştırmayın.

İşte bazı yıkama önerileri

Profesyonel ipucu: Çamaşır makinesi hakkında endişeli misiniz? Çamaşırlarınızı koymadan önce makineyi sterilize etmek için bir sıcak su ve sirke ile tam yıkam-temizleme yapın.

Her yıl iç çamaşırınızı değiştirmeyi düşünün

Özellikle düzenli olarak yıkanmış bir şey için biraz fazla oluyor. Temiz iç çamaşırlar bile 10.000’e kadar canlı bakteri içerebilir.

Bunun nedeni, çamaşır makinesi suyunda bakteri bulunmasıdır – sadece 2 yemek kaşığı kullanılan suda yaklaşık bir milyon bakteri! Ayrıca, “temiz” iç çamaşırların yaklaşık yüzde 83’ü 10.000’e kadar bakteri içerir.

Bakterilerin ötesinde, iç çamaşırınızın dışkı içermesi ihtimali vardır.

İç çamaşırını yıkamanın en iyi yolu

iç çamaşırı tarzı ruh halinizi etkileyebilir

Görünmez olsa da (çoğunlukla) iç çamaşırı aslında nasıl hissettiğinizde önemli bir rol oynayabilir.

kendini tanımlayan kadınların yüzde 25’i ruh hallerinin “çekici olmayan” veya kötü oturan iç çamaşırlarından etkilendiğini ortaya koydu.

Ayrıca, ankete katılan kadınların neredeyse yarısının (yüzde 47) özel bir iç çamaşırı giyerken daha seksi veya kendinden emin hissettiklerini keşfettiler.

En samimi giysinin gücünü küçümsemeyin ya da hiç kimsenin görmediği için harika görünmesi gerekmediğini düşünmeyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz