Sessizken iPhone’unuzu Bulmanın 2 Kolay Yolu

0
183

Hayatınızın her alanında mobil telefonlaar hep elimizde ama yinede iphone’unuzu kolayca unutabilirsiniz.Yinede günün yorgunluğunda veya toplantı çıkışı sessizkalan telefonu bulmak gerçenten zor olmaktan çok bir arama çalışmasına dönmektedir. Neyse ki, zil sesi açık değilken işi yapmanın iki yolunu bulduk.

İPhone’umu Bul’u Kullanma – Masaüstü veya dizüstü bilgisayarda iCloud.com adresine gidin, oturum açın ve “iPhone’umu Bul” u tıklayın. Nerede bıraktığınızı hatırlamıyorsanız, web sitesi telefonunuzun yerini gösterecektir. İPhone’unuzun nerede olduğunu zaten biliyorsanız, iPhone’unuzdaki noktaya dokunun; üç seçenekli bir kutu görünmelidir. “Sesi Çal” düğmesini tıklayın ve iPhone’unuzun sessiz veya titreşimsiz olmasına bakılmaksızın, sesi yüksek sesle çalacaktır.

Apple Watch’ınız varsa bulmak çok kolay

Eğer bir Apple Watch’unuz varsa, kontrol merkezinde bulunan iPhone ping özelliğini kullanabilirsiniz. Düğmeye dokunduğunuzda, telefonunuz sessiz olarak ayarlanmış olsa bile bir ses çıkarcaktır.

Umarım, şimdi hangi koltuk minderi altında olursa olsun, iPhone’unuzu her zaman bulabileceksiniz. Unutmayın – her zaman “iPhone’umu Bul” özelliğini açık tutun, aksi takdirde telefonuzu bulmak çok zor olucaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz