Şişkin mide hissinden kurtulmanızı sağlıcak besinler

0
15
tension,supportŞişkinlik birçok nedeni olan yaygın bir semptom olsa da, ondan kurtulmanın birçok yolu vardır. Bir dahaki sefere kıyafetlerin kendini çok rahat  hissediceksiniz.

POTASYUM BAKIMINDAN ZENGİN YİYECEKLER SEÇİN

Mide şişkinliğinde midenizin sıvı dengesini potasyum besinlerinden zengin besinler size iyi gelicektir.Yüksek potasyumlu yiyecekler arasında muz, portakal, domates, karpuz ve kuşkonmaz bulunur. Bu sonuncusu ayrıca asparagin denilen bir amino asit içerir ki fazla sıvıyı vücuttan atmak için bir idrar söktürücü görevi görür.

Nane

Nane, çiğnemek midenize iyi gelir.Çiğnedikten sonra ağzınızdan değil burnunuzdan nefes alırsanız mide şişkinliğinizin gideceğini kendi gözlerinizle görebilir farkı anlayabilirsiniz.


KARBONHİDRATLARI KESİN

Karbonhidratı birlikte bırakmak zorunda değilsiniz. Ekmek ve makarna gibi nişastalar su tutmanıza neden olabilir, bu yüzden yatmadan önce onlardan kaçınmak en iyisidir, böylece kabarık hissetmek için uyanmazsınız.

SODA

Soda midenizin şişkinliğine en iyi gelen içeçeklerimizdendir.Sade soda her zaman içmenizi tavsiye etmiyoruz.

Limon Suyu

Limon dilimlerini suyunuza atmak, lezzet vermekten daha fazlasını yapar. Uyandığınızda ve her yemekten sonra bir bardakın olması, şişkinliğe veda etmenize de yardımcı olabilir.

Sindirim sağlam olduğunda, vücudunuz gıdaları daha iyi parçalar ve her ikisi de sağlıklı bir kilonuzu ve düz bir göbek sağlamanıza yardımcı olan besin maddelerini daha fazla emer.

MAYDANOZ

Araştırmalar taze maydanozun başka bir doğal idrar söktürücü olduğunu göstermiştir, bu yüzden onu doğrayın ve mide şişkinliğini önlemek için lezzetli akşam yemeklerine ekleyin.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here