Siyah noktalardan bıktınız mı? İşe yarayan 6 ipucu

0
176

Yüzünüzü yıkamaktan veya makyaj yapmaktan sadece sivilce ve siyah noktaları kapatmaktan sıkılmadınız mı ? Siyah gözeneklerden rahatsız olmaktan bıktınız mı? 

Hiçbir şey beni siyah noktalarla dolu bir burnundan daha hızlı bir şekilde strese sokmuyor mu ?

  Yıllar boyunca mükemmelleştirdiğim ciddi etkili cilt temizleme taktikleri sayesinde sizleri bu inatçı siyah noktalardan kurtulmanın sırlarını anlatıcam.

Neyse ki, her şey kaybolmaz. Birisi siyah nokta serbest cilt peşinde – ve nasıl almak için size göstereceğim. 

Siyah Noktalardan Kurtulmanın En İyi Yolları: 

1. Buhar:

Buhar cildi her şeyden daha iyi detoks eder! Bu yüzden tüm yüz bakımı cildi yumuşatan ve toksinleri gidermeye yardımcı olan hafif bir buharla başlar. Ayrıca gözenekleri açar, ki bu tam olarak bir siyah nokta. 

Yüzünüzde ılık suya batırılmış yumuşak bir havlu kullanarak veya birkaç dakika sıcak bir duşta duran iyi bir 5 dakikalık buhar uygulayabilirsniz.. Ya da çok fazla su israf etmeden cilde gerçekten nüfuz edebilecek ince bir buhar banyosu yapabilrsiniz.

2. Maske

Yüz maskeleri gözeneklere daha derinlemesine nüfuz edebilir ve onları temizleyebilir. Cilt tipiniz ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı görmek için farklı maskeler deneyin! Genellikle haftada 2-3 kez yüz maskesi yapmaya çalışın
.

Soyulan Maskeler: 

Soyulan maskeler, gözenekleri temizlemek için mükemmeldir! Sorunsuz bir şekilde temizlerler. Donduktan sonra onları soyarsınız! Acı verici değildir, ancak ölü cildin üst katmanını gerçekten temizler ve siyah noktaları etkili bir şekilde temizleyebilir!

Kil Maskeleri: 

Kil maskeleri gözeneklerin derinliklerine inebilir ve siyah noktaları temizleyebilirler. 

3. Cildi Temizlemek için Araçlar

Nazikçe temizlemek ve pul pul dökmek için cilt temizleme fırçalarını da kullanabilirsiniz. Ben birkaç denedim ve işte gerçekten sevdiğim iki:

Bu küçük, el tipi temizleyici silikondur, bu nedenle anti-mikrobiktir, temizlenmesi kolaydır ve duşta kullanılabilir. Ayrıca temizlemeye çok kolay !

Çok küçük olduğu için, depolanması ve seyahat etmesi de kolaydır. 

Elektronik fırçalar:

Bunu seviyorum diceksiniz.Çeşitli başlıkları ile ileri seviye temizlik sunar.Bunu duşta da kullanabilirsiniz ve ergonomik sapın tutulması kolaydır. 


4. Siyah Nokta Çıkarıcılar: 

Siyah nokta cıkarıcı profesyonel kitler. Ama bununla başlamaya cesaret edemezsin. İlk önce buharda temizlemediyseniz, cildiniz temizlemeye hazır değildir.  Bununla birlikte, yukarıdaki tüm yöntemler işe yaramadıysa siyah nokta çevresindeki cilde hafifçe bastırmak için bu çıkarıcı araçlardan birini alabilirsiniz. 

Çok, çok az baskı ile ortaya çıkmazsa , yaptığınız işi durdurun. 
Aşırı basınç cilt altında kırmızı damarlara benzeyen  kılcal damarlara hasara neden olabilir. Ve zamanla, cilt yaşlandıkça, bunların iyileşmesi daha uzun sürer.

Aslında, cildimde yıllar boyunca aşırı sıkma ve toplama işleminden asla iyileşmeyecek birkaç kırmızı lekenin gururlu sahibi olduğumu bilmenizde fayda var.

Lütfen, benim hatalarıma düşme. 

5. Masaj Yaptırın

Evet biliyorum.Doğal olmadı ama profesyonel kişilerin ellerine bırakmak yüzünüzü doğal kalmasını sağlar.

6. Makyaj Yaptıktan sonra temiz olduğuna emin olun.

Güzellik yüzünü iki kez yıka. Ve elbette, gece gündüz yüzünü yıka. Güzel ve temiz olsun. 

Cildinizi bir süre detoks etmediyseniz, cildinizin nefes almasını ve ph seviyelerini dengelemesini sağlamak için bir süre makyaj yapmaktan kaçının.

Siyah noktaları kaldırmak için favori bir yolunuz var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin! Yorumlarınızı katkılarınızı ekleyelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz