Siyah Noktaları Burnunuzdan Çıkarmanın 8 Yolu, Artı Önleme İpuçları

Bunlarada bakabilirsiniz

Hamilelikte Bağışıklığınızı Korumak İçin 5 İpucu

Hamileyseniz, hamile kadınların koronavirüs için savunmasız bir grubta olduğunu görmek sizi rahatsız edebilir. Bu, sosyal mesafe önlemleri yoluyla sosyal teması azaltmanız gerektiği...

Yumurtlama Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Gebe kalmaya çalışan kadınlardan en sık sorulan soruları yanıtlıyoruz.Kısa bir soru cevap yazısıdır. S. Bir adet döngüsünde iki kez...

Sperm Sayısını ve Doğurganlığını Artırmanın 5 Yolu

Hamilelik hakkında konuşalım. Bir bebek düşünüyorsanız sperm sayısı çok önemlidir.Erkekler neden bu kadar çok sperm üretmelidir ? Sperm sayısı...

Seveceğiniz Sevimli Pembe Oje

Pembe, tırnaklar için o kadar çok yönlü bir renktir ki, herkesin seveceği bir renk olacağından emin olabilirsiniz. Mutlu gülümseyen yüzlerden ve sevgi...

Siyah nokta cildin yüzeyine yükselen sivilcelerdir. Bir gözenek tıkandığında ve kapandığında, beyaz nokta olarak bilinir.Ancak üst açık kaldığında bir siyah nokta oluşur.

Birçok insan siyah noktaların olduğunu düşünür, çünkü bu gözenekteki kirin rengidir. Gerçek şu ki, siyah noktalar siyah veya koyu gridir çünkü gözeneği tıkayan yağ ve ölü cilt Hava ile temas ettiklerinde (kararırlar).

Siyah noktalarla uğraşıyorsanız, onlardan ve burnunuzdan nasıl kurtulacağınızı merak ediyor olabilirsiniz.Evde siyah nokta çıkarma ipuçlarını listeledik.

Yüzünüzü günde iki kez ve egzersiz yaptıktan sonra yıkayın.
Eminim bu yüzünüzü düzenli olarak yıkamanın sivilceye yardımcı olabileceğini ilk defa duymuyorsunuz.

Geceleri yüzünüzde birikmiş olabilecek kir veya bakterileri gidermek için sabahları bile yüzünüzü yıkamak iyi bir fikirdir. Ayrıca yastık kılıflarınızı düzenli olarak yıkadığınızdan emin olmak istersiniz.

Sadece cildi soyup telafi etmek için daha fazla yağ üretmesine neden olabilecek aşırı temizlememeye dikkat edin.

Egzersiz yaptıktan hemen sonra yıkadığınızdan emin olun.Bir lavaboya kolay erişiminiz yoksa, yüz temizleme mendili bunun için mükemmeldir.

Ter, kir ve yağ ile birlikte gözeneklere sıkışabilir, bu yüzden yüzünüzü yıkamak istersiniz ideal olarak ter kuruma şansı olmadan.

Nazik yüz temizleme mendillerini kozmetik mağazasında bulabilirsiniz.

Gözenek temizleyicileri deneyin
Hepimiz gülümseyen kadın ile reklamları burnundan siyah nokta kaldırmak için çok mutlu gördük. Gözenek temizleyiciler geçici olarak bir cilt tabakasını çıkarır ve genellikle siyah noktayı oluşturan oksitlenmiş yağ ve kir gelir.

Ancak gözenek şeritleri bu siyah noktaların geri gelmesini engellemez, çünkü cildinizin yağ üretimini düzenlemezler.

En iyi sonuçlar için, gözenekleri açmak için yüzünüzü önceden buğulamayı deneyin (örneğin bir kaynar su kabı üzerinde, çok dikkatli olun).

Gözenekleri geçici olarak daha küçük gösterebilirken, gözenek şeritleri de cilde yardımcı olan önemli doğal yağları ve saç köklerini çıkarma potansiyeline sahiptir.

yağsız güneş kremi Kullanın
Aşırı yağın neden olabileceği, cildin üzerinde yağlı güneş kremini katmanlamak biraz tuhaf hissedebilir. Ancak, sahip olduğunuz cilt tipine bakılmaksızın, yağlı, kuru veya hassas güneş koruyucu kullanmanız önemlidir.

Neyse ki, UVA ve UVB ışınlarını etkili bir şekilde engelleyecek bazı yağsız seçenekler vardır. Bu yağsız güneş koruyuculara yağlı veya akne eğilimli ciltler için bakın.

kil maskesi deneyin.
Kil yumuşak bir maddedir bu eski çağlara dayanıyor. Kil, aşırı yağ derisinden kurtulmaya yardımcı olur ve tıkanmış gözeneklerdeki kiri gevşetmeye ve hatta gidermeye yardımcı olabilir.

Kil baz ile yapılan yüz maskeleri, bir cilt tabakasını çekebilecek gözenek şeritlerinden daha nazikçe çalışır. Bunun yerine, kil gözenek içine girer ve yavaş yavaş kir ve yağı temizleyebilir.

Bazı kil maskeleri, ölü cildi parçalamaya yardımcı olan ve siyah noktaların görünümünü iyileştirebilen kükürt içerir.Bununla birlikte, birçok insan kükürt alerjisi vardır, bu nedenle daha önce hiç kükürt ürünü kullanmadıysanız kolunuzda test yapmak iyi bir fikirdir.

Kil maskelerini güzellik malzemeleri mağazalarında bulabilirsiniz.

Topikal retinoidleri deneyin
Topikal retinoidler A vitamini ve gösterildi sivilce temizlemek içindir

Retinol cilt hücresi döngüsünü arttırır ve ayrıca kırışıklıkların görünümünü de azaltabilir.

Bu not alınmalı hamile kadınların retinolden kaçınmaları tavsiye edilir çünkü aşırı miktarlar fetüsün gelişimine müdahale edebilir. Hamileyseniz, benzer etkiler için retinol yerine bakuchiol veya kuşburnu yağları kullanmayı deneyebilirsiniz .

Salisilik asit jeli uygulayın
Salisilik asitler, gözenekleri tıkayan ve siyah noktalara neden olan keratinin çözünmesine yardımcı olabilir.

Aynı zamanda etkili bir eksfolianttır, ancak sadece vücudun beyaz nokta veya siyah nokta yaşayan bölgelerinde kullanmak istersiniz. Vücudunuzun her yerinde kullanmak,salisilat zehirlenmesi olur.

Önleme ipuçları


Bronzlaştırıcıları atla
Her seferinde iyi bir bronzlaştırıcıyı seviyorum, ancak burnunuzdaki siyah noktaları vurgulamaya çalışıyorsanız, yüzünüzdeki otomatik bronzlaştırıcıyı atlamak en iyisidir.

Bunun nedeni, ürünün mevcut siyah noktalara yerleşebilmesi ve daha koyu ve daha belirgin görünmesidir. Daha da kötüsü, otomatik bronzlaştırıcılar gözenekleri daha fazla tıkayabilir ve daha fazla kopmaya neden olabilir.

Ürünleri fazla kullanmayın
Akne ile savaşmak için tasarlanmış olsalar bile, bir kerede çok fazla ürün denemek, cildinizi bunaltabilir ve aslında burun üzerindeki siyah noktaları şiddetlendirebilir.

Bir veya iki ürüne sadık kalın ve nemlendirici kullanmayı unutmayın, çünkü çok kuru cilt siyah noktaları artırabilecek aşırı yağ üretecektir .

Kaçınılması gereken şeyler
Benzoil peroksit
Benzoil peroksit , reçetesiz satılan akne ilaçlarının çoğunda bulunan yaygın ve etkili bir maddedir. Anti-enflamatuar, yani kist, püstül, papül ve nodül gibi iltihaplı sivilceleri sakinleştirmeye yardımcı olur.

Siyah nokta ve beyaz nokta, enflamatuar akne türleri olarak kabul edilmez, bu nedenle benzoil peroksitin belirgin bir etkisi olmayacaktır. Acımayacak, ama muhtemelen yardımcı olmayacak. Benzoil peroksit havluları ve giysileri lekeleyecektir, bu yüzden kullanırken dikkatli olun.

Çıkarma işlemi

Çıkarma, doğrudan yerinde baskı uygulayarak bir sivilceyi manuel olarak çıkarma işlemidir. Bu en iyi profesyonellere bırakılır. Dermatologlar veya estetisyenler uygun şekilde sterilize edilmiş doğru araçlara sahip olacaklardır.

Burnunuzdaki siyah noktaları kendi başınıza ve profesyonel yardım almadan sıkmaya, patlatmaya veya çıkarmaya çalışmak kızarıklık, tahriş veya kalıcı yara izi ile sonuçlanabilir.

Özetle

Burundaki siyah nokta yaygındır. Zararsız olsalar da can sıkıcı olabilirler. Yüzünüzü günlük olarak yıkamak, yağsız güneş kremi kullanmak ve gözenek şeritleri, retinoller veya salisilik asit içeren ürünlerle denemek, burnunuzdan çıkarmanıza yardımcı olabilir.

Kendinden bronzlaştırıcı aslında siyah noktaların daha belirgin görünmesini sağlayabilir. Siyah noktayı patlatmak, çıkarmak veya çıkarmak istiyorsanız, sanitasyon araçlarına sahip olacak ve yara izi ve daha fazla tahrişten kaçınmak için uygun yöntemi bilen bir profesyonel görmek en iyisidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

son yüklenenler

Zayıflama Egzersizleri

Evde spor yapmak isteyenler için egzersiz videolarımıza hoşgeldiniz.

Hamilelikte Bağışıklığınızı Korumak İçin 5 İpucu

Hamileyseniz, hamile kadınların koronavirüs için savunmasız bir grubta olduğunu görmek sizi rahatsız edebilir. Bu, sosyal mesafe önlemleri yoluyla sosyal teması azaltmanız gerektiği...

Yumurtlama Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Gebe kalmaya çalışan kadınlardan en sık sorulan soruları yanıtlıyoruz.Kısa bir soru cevap yazısıdır. S. Bir adet döngüsünde iki kez...

Sperm Sayısını ve Doğurganlığını Artırmanın 5 Yolu

Hamilelik hakkında konuşalım. Bir bebek düşünüyorsanız sperm sayısı çok önemlidir.Erkekler neden bu kadar çok sperm üretmelidir ? Sperm sayısı...

Seveceğiniz Sevimli Pembe Oje

Pembe, tırnaklar için o kadar çok yönlü bir renktir ki, herkesin seveceği bir renk olacağından emin olabilirsiniz. Mutlu gülümseyen yüzlerden ve sevgi...

Benzer konular