Sütyen Ölçüsü Nasıl Alınır ?

İhtiyacınız olacaklar

Desteksiz sütyen giyin
Aynanın önünde durun
Bir adet mezure alın
Başlayalım

Göğüs Altı ölçümü

Bant ölçünüzü Girin:

Cm

Girilen değer aralık dışında (63-107cm). Lütfen bant boyutunu cm cinsinden ölçün ve tekrar girin..

Sütyen Nasıl ölçülür

 1. Mezureyi göğsünüzün altından sarın.
 2. Mezure sıkı ve bol olmamalıdır.
 3. Ölçünüzü girin.
 4. Sonucunuz tek sayı ise çift rakama yuvarlayın.

Göğüs Hizasından Ölçü

Göğüs Boyutunuzu Girin:

Cm

Girilen değer aralık dışında (77-146cm). Lütfen bant boyutunu cm cinsinden ölçün ve tekrar girin.

Göğüs Boyutu Nasıl ölçülür ?

 1. Bandı göğsünüzün en dolu kısmına gevşek bir şekilde sarın. Veya meme seviyesinde ölçün.
 2. En yakın veya sonraki tam sayıya yuvarlayın.
 3. Ölçünüzü girin

SONUÇ

Sütyen Bedeniniz:

34A
Yeniden Hesaplayın

Sütyen Ölçüsü Nasıl Alınır ?

Bunlarada bakabilirsiniz

Hamilelikte Bağışıklığınızı Korumak İçin 5 İpucu

Hamileyseniz, hamile kadınların koronavirüs için savunmasız bir grubta olduğunu görmek sizi rahatsız edebilir. Bu, sosyal mesafe önlemleri yoluyla sosyal teması azaltmanız gerektiği...

Yumurtlama Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Gebe kalmaya çalışan kadınlardan en sık sorulan soruları yanıtlıyoruz.Kısa bir soru cevap yazısıdır. S. Bir adet döngüsünde iki kez...

Sperm Sayısını ve Doğurganlığını Artırmanın 5 Yolu

Hamilelik hakkında konuşalım. Bir bebek düşünüyorsanız sperm sayısı çok önemlidir.Erkekler neden bu kadar çok sperm üretmelidir ? Sperm sayısı...

Seveceğiniz Sevimli Pembe Oje

Pembe, tırnaklar için o kadar çok yönlü bir renktir ki, herkesin seveceği bir renk olacağından emin olabilirsiniz. Mutlu gülümseyen yüzlerden ve sevgi...

Kötü duran sütyen veya yanlış sütyen ölçüsü giyen herkes, bunun olması durumunda kusursuz bir kıyafeti veya daha kötüsünü bütün bir günü mahvedebileceğini bilir. (Büyük göğüslerde) gelebilecek göğüs ağrısı ve sırt ağrısı olabilir.Çözüm, doğru uyumlu ve boyutu olan bir iç çamaşırını bulmak gereklidir ancak bu basit bir çözüm değildir.

Sutyen boyutu farklı iç çamaşırı markaları arasında değişmektedir herkesin bildiği bir konu zaten, bir mağazadaki bir sütyen kolayca olabilir ancak başka marka değenediğinzde aynı beden rahat olmayabilir. Bazı sütyen boyutları yıkadığınızda büyüyebilir ve küçülebilir.En iyi seçenek, göğüslerinize mükemmel uyum sağlayacak ve hatta doğru miktarda destek bulmanıza yardımcı olabilecek bu basit ölçüm talimatlarını kullanarak göğüs ölçümlerini alarak sutyen boyutunuzu bilmektir.

Uygun iç çamaşırı rahat beden bulmak zor olabilir ve kıyafetlerinizin altında iyi görünür.bir tane almadan önce uygun uyumunuzu belirlemenize yardımcı olmak için bu boyutlandırma kılavuzlar bulmak mümkün. Çoğu insan kendilerini yalnız ölçebilir, ancak bir arkadaşınız veya partneriniz olması yararlı olacaktır.

Sütyen Ölçüsü Nasıl Ölçülür

Bir beden herkese uyar diye bir kural yoktur yani tüm sütyen tiplerine değil. Boyutundan emin olmadan önce her türden bir sütyen denemeniz gerektiğini belirtmek gerekir. Araştırmalar, kadınların% 80’inin gerçek sütyen boyutlarından habersiz olduğunu gösteriyor. Ve bildiğiniz her şey için, biz konuşurken yanlış bir tane giyiyor olabilirsiniz. Hepimizin yanlış yaptığı en belirgin husus, diğerlerinin yanı sıra bant boyutudur. Yani, bedeninizi belirleyen şey bu.

Sütyen boyutunu öğrenme

VE

Sütyen ölçüsünüzü öğrenmek için herhangi bir mağazada öğrenme isteyi sizi rahatsızlık hissedebilir, ancak ölçümlerinizi bilmek ve bunları telefonunuzda kaydetmek veya sütyen alışverişi yapmak istediğinizde bilmeniz gerekebilir. Yanlış alınan bir sütyeni iade edemeyebilirsiniz.Çoğu firma kişisel iç giyim söz konusu olduğu için iadeyi kabul etmemektedir.Özelliklede bunu internetten alıyorsanız daha büyük sorunlar teşkil edebilir.Sütyen ölçünüzü bilmek internetten alışveriş yapan kişiler için sütyen alışverişini çok daha kolay hale getirecektir.

Ekipman minimaldir. Tek ihtiyacınız olan bir mezuradır. En iyisi, göğsünüzü nasıl ölçeceğinizi bilmek, göğüslerinizdeki değişikliklere (kilo vermekten veya kilo almaktan, hormon dalgalanmalarından, yaşlanmadan, hamilelikten ve daha fazlasından) ayarlamayı çok daha az stresli hale getirecektir.

Sütyen boyutu öğrenme tahmini olarak alınmamalıdır Bu kılavuzla, sütyen ölçüsü boyutlarını bilmek kötü oturan sütyenlerden ağrılı göğüsler geçmişte kalmasını istiyorsanız.Sütyen ölçüleri kılavuzuna iyi bakınız.

Doğru sütyen boyutu öğrenme konusunda ölçülerinizi biliyor musunuz ?

İşte doğru sütyen bedenini giyemeyeceğinize dair birkaç işaret:Bazı faktörlerin sütyen boyutunu değiştirebilir, kilo alımını veya kaybını, yeni bir egzersiz, hamilelik ve diyet değişikliği neden olabileceğini unutmayın. Yukarıdaki uyum sorunlarından herhangi birine sahipseniz, tekrar ölçmeniz gerekmektedir.

bra 3
sol 1 sağ 2

Sütyen Ölçüsü Nasıl Alınır?
Sütyen ölçüsü belirlemek için bir mezuraya ihtiyacınız var. Sütyen bedeninizi öğrenmeniz için ilk adım, beden ölçünüzü almakla başlar. Doğru beden ölçünüzü alabilmek için öncelikle üzerinize balensiz, desteksiz ve kapsız bir sütyen giymelisiniz.(1) Göğüs altı hizanızı sırttan önce doğru geçecek şekilde çevreleyerek mezura ile ölçmelisiniz.(2)

(1) Adım Bant boyutu

1 6

 • Bandı, bandınızın oturduğu yere göğsünüzün etrafına sarın ve sıkıca oturduğundan, ancak çok sıkı veya gevşek olmadığından emin olun.
 • Tek bir ölçüm veya kesirlerde ise bir sonraki çift sayıya yuvarlayın.77 cm ise 78 e yuvarlayın.
 • Bu son numarayı not edin veya yukardaki hazırladığımız programa yazın

(2) Adım Göğüs boyutu

2 7
 • Bandı göğsünüzün en dolu kısmına gevşek bir şekilde sarın.
 • Basit bir seçenek, onu meme seviyesinde ölçmektir bu her zaman doğru bir sayı verir.
 • En yakın veya sonraki tam sayıya yuvarlayın.
 • Bu son numarayı not edin.

Sütyen ölçüm tablosuna bakarak, göğüs altı ölçüsünün hangi sütyen bedenine denk geldiğini bulunuz. Örneğin göğüs altı ölçünüz 79cm ise, sütyen bedeniniz 80’e denk gelmektedir. Ardından mezurayı yine sırttan öne doğru, ancak bu sefer göğüs ucundan geçecek şekilde çevreleyerek ölçü alınız, cm. cinsinden çıkan değer, göğüs çevrenizin ölçüsünü ifade eder. Yine sütyen ölçüm tablosuna bakarak, bu ölçünün hangi cup bedenine denk geldiğini bulunuz. Örneğin göğüs çevrenizin ölçüsü 95cm. ise, cup bedeniniz B’dir.(3)

Sütyen ölçüsü alırken dikkat edilmesi gerekenler

 • Ölçümlerinizi yaparken sütyensiz olun veya yastıklı olmayan bir sütyen giyin.Ya da tişört gibi hafif bir şey giyin ve kazak, kapüşon, ceket veya kalın olan herhangi bir şeyden kaçının.
 • Ölçümlerinizi alırken, özellikle sarkma veya daha büyük göğüsleriniz varsa dikkatli olun. Bir adım daha ileri git ve daha dikkatli olmak istiyorsan ikinci bir görüş al. İkinci kez ölçüm yapıldığında boyutlardaki farkın oldukça endişe verici olduğu durumlar olmuştur.
 • Bir defalık profesyonel kişilerden yardım alın.
 • Genel bir kural olarak, sütyen vücudunuza sıkıca oturmalıdır diye bişey yoktur. Ne çok sıkı ne de çok gevşek olmalıdır.
 • Önce bant boyutunuzu belirlemek ve daha sonra fincan boyutunuzla eşleştirmek daha kolaydır.
 • Sütyen giydiğinizde göğüslerinizin dirsek ve omuzlarınız arasında yaklaşık olarak oturması gerektiğini unutmayın.

1. Adım: Göğüs altı ölçü alıyoruz

Sütyensiz veya yastıklı olmayan bir sütyen giyerken, bir sütyen bandının oturduğu doğrudan göğsünüzün altında gövdeniz etrafında ölçmek için bir mezura kullanın.Vücudunuzu düz olmalıdır. En yakın tam sayıya yuvarlayın.

2. Adım: Göğüs hizası ölçü alıyoruz

Mezurayı göğsünüzün en dolu kısmına (meme seviyesinde) biraz gevşek bir şekilde sarın. En yakın tam sayıya yuvarlayın.

Sütyen boyutunun doğru olduğunu nasıl anlarım ?

Sütyenizi giyerken, göğüs üzerinden sütyeni üzerine kaydırın ve kancalayın. Bu, göğüslerinizin tamamen sütyen cuplarına oturduysa doğrudur.

Bandı ayarlayın. Sütyenin arkası ön ile aynı hizada olmalıdır.Sütyenin çok gevşek olmadığından emin olun.Kayışın altına sadece bir parmağınızı koyun.

Sütyen üzerine dar bir gömlek giyin. Sütyen büzülürse veya göğüsleriniz şişerse, doğru sütyen boyutunu giymiyorsunuz.

Aynada yan bakın. Göğüsleriniz omuzlarınız ve dirsekleriniz arasında olmalıdır. Değilse, daha destekleyici ve daha iyi oturan bir sütyen gerekir.

En dıştaki kancaya uyan mükemmel bir sütyen seçin. Sütyen zamanla gevşediğinden, en sıkı kancaya doğru hareket ederek kayışı gergin hale getirebilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

son yüklenenler

Zayıflama Egzersizleri

Evde spor yapmak isteyenler için egzersiz videolarımıza hoşgeldiniz.

Hamilelikte Bağışıklığınızı Korumak İçin 5 İpucu

Hamileyseniz, hamile kadınların koronavirüs için savunmasız bir grubta olduğunu görmek sizi rahatsız edebilir. Bu, sosyal mesafe önlemleri yoluyla sosyal teması azaltmanız gerektiği...

Yumurtlama Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Gebe kalmaya çalışan kadınlardan en sık sorulan soruları yanıtlıyoruz.Kısa bir soru cevap yazısıdır. S. Bir adet döngüsünde iki kez...

Sperm Sayısını ve Doğurganlığını Artırmanın 5 Yolu

Hamilelik hakkında konuşalım. Bir bebek düşünüyorsanız sperm sayısı çok önemlidir.Erkekler neden bu kadar çok sperm üretmelidir ? Sperm sayısı...

Seveceğiniz Sevimli Pembe Oje

Pembe, tırnaklar için o kadar çok yönlü bir renktir ki, herkesin seveceği bir renk olacağından emin olabilirsiniz. Mutlu gülümseyen yüzlerden ve sevgi...

Benzer konular