Sütyen ölçüsü nasıl bulunur ?

1
389

Sütyen ölçüsü nasıl alınır ?

İdeal sütyen ölçüsü kaç ? En büyük sütyen bedeni kaçtır ? Sütyen ölçüsü hesaplaması nasıl yapılır ? Victoria Secret sütyen ölçüleri 85b sütyen ölçüsü

Kadınlar genellikle sütyenlerinden rahatsız olurlar, çünkü çok yanlış beden sütyen giyiyorlar. Bu genellikle kadınların hangi fincan boyutunu ve göğs boyutunu bildiğini düşündüklerinden kaynaklanmaktadır, ancak gerçekten emin değildir. İşte göğüs boyutunu doğru şekilde nasıl ölçüyoruz ?

ADIM 1

Mezurayı vücudunuzun etrafına göğüslerinizin hemen altına yerleştirin. Kollarınızı yanınızda tutun. Mezura yatay kaldığından emin olun.

ADIM 2

Ölçümü kontrol edin. Mezuradaki sayı gerçek göğüs ölçüleriniz ancak sütyenleri takmak için en yakın çift sayıya yuvarlamanız gerekir. Eğer büstünüz 77 ise, 78 kadar yuvarlayın.

ADIM 3

Mezurayı arkanıza ve meme uçlarınıza yerleştirin. Mümkün olduğunca sıkı değil, gevşek bir şekilde sarılmalıdır. Ölçüme dikkat edin.

ADIM 4

İki ölçümü karşılaştırın.

İpucu
Sütyen takmadığınız zamanlarda ölçüm yapın.

Uyarı
Ölçüm yaparken mezurayı etrafınıza sıkıca sarmayın.

Sütyen Ölçüsü Nasıl Alınır?
Sütyen ölçüsü belirlemek için bir mezuraya ihtiyacınız var. Sütyen bedeninizi öğrenmeniz için ilk adım, beden ölçünüzü almakla başlar. Doğru beden ölçünüzü alabilmek için öncelikle üzerinize balensiz, desteksiz ve kapsız bir sütyen giymelisiniz.(1) Göğüs altı hizanızı sırttan önce doğru geçecek şekilde çevreleyerek mezura ile ölçmelisiniz.(2)

Sütyen ölçüm tablosuna bakarak, göğüs altı ölçüsünün hangi sütyen bedenine denk geldiğini bulunuz. Örneğin göğüs altı ölçünüz 79cm ise, sütyen bedeniniz 80’e denk gelmektedir. Ardından mezurayı yine sırttan öne doğru, ancak bu sefer göğüs ucundan geçecek şekilde çevreleyerek ölçü alınız, cm. cinsinden çıkan değer, göğüs çevrenizin ölçüsünü ifade eder. Yine sütyen ölçüm tablosuna bakarak, bu ölçünün hangi cup bedenine denk geldiğini bulunuz. Örneğin göğüs çevrenizin ölçüsü 95cm. ise, cup bedeniniz B’dir.(3)

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz