Sütyende Ter Lekeleri Nasıl Gidilir

0
340

Sütyende Ter Lekeleri Nasıl Alınır ? Sütyende ter lekeleri genellikle açık ve beyaz renkli malzemeleri bozmaktadır. Ne yazık ki, terleme gerekli ve sağlıklı bir vücut fonksiyonudur. Lekeleri çıkarmak için pahalı ürünlere para harcamanıza gerek yoktur ter lekelerini sütyenlerden çıkarmak için zaman ayırmak, giysilerinizin ömrünü uzatacaktır.

İhtiyacınız Olan Şeyler

  • Hidrojen peroksit
  • Amonyak
  • Karbonat
  • Su
  • Çamaşır makinesi
  • Çamaşır deterjanı
  • Bulaşık makinesi deterjanı

ADIM 1

1 su bardağı hidrojen peroksit ve 1 çay kaşığı amonyak karıştırın. Hemen sütyenin ter lekeli bölgelerine az miktarda solüsyon dökün. Çözeltiye birkaç beyaz peçete veya kağıt havlu koyun. Çözeltiyi birkaç saat bekletin. Sütyeni soğuk suyla durulayın ve her zamanki gibi yıkayın.

ADIM 2

Karbonat ve hidrojen peroksitten orta derecede bir macun hazırlayın. Macunu sütyendeki ter lekelere yayın. Macunu kuruyana kadar bekletin. Kurutulmuş macunu sütyenden temizleyin ve sütyeni üreticinin talimatlarına göre yıkayın.

ADIM 3

Lekenin üzerine az miktarda sıvı bulaşık deterjanı dökün. Deterjanı lekeye sürün. Sütyeni hafif bir çamaşır deterjanı ile soğuk suda yıkayın. Sütyeni yeniden yıkayın ve her zamanki gibi kurutun. Sadece beyaz sütyenlerde bulaşık makinesi deterjanı kullanın. Ağartıcı, ölmüş malzemeden rengi çıkarır.

ADIM 4

Sütyeni el yıkama yerine çamaşır makinesine koyun. Çamaşır deterjanı ile birlikte hidrojen peroksit dökün.Yıkayın!

ADIM 5

Güneşli bir günde ıslak sütyenleri birkaç saat kurumaya bırakın. Güneşin doğal ağartma işlemi, lekeleri kimyasal olmadan çıkarmaya yardımcı olsun.

ADIM 6

Ev ilaçları ter lekelerini tamamen temizlemediğinde renk güvenli bir ağartıcı ve leke çıkarıcı satın alın. Malzemeye zarar verebileceğinden ve sütyenin ömrünü kısaltabileceğinden, ter lekelerini sütyenlerden çıkarmak için klorlu ağartıcı kullanmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz