Telefonunuzu Suya düştüğünde Yapmanız Gerekenler

0
184

Telefonunuzu suya düşürdüğünüzde, muhtemelen ilk yaptığınız şey paniktir. Daha sonra, ilk şok ve dehşet ardından sudan hızla çıkarırsanız, nerede olursanız olun.(Tuvalete düşürenleri sizleri anlıyoruz) Muhtemelen daha sonra ne yapacağınızı merak ediyorsunuzdur.

Eski telefonları suya düşürdüğümüzde hemen bataryayı (Bu kısa devre yapmasını önlemek içindir) çıkarır.Pirinç ve fön makinesinden nasibini alırdı.Peki ya şimdi bataryalar sabit artık şimdi napıcaz ?

Batarya çıkartamadığımız için devrelerin bozulma ihtimali daha yüksek.

1. Telefonun Nemi çekicek pirinç torbasına koyun.

Birçok insanın en sık yaptığı en ucuz telefon kurutma stratejisi, ıslak telefonunuzu kuru pirinç torbasına bırakmak, ağzını iyice kapatıp ve 24 ila 36 saat beklemektir. Kuru pirinç sıvıyı emdiğinde, ıslak pirinç haline geldiğinden telefonu hafifçe bir kağıt havluya sarmak akıllıca olabilir.

Ama size unuttuğunuz bir şey daha var desek.

Ayakkabı kutularında, vitamin şişelerinde ve bazen dondurularak kurutulmuş meyvelerde (“Yemeyin” diyenler) bulduğunuz silika paketleri gibi daha iyi kurutma ajanları vardır. Bunlar çevreleri kuru tutmak içindir ve bir torba yapışkan pirinçten çok daha iyi bir strateji olacaktır.

2.Uzun süre kurumasına izin verin

Telefonunuzun kurumasına izin vermek için izin verilen minimum süre kırk sekiz saat olmalıdır. Daha uzun süre beklemek daha iyi. Kurumaya ayarlarken, suyu daha önce kuru alanlara sallamak istemediğiniz için sallamaktan veya çok fazla hareket ettirmekten kaçının. Bir süre oturduktan sonra eğimli bir yerde kurutmak, sarj bağlantı noktası aşağı bakacak şekilde yatırmak ve kalan suyun telefondan dışarı akmasını sağlamak da iyi bir fikirdir.

3. Yapmayın !

Suyun buharlaşmasını denemek ve telefonunuzu kurutmayın veya ısı kaynaklarını kullanmayın. Olaydan hemen sonra hala çalışıp çalışmadığını görmek için telefonunuzu kullanmayın.Fişe takmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz