Türkiye’de instagram shop özelliği açıldı

Bunlarada bakabilirsiniz

Hamilelikte Bağışıklığınızı Korumak İçin 5 İpucu

Hamileyseniz, hamile kadınların koronavirüs için savunmasız bir grubta olduğunu görmek sizi rahatsız edebilir. Bu, sosyal mesafe önlemleri yoluyla sosyal teması azaltmanız gerektiği...

Yumurtlama Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Gebe kalmaya çalışan kadınlardan en sık sorulan soruları yanıtlıyoruz.Kısa bir soru cevap yazısıdır. S. Bir adet döngüsünde iki kez...

Sperm Sayısını ve Doğurganlığını Artırmanın 5 Yolu

Hamilelik hakkında konuşalım. Bir bebek düşünüyorsanız sperm sayısı çok önemlidir.Erkekler neden bu kadar çok sperm üretmelidir ? Sperm sayısı...

Seveceğiniz Sevimli Pembe Oje

Pembe, tırnaklar için o kadar çok yönlü bir renktir ki, herkesin seveceği bir renk olacağından emin olabilirsiniz. Mutlu gülümseyen yüzlerden ve sevgi...

Türkiye’de instagram shop özelliği açıldı ! Yanlış duymadınız Türkiye hesaplarında instagram alışveriş özelliği kapalıydı.Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır ? instagram alışveriş özelliği açmak için gerekenler neler ? instagram alışveriş özelliği açmak için adım adım ihtiyacınız olanlar neler ? Instagram alışveriş özelliği ne işe yarar ? Instagram alışveriş özelliğinin avantajları nelerdir ? instagram shopping özelliği onaylanma süreci nedir ? Instagram’da Alışveriş Özelliğini Nasıl Ayarlanır ?

2a749f08 bbc9 49d9 9a26 5c47d8dd125e

Uzun zamandır instagram shop özelliği belli ajanslar veya reklam işletme hesapları aracılığı ile etkinleştirme işlemi yapılmaktaydı.Ancak instagram shopping yani instagram alışveriş özelliği kullanıma açıldı.

instagram shop özelliği nasıl açılır ?

 • Ürünleri gönderilerde ve hikayelerde öne çıkarabilmeniz için hesabınızın Instagram’da Alışveriş için onaylanmış olması gerekir.
 • Instagram uygulamasının en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun.
 • Instagram’da alışveriş özelliğini Instagram Uygulamanızdan etkinleştirebilmeniz için öncelikle Instagram’da alışveriş kurulumunu tamamlamış olmanız gerekir.

Instagram Uygulamasında Instagram’da Alışveriş özelliğini etkinleştirme
Instagram Uygulamasından ürünleri öne çıkarma özelliğini etkinleştirmek için:

 • Profilinize gidin ve simgesine dokunun
 • Ayarlar’a dokunun
 • İşletme’ye dokunun.
 • Alışveriş’e dokunun. Not: Alışveriş’e dokunma seçeneği sadece Instagram’da Alışveriş özelliği için onaylanmış hesaplar tarafından kullanılabilir.
 • Devam’a dokunun
 • Profesyonel hesabınıza bağlayacağınız bir ürün kataloğu seçin.
 • Bitti’ye dokunun.
 • Alışveriş seçeneğini görmüyorsanız hesabınız büyük olasılıkla değerlendirme aşamasındadır veya instagram’da Alışveriş için onaylanmamıştır. Değerlendirme süreci birkaç gün sürebilir ancak bazen hesabı daha ayrıntılı incelememiz gereken durumlarda bu süre uzayabilir.

instagram alışveriş özelliği açmak için gerekenler neler ?

İnstagram shop özelliği açabilmeniz için alışveriş özelliği açık olması gerekmektedir.Aksi durumda alışveriş özelliği açtırmak için facebook business manager üzerinden destek talebi oluşturabilirsiniz.

instagram alışveriş özelliği açmak için adım adım ihtiyacınız olanlar neler ?

 • Facebook hesabınızın olması
 • İnstagram hesabı (İşletme hesabı olması gerekmektedir.)
 • Facebook işletme hesabınız olması
 • Facebook işletme hesabına bağlı katalog olması
 • İnternet siteniz olması gerekmektedir.
 • WooCommerce, shopfy, opencart, ve wordpress gibi benzer e- ticaret platformlarınız olması gerekmektedir.(wordpress bu iş için kullanımı kolay ve kurulumu basittir.
 • İnternet sitenizde ürünlerinizin varsasyonları ve stoklarınızın olması
 • İnstagram hesabınızın belli bir takipçi sayısı göz önüne alınmaktadır.

Instagram alışveriş özelliği ne işe yarar ?

İnstagram shop özelliği internet sitenizden ürün satmanızı kolaylaştırır.Daha kurumsal kimlik ile görünmenizi sağlar.Diğer türlü birçok butik sayfası gibi görünürsünüz.İnstagram shop özelliği göründüğü kadar kolay bir kurulum değildir.

Instagram alışveriş özelliğinin avantajları nelerdir ?

İnternet siteniz üzerinden daha kolay ödeme alma ve daha hızlı satışlar gerçekleştirmenize olanak sağlar.

instagram shopping özelliği onaylanma süreci nedir ?

İnstagram shop özelliği onaylanma süreci genellikle 1 ila 2 hafta arasında değişmektedir.Kurulum sorunsuz bir şekilde gerçekleştirme yaptıysanız hesabınız onaylanma ihtimali daha yüksek olur.

Instagram’da Alışveriş Özelliğini Nasıl Ayarlanır ?

Bir Instagram vitrini açarken tamamlamanız gereken listesiniz aşağıda bulabilirsiniz.

1. Adım Instagram’da Alışveriş özelliğini kullanmaya uygun olduğunuzdan emin olun.

Tüm sorularınız cevabı evet ise instagram alışveriş özelliğini kullanmaya uygunsunuzdur.

2. Adım Bir katalog ile bağlantı kurun.

Ardından, Instagram işletme profilinizi bir Facebook kataloğuna bağlayın. Bunu yapmak için iki seçeneğiniz bulunur.

A SeçeneğiKatalog Yöneticisi‘ni kullanın.

Bu, kendi kendinize uygulayabileceğiniz bir yöntemdir. Kendinize yeni bir katalog oluşturabilir veya mevcut bir katalog ile bağlantı kurabilirsiniz. öğrenmek için tıklayınız

Not: Ürün etiketleri ve çıkartmaları kullanmak istiyorsanız (muhtemelen istersiniz), bir E-Ticaret Kataloğu seçin.

B Seçeneği: Bir Facebook Ortağı kullanın.

Biraz yardım almaktan zarar gelmez. Kataloğu ayarlamak korkutucu görünüyorsa, onaylı ortaklarımız yardımcı olabilir.

3. Adım Uygulamaya kaydolun.

Hesabınız ile kataloğunuz bağlandıktan sonra Alışveriş özelliğine kaydolmak için Instagram uygulamasına gidin. Profilinizin ayarlarına gidin, İşletme’ye ve Instagram’da Alışveriş’e dokunun. Her şeyin uygun olduğundan emin olmak ve hesabınızı incelemeye göndermek için adımları izleyin. Bu işlem genellikle birkaç gün sürer ancak bazı durumlarda daha uzun sürebilir. İstediğiniz zaman Ayarlar’da Alışveriş kısmını ziyaret ederek inceleme durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

Onaylandıktan sonra Instagram’dan bildirimler alır, gönderi ve hikayelerinizde ürünleri etiketlemeye başlamak için Ayarlar’da Alışveriş özelliğini ayarlamayı tamamlarsınız.

4. Adım İlk alışveriş gönderinizi veya hikayenizi oluşturun.

Artık mağazanızı oluşturduğunuza göre, Instagram gönderilerinize ve hikayelerinize ürün etiketleri ve çıkartmalar eklemeye başlayabilirsiniz. Gönderinizi her zamanki gibi oluşturmaya başlayın ve kataloğunuzdan bir ürün eklemek için Ürünleri Etiketle’ye dokunun. Görsel veya video gönderisi başına beş adede kadar, çok görselli gönderi başına ise 20 adede kadar ürün ekleyebilirsiniz. Ayrıca geri dönüp işletme profilinizdeki eski gönderilere de alışveriş etiketleri ekleyebilirsiniz.

Instagram Stories’de, hikaye başına bir ürün çıkartması eklenebilir. Ve ürün çıkartmalarının renk ve metnini ayarlayabilirsiniz.

Hayırlı satışlar!

FacebookVsInstagram

Kısa notlar

 • İnstagram shop ta en fazla 5 adet ürün ekleyebilirsiniz.
 • İnstagram shop özelliğini ücretli reklamlarda kullanabilirsiniz.

Instagram İşletme Hesabınıza Bir Facebook Sayfası Ekleme

Instagram Hesabınız Instagram’ın profesyonel araçlarını kullanıyorsa şu talimatları izleyin. Zorunlu olmasa da, Instagram’ın işletme araçlarından en iyi şekilde yararlanmak için Facebook İşletme Sayfanızı Instagram’a bağlamanızı tavsiye ederiz. Instagram ve Facebook’u birbirine bağladığınızda hangi özelliklerin kullanılabilir olduğu hakkında daha fazla bilgi alın. Instagram Uygulamasından, Instagram profesyonel hesabınıza bir Facebook Sayfası ekleyebilir veya eklediğiniz Sayfayı değiştirebilirsiniz.

Başlamadan önce

 • Hesabınızı bir Instagram profesyonel hesabına dönüştürün.
 • Bağlamak istediğiniz Sayfanın yöneticisi olun.

Instagram Profilinize bir Facebook Sayfası ekleme

Instagram hesabınıza bağlı Facebook Sayfasını eklemek veya değiştirmek için:

 1. Profilinize gidin.
 2. Profili Düzenle‘yi seçin.
 3. Herkese Açık İşletme Bilgileri altında, Sayfa‘yı seçin.
 4. Sayfalarınızdan bağlamak veya seçmek istediğiniz bir Sayfayı seçin ya da Yeni Bir Facebook Sayfası Oluştur‘u seçin.

İşletme hesabınız artık bir Facebook Sayfasına bağlıdır. Bağlamak istediğiniz Sayfa profilinizdeki açılır menüde görünmüyorsa, bunun sebebi o Sayfanın yöneticisi olmamanız olabilir. Sayfa ayarlarınızı kontrol edin ve Instagram işletme hesabınıza o sayfayı ekleme izniniz olduğundan emin olun.

Instagram’da Profesyonel Hesap Oluşturma

Instagram’da işletmenizi büyütmenize yardımcı olabilecek özelliklere erişmek için kişisel profilinizi profesyonel hesaba dönüştürebilirsiniz.

Profilinizi profesyonel hesaba dönüştürmek için:

 1. Profilinize gidin ve sağ üst köşedeki  simgesine dokunun.
 2. Ayarlar‘a dokunun.
 3. Hesap‘a dokunun.
 4. Profesyonel Hesaba Geçiş Yap‘a dokunun.
 5. İşletme‘ye dokunun.
 6. İsterseniz, profesyonel hesabınızı işletmenizle ilişkili bir Facebook Sayfasına bağlama adımlarını izleyebilirsiniz. Bu adım isteğe bağlıdır ve Facebook uygulama ailesinde işletmelere sunulan tüm özellikleri kullanmanızı kolaylaştıracaktır. Şu anda profesyonel hesabınıza sadece bir Facebook Sayfası bağlayabilirsiniz.
 7. İşletmenizin kategorisi ve iletişim bilgileri gibi detayları ekleyin.
 8. Bitti‘ye dokunun.

Bir profesyonel hesaba sahip olduğunuzda, işletme özelliklerine ve Instagram İstatistiklerine erişebilirsiniz. Bu araçlar, Instagram’da işletmenizle kimlerin etkileşim kurduğunu anlamanıza yardımcı olabilir.

Profilinizde işletme kategorinizi ve işletme bilgilerinizi gösterme veya gizleme seçeneğiniz de olacaktır. Kurulumu tamamladıktan sonra profilinize gidin ve Profili Düzenle‘ye dokunun. Kategori etiketinizi ve iletişim bilgilerinizi gizleme veya gösterme seçimini yapmak için Herkese Açık İşletme Bilgileri’nin altında Profil Görünümü‘ne gidin. Daha sonra Bitti‘ye dokunun.

Instagram’daki İşletme Bilgilerinizi Düzenleme

Profesyonel hesabınızın Sayfasını, işletme kategorisini ve iletişim bilgilerini doğrudan Instagram uygulamasından düzenleyebilirsiniz.

Başlamadan önce

 • İşletme bilgilerinizi düzenleyebilmeniz için bir profesyonel hesap kullanıyor olmanız gerekir.

İşletme Bilgilerinizi Düzenleme

Instagram’daki işletme bilgilerinizi düzenlemek için:

 1. Profesyonel hesabınıza gidin.
 2. Profili Düzenle‘ye dokunun.
 3. Herkese Açık İşletme Bilgileri kısmında şunları düzenleyebilirsiniz: Instagram profesyonel hesabınızın bağlı olduğu Sayfa, İşletme Kategorisi ve İşletmenin iletişim bilgileri.
 4. Profilinizde işletme kategorinizi ve işletme bilgilerinizi gösterme veya gizleme seçeneğiniz de olacaktır. Bunun için, kategori etiketinizi ve iletişim bilgilerinizi gizleme veya gösterme seçimini yapmak amacıyla Herkese Açık İşletme Bilgileri’nin altında Profil Görünümü‘ne gidin.
 5. İşletme bilgilerinizi düzenlemeyi bitirdikten sonra, profilinize dönmek için Bitti‘ye dokunun.

Bilmeniz gereken detaylı olarak bilgileri instagram help veya facebook help kısmından öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

son yüklenenler

Zayıflama Egzersizleri

Evde spor yapmak isteyenler için egzersiz videolarımıza hoşgeldiniz.

Hamilelikte Bağışıklığınızı Korumak İçin 5 İpucu

Hamileyseniz, hamile kadınların koronavirüs için savunmasız bir grubta olduğunu görmek sizi rahatsız edebilir. Bu, sosyal mesafe önlemleri yoluyla sosyal teması azaltmanız gerektiği...

Yumurtlama Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Gebe kalmaya çalışan kadınlardan en sık sorulan soruları yanıtlıyoruz.Kısa bir soru cevap yazısıdır. S. Bir adet döngüsünde iki kez...

Sperm Sayısını ve Doğurganlığını Artırmanın 5 Yolu

Hamilelik hakkında konuşalım. Bir bebek düşünüyorsanız sperm sayısı çok önemlidir.Erkekler neden bu kadar çok sperm üretmelidir ? Sperm sayısı...

Seveceğiniz Sevimli Pembe Oje

Pembe, tırnaklar için o kadar çok yönlü bir renktir ki, herkesin seveceği bir renk olacağından emin olabilirsiniz. Mutlu gülümseyen yüzlerden ve sevgi...

Benzer konular