Vücudunuzun hoş olmayan 10 kötü alışkanlıklarına karşı neler yapabilirsiniz?

Bunlarada bakabilirsiniz

Hamilelikte Bağışıklığınızı Korumak İçin 5 İpucu

Hamileyseniz, hamile kadınların koronavirüs için savunmasız bir grubta olduğunu görmek sizi rahatsız edebilir. Bu, sosyal mesafe önlemleri yoluyla sosyal teması azaltmanız gerektiği...

Yumurtlama Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Gebe kalmaya çalışan kadınlardan en sık sorulan soruları yanıtlıyoruz.Kısa bir soru cevap yazısıdır. S. Bir adet döngüsünde iki kez...

Sperm Sayısını ve Doğurganlığını Artırmanın 5 Yolu

Hamilelik hakkında konuşalım. Bir bebek düşünüyorsanız sperm sayısı çok önemlidir.Erkekler neden bu kadar çok sperm üretmelidir ? Sperm sayısı...

Seveceğiniz Sevimli Pembe Oje

Pembe, tırnaklar için o kadar çok yönlü bir renktir ki, herkesin seveceği bir renk olacağından emin olabilirsiniz. Mutlu gülümseyen yüzlerden ve sevgi...

Vücudunuzun bazen en uygunsuz durumlarda probleminiz mi var?Bazen bir ağız kokusu, vücut kokusu veya öngörülemeyen terden rahatsız mısınız? O zaman yalnız değilsiniz, çünkü çoğumuz düzenli olarak, özellikle diğer insanların şirketlerinde utanç verici olabilecek her türlü rahatsızlık ile uğraşmak zorundayız.En büyük problemle başa çıkma ve size bu makalenin bağlamında, vücudunuzun hoş olmayan özelliklerine karşı savaşabileceğiniz bazı ipuçları verme fırsatı olarak aldık.

1.Ağız kokusu
Birçoğumuz kalktıktan hemen sonra kötü bir nefes alıyoruz. Bu oldukça normal ve büyük ölçüde problemsiz. Öte yandan, ağız kokusu gün boyunca devam ederse sorun haline gelir. Sebeplerden biri sizi kesinlikle şaşırtacaktır, çünkü bilim adamları son zamanlarda sıkı bir diyetle birlikte aşırı fitnessin hoş olmayan kötü nefes görünümünü teşvik edebileceğini keşfettiler.Bu, özellikle düşük karbonhidratlı hatta karbonhidratsız diyetler için geçerlidir, çünkü enerji üretmek için keton cisimlerinin kullanılması insan burnu için hoş olmayan kokular üretir. Kahvaltıyı atlamak da bir neden olabilir.Küçük bir kahvaltı ile zaten kötü nefesi koklayabilirsiniz. Ek olarak, nedeni dişlerde çıkarılması zor plak kalıntıları da olabilir.Sarjlı diş fırçaları, dişleri geleneksel el fırçalarına göre daha iyi temizler ve bu nedenle ağız kokusunun üstesinden gelmenize yardımcı olabilir.

2.Sarı dişler

2.Sarı dişler
Hemen hemen her panodan bize bakan mükemmel diş macunu gülümsemesi göz önüne alındığında, sarımsı dişler birçok kişinin utanması ve gülümsemelerini gizlemesinin bir nedenidir. Bir yandan, doğal diş renginin kişiden kişiye değiştiğini bilmelisiniz.Öte yandan, diş sararmasını belirleyen etkilenebilecek faktörler de vardır. Hem sigara içmek hem de çay ve kahve içmek sarı diş lekelerine neden olur, bu nedenle dişlerinizi fırçalamak bu bağlamda çok daha önemli bir rol oynar. Her fincan kahve veya çayda, dişleri temizleme ve böylece renk solmasını önlemek için küçük bir bardak su içmeyi tavsiye edilir.

3.saç dökülmesi
Günde 100’e kadar saç kaybetmemiz tamamen doğaldır. Bununla birlikte, bunun ötesine geçen aşırı saç dökülmesi normal değildir ve tedavi edilmelidir. Kadınlarda saç dökülmesinin en yaygın nedenlerinden biri hormon bazlı kontraseptif ürünler kullanmaktır. Bunlar, örneğin noretisteron veya levonorgestrel içerir ve nadir durumlarda saç dökülmesini teşvik edebilir. Bu yüzden çok fazla saç kaybettiğinizi fark ederseniz, jinekoloğunuzla konuşmalısınız. Saç dökülmesini destekleyen bir başka neden de günlük diyette protein ve demir eksikliğidir. Buna göre, yeterli miktarda demir ve protein tükettiğinizden emin olmalısınız.

4.Rahatsız edici terleme
Terleme, vücudunuzun sıcaklığını düzenlemesine ve toksinleri temizlemesine yardımcı olan doğal bir süreçtir, böylece tüm metabolik süreçler en iyi şekilde çalışabilir. Kalıcı aşırı terleme ise kötü vücut kokusuna yol açabilir. Yüksek ısıya ek olarak terlemenin artmasına neden olabilecek faktörler, antidepresanların kullanımı ve büyük stresin varlığıdır. İkincisi ise, biraz daha yavaş almalı, protein açısından zengin bir diyet yemeli ve kendinize yeterince uyku vermelisiniz. Bu durumda, sorun zamanla kendi kendine halledecektir.

5.Kötü vücut kokusu
Kötü vücut kokusu, vücudumuzun en hoş olmayan tuhaflığıdır, çünkü bu durum olmasa bile, kişisel hijyenle o kadar sıkı olmadığımızı gösterir. Özellikle çok terleyen kişiler, birkaç saat içinde hoş olmayan bir vücut kokusu geliştirme riskini hızla artırabilir, çünkü bu durumda bakteriler, ter ile giderek karışacak ve bu da karakteristik ter kokusunu teşvik edecektir. Genellikle deodorantların kullanılmasına veya daha kısa aralıklarla kıyafetlerin değiştirilmesine yardımcı olur. Bununla birlikte, aşırı terleme ile uğraşıyorsanız, ter bezlerini kısmen devre dışı bırakarak ter üretimini azaltan botoks tedavisi hakkında doktorunuzla konuşabilirsiniz.

6.İnkontinans(idrar kaçırma)
Her kadın inkontinanstan muzdariptir, ancak bu genellikle iyi bir nedenden dolayı gizli tutulur. Nedeni genellikle aşırı aktif bir mesane veya sadece stresdir. Her iki durumda da, sigara ve kafeinli içeceklerden büyük ölçüde kaçınmak yararlıdır. Ek olarak, sfinkter kaslarınızı, başarısı sadece altı ila on iki hafta sonra hissedilebilen Kegel Egzersizleri yardımıyla güçlendirebilirsiniz. Başka bir yol da ekstra magnezyum almaktır.

7.Sivilce ve akne

7.Sivilce ve akne
Sivilce ve döküntü her zaman lekeli ciltlerle ilgili olmak zorunda değildir, bu nedenle aşırı yüz temizliği yol açmaz. Aksine, bakteriler genellikle normal bakım ürünlerinin yardımıyla giderilemeyen nedendir. Bu noktada, klasik antibiyotikler veya antibiyotik bakım ürünleri rahatlama sağlar, ancak bu her zaman doktorunuzla tartışılmalıdır. Öte yandan, bal veya elma sirkesi bazlı yüz maskeleri gibi doğal ürünler de kullanabilirsiniz.

8.Saç derisindeki kepek
Kepek en iyi gardırobun bile bozulmasına neden olabilir ve bu nedenle hafife alınmaması gereken bir sıkıntıdır. Nedeni genellikle saçları çok sık stres veya yıkamaktır. Bu nedenle, stres nedeniyle kepek çekiyorsanız ve saçınızı aşırı yıkayarak ortadan kaldırmaya çalışırsanız, sadece sorununuzu daha da kötüleştirirsiniz. Bununla birlikte, yardımcı olan, diğer şeylerin yanı sıra bakteriyel nedenlerle savaşan özel kepek şampuanlarıdır. Hala bir iyileşme yoksa, kesinlikle doktora gitmeniz önerilir.

9.Burun akıntısı
Özellikle burun akıntısı ile ilkbahar ve yazın, mücadele için henüz genellikle toz, hayvan tüyü ya da polen gibi dış etkilere karşı alerjik tepki verir. Bu alerjenler burun mukozasını tahriş eder ve karakteristik semptomlara yol açar. Bu durumda, doktora gitmek zaten yardımcı olabilir, çünkü uygun alerji ilacını reçete edebilir. Bu yardımcı olmazsa, özel burun spreyleri ile tedavi edilebilen kronik burun iltihabı da olabilir.

10.Dudak üstü tüyler
Dudaktaki tüy İstenmeyen vücut kılları zaten kadınlar için bir problemdir. Bununla birlikte, sadece saç büyümesi üst dudağa yayılırsa gerçekten kötü olur, böylece günlük tıraş genellikle gün içerisinde kendini gösterir. Nedeni genellikle organizmada hormonal bir dengesizliktir. Özellikle, testosterona çok hassas olan cilt bölgeleri, böyle bir durumda artmış saç büyümesi gösterme eğilimindedir. Bu sizin için durum buysa, doktorla konuşma zarar veremez. Şüpheniz varsa, sizi bir uzmana, bir endokrinologa gönderecektir.

EXTRA BİLGİ

(EXTRA)Ayak terlemesi
Ayak parmakları arasındaki bakteriyel enfeksiyonun bir sonucudur. Sonuç olarak, klasik terli ayaklar antibakteriyel sabunların yardımıyla nispeten kolayca tedavi edilebilir. Buna ek olarak, elbette ayaklarınıza günlük temizlik göndermeniz gerekir. Hoş olmayan kokuya ek olarak, kaşıntı, yanma veya kızarık cilt gibi diğer hoş olmayan semptomlar ortaya çıkarsa, bu, kokunun nedeni olan bir mantar enfeksiyonunu gösterebilir. Bu durumda, uygun preparatları almak için doktorunuza danışmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

son yüklenenler

Zayıflama Egzersizleri

Evde spor yapmak isteyenler için egzersiz videolarımıza hoşgeldiniz.

Hamilelikte Bağışıklığınızı Korumak İçin 5 İpucu

Hamileyseniz, hamile kadınların koronavirüs için savunmasız bir grubta olduğunu görmek sizi rahatsız edebilir. Bu, sosyal mesafe önlemleri yoluyla sosyal teması azaltmanız gerektiği...

Yumurtlama Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Gebe kalmaya çalışan kadınlardan en sık sorulan soruları yanıtlıyoruz.Kısa bir soru cevap yazısıdır. S. Bir adet döngüsünde iki kez...

Sperm Sayısını ve Doğurganlığını Artırmanın 5 Yolu

Hamilelik hakkında konuşalım. Bir bebek düşünüyorsanız sperm sayısı çok önemlidir.Erkekler neden bu kadar çok sperm üretmelidir ? Sperm sayısı...

Seveceğiniz Sevimli Pembe Oje

Pembe, tırnaklar için o kadar çok yönlü bir renktir ki, herkesin seveceği bir renk olacağından emin olabilirsiniz. Mutlu gülümseyen yüzlerden ve sevgi...

Benzer konular