Yoga veya Spor yaparken ne giymeliyiz ?

Bunlarada bakabilirsiniz

Hamilelikte Bağışıklığınızı Korumak İçin 5 İpucu

Hamileyseniz, hamile kadınların koronavirüs için savunmasız bir grubta olduğunu görmek sizi rahatsız edebilir. Bu, sosyal mesafe önlemleri yoluyla sosyal teması azaltmanız gerektiği...

Yumurtlama Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Gebe kalmaya çalışan kadınlardan en sık sorulan soruları yanıtlıyoruz.Kısa bir soru cevap yazısıdır. S. Bir adet döngüsünde iki kez...

Sperm Sayısını ve Doğurganlığını Artırmanın 5 Yolu

Hamilelik hakkında konuşalım. Bir bebek düşünüyorsanız sperm sayısı çok önemlidir.Erkekler neden bu kadar çok sperm üretmelidir ? Sperm sayısı...

Seveceğiniz Sevimli Pembe Oje

Pembe, tırnaklar için o kadar çok yönlü bir renktir ki, herkesin seveceği bir renk olacağından emin olabilirsiniz. Mutlu gülümseyen yüzlerden ve sevgi...

Son zamanlarda yogaya olan sevginizi keşfetmiş olsanız da, ilk defa gidiyor veya yapıyor olun, ne giyeceğinize karar vermek zor olabilir. Yoga, meditatif ve rahatlatıcı olmakla birlikte, uygun bir kıyafete karar vermek oldukça stresli olabilir. Her spor gibi, doğru kıyafetleri giymek önemli bir fark yaratabilir. Bu nedenle, tüm sınıf boyunca bükülmenize, esnetmenize ve rahat kalmanıza yardımcı olacak mükemmel parçaları bulmak önemlidir. Neyse ki, en iyi yogi olmak için gerekli tüm malzemeleri sağlamak için bekleyen birçok harika giyim markası var. Şimdi bilmeniz gereken tek şey hangi parçaların yatırım yapmaya değer olduğu ve buna yardımcı olabiliriz.

Yoga sınıf türleri nelerdir ? Yoga yaparken veya spor yaparken nasıl giymeliyiz ? Spor yaparken kıyafet seçimi nasıl olmalıdır ? Yoga görgü kuralları nedir ? Yoga kıyafet seçimi yaparken likrali mı pamuk mu tercih etmeliyim ? Spor atlet alırken dikkat edilmesi gerekenler ? Spor sütyeni seçimi yaparken zorlanıyor musunuz ? Kısa spor şortları rahat mı ?

Yoga yaparken ne giymeliyiz ?

Yoga Sınıfı Türleri


Yogaya aşina değilseniz, başlamadan önce farklı sınıf türleriyle ilgili biraz araştırma yapmak isteyebilirsiniz.Bu nedenle, sizin için doğru olanı bulmak için farklılıkları bilmek önemlidir. Hangi yogaya katıldığınızı bilmek, beklentilerinizi yönetmenize yardımcı olacak ve ne giymeniz gerektiği konusunda size rehberlik edecektir. Örneğin, Bikram ve sıcak yoga dersleri ısıtmalı bir odada öğretilir, yani terlersiniz. Bu nedenle, nemi emmek için tasarlanmış kıyafetler gerektirir.

Yeni başlayan bir sınıfa gidiyorsanız, bu Hatha veya Vinyasa tipi olabilir. Bu sınıflar, Vinyasa’nın biraz daha hızlı olması ve daha yoğun germe, bacak kaldırma ve inversiyonları içeren hareket ve nefesi koordine etmeye odaklanmıştır. Diğer yandan Iyengar yoga, dengenizi bulmanıza ve esnemeyi derinleştirmenize izin vererek daha uzun süre tutacağınız pozlara odaklanır. Bu yoga tarzı da genellikle sahne kullanacaktır. Ayrıca, pozlar arasında sürekli hareket eden Power ve Ashtanga yoga dersleri de vardır, bu da onları diğer türlerden daha zorlaştırır.

yoga kıyafeti

Yoga Görgü Kuralları


Daha önce hiç yoga yapmamışsanız, ilk seansınıza katılmadan önce temel görgü kurallarını öğrenmek iyi olur. Yeni başlayanlar için, oraya erken geldiğinizden emin olun. Kendinizi rahat hissedeceğiniz bir yer bulmak için en az 10 dakika tavsiye edilir. Varışta, odaya gitmeden önce ayakkabılarınızı ve çoraplarınızı çıkarın. Çoğu stüdyoda ayakkabılarınızı saklayabileceğiniz bir yer olacaktır, ancak emin değilseniz, sormayı deneyin. Odaya girdikten sonra, matınızı ve yüzünüzü eğitmene doğru açın. Eğer birinci sınıfınızsa, kendinizi eğitmeninize tanıtmalı ve herhangi bir yaralanmayı bildirmelisiniz. Son olarak, sınıfın sonuna kadar kalmaya çalışın ve erken ayrılmanız gerekiyorsa, seansın sonunda gevşeme zamanından önce bunu yaptığınızdan emin olun.

yoga kuralları

Yoga Kıyafetleri


Yogaya ne giyeceğinizi seçmek, sınıftaki zamanınızı artırabilecek veya engelleyebilecek önemli bir karardır. Seansınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için, esnek olan ve sizi korurken sizinle birlikte hareket edecek parçaları seçin. Dikkat dağıtıcı olabileceği ve sizi anın dışına çıkarabileceği için kısıtlayıcı veya rahatsız edici giysilerden kaçının. Bunun yerine, pamuklu, bambu veya jarse gibi yumuşak ve nefes alabilen kumaş tasarımları tercih edin. Elbette, modaya uygun bir kıyafet de incinmez, bu yüzden yoga gardırobunuzla eğlenin.

yoga kıyafetleri

Spor sütyeni

İyi bir spor sutyeni seçmek, özellikle büyük bir baskınsanız, başarılı bir yoga seansı yapmak için önemlidir. Spor sütyeninizi bir üstün altında veya kendi başına giymek istiyorsanız, sizi destekleyen ve tutan bir tane seçmek şarttır. Sonuçta, sütyeninizin yerinden çıkmasını ve altında ne olduğunu ortaya çıkarmasını istemezsiniz, bu yüzden her pozisyon için düzgün bir şekilde kalacak bir stil seçtiğinizden emin olun. Aynı şekilde, hafif, V yakalı veya açık renkli sütyenler yoğun yoga seansı için en iyi seçenek olmayabilir.

yoga bra

Atletler

Atletler size sınırsız kol hareketi sağladığı için yoga için harika olabilir. Birini seçmek söz konusu olduğunda, çok gevşek olanlardan kaçınmak en iyisidir. Yoga genellikle baş aşağı veya açılı hareket gerektirdiğinden, çok gevşek olan üst kısımlar toplanır ve hareket eder. Midenizi açığa çıkarmanın yanı sıra, bu dikkat dağıtıcı, rahatsız edici olabilir ve hatta görüşünüzü engelleyebilir. Bu sorunu önlemek için, tüm hareketleriniz boyunca sıkıca oturan ve yerinde kalan atletleri seçmelisiniz. Sıkı veya bağlayıcı hissetmeden forma uyan bir stil mükemmel bir seçim olacaktır.

yoga atlet

Yoga Tayt


Yoga taytları, herhangi bir yoga öğrencisi için önemli bir giyim parçasıdır. Bu rahat ve gerilebilir pantolonlar size tam bir hareket yelpazesi sunacak ve eğitmeninizin hizalanmanızı kontrol etmesini sağlayacaktır. Tayt malzemesi de herhangi bir teri emer ve belirli pozları korumayı kolaylaştırır. Rahat bir seans sağlamak için çabuk kuruyan kumaşlı bir çift seçtiğinizden emin olun. Uzunluk söz konusu olduğunda, tercihinize ve sınıf türüne bağlı olarak kırpılmış veya tam uzunlukta taytları seçebilirsiniz. Genel olarak, kısa stiller hızlı tempolu ve sıcak sınıflar için idealdir, tam boy tasarımlar ise daha yavaş oturumlar için mükemmeldir. Ayrıca, herhangi bir ince veya açık renkli taytın belirli pozlar sırasında görülebileceğini unutmayın, bu nedenle koyu tonlardaki kalın stiller en iyi olma eğilimindedir.

Yoga Tayt

Spor Şort


İyi yoga şortları bulmak zor olabilir, ancak bir çiftiniz olduğunda, onları sıcak ve Bikram sınıfları için paha biçilmez bulacaksınız. Bir çift seçerken, hem kısa şortlardan hem de gevşek şortlardan kaçının. Vücudunuzu benzersiz pozisyonlara çevireceğinizden, sizi koruyacak diğer stilleri giymek en iyisidir. Bacaklarınızı havaya maruz kalmadan hissetmek için bükülecek ve bükülecek kadar güvende hissetmenizi sağlayacak bir çift seçin. Ayrıca, hareket ettiğinizde toplanmadıklarından emin olun, aksi takdirde sürekli olarak aşağı çekersiniz. Uyluk ortası etrafında biten takılmış bir çift mükemmel olacaktır. İdeal stili bulmakta zorlanıyorsanız bisiklet şortunu bile deneyebilirsiniz.

yoga şort

Spor Ayakkabı
Diğer birçok sporun aksine, yoga ayakkabı gerektirmez. Bu, sınıfa girmeden önce ayakkabılarınızı ve çoraplarınızı çıkarmanız gerekeceği anlamına gelir. Bunun sizi ayaklarınızda ne giyeceğinizi düşünmek zorunda bırakmadan düşünebilmenize rağmen, öyle değil. Yine de yoga kıyafetinize uyan bir çift bulmanız gerekecek ve hem dersten önce hem de sonra giyilebilir. Tabii ki, spor ayakkabılar mükemmel bir seçim yapar ve atletik görünümünüzü tamamlar, ancak diğer ayakkabı stilleri de harika olabilir.

yoga ayakkabı

Yoga için gerekli Aksesuarlar
Yoga gitmek sadece kıyafet gerektirmez, aynı zamanda aksesuar gerektirir. Saatinizi kolyenizi evde bırakmak en iyisi olsa da, kafa bandı gibi parçalar yardımcı olabilir. Tabii ki, en önemli yoga aksesuarı matınızdır. Yogaya yeniyseniz ve bir matınız yoksa, stüdyoda kullanmanız için bir tane olduğundan emin olmak için seansınızdan önce arayın. Birkaç dersten sonra kendiniz için almayı düşünün. Yoga paspasları çok çeşitli renk, malzeme ve kalınlıklarda mevcuttur, bu nedenle size ve sınıf tipinize en uygun olanı seçin. Ayrıca matınızı daha kolay almayı kolaylaştırmak için bir yoga çantası da satın alabilirsiniz. Sizi nemli ve ter tutmayan bir su şişesi ve havlu da gerekli yoga aksesuarlarıdır.

yoga aksesuar

Yoga Sınıfına Ne Giymeli

  • Sizi tüm hareketlerde destekleyen ve tutan bir spor sütyeni giyin.
  • Takılan atletleri seçin.
  • Uzun kollu bir üst kısmı tekli bir üst üzerine yerleştirmeyi ve sınıfın yoğun bölümleri sırasında çıkarmayı deneyin.
  • Uzun veya kısa uzunlukta kaliteli, çabuk kuruyan taytlar için mükemmel bir seçenek sunar.
  • Bikram gibi ısıtmalı sınıflar için, uyluk ortası etrafında biten kısa şort giyin..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

son yüklenenler

Zayıflama Egzersizleri

Evde spor yapmak isteyenler için egzersiz videolarımıza hoşgeldiniz.

Hamilelikte Bağışıklığınızı Korumak İçin 5 İpucu

Hamileyseniz, hamile kadınların koronavirüs için savunmasız bir grubta olduğunu görmek sizi rahatsız edebilir. Bu, sosyal mesafe önlemleri yoluyla sosyal teması azaltmanız gerektiği...

Yumurtlama Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Gebe kalmaya çalışan kadınlardan en sık sorulan soruları yanıtlıyoruz.Kısa bir soru cevap yazısıdır. S. Bir adet döngüsünde iki kez...

Sperm Sayısını ve Doğurganlığını Artırmanın 5 Yolu

Hamilelik hakkında konuşalım. Bir bebek düşünüyorsanız sperm sayısı çok önemlidir.Erkekler neden bu kadar çok sperm üretmelidir ? Sperm sayısı...

Seveceğiniz Sevimli Pembe Oje

Pembe, tırnaklar için o kadar çok yönlü bir renktir ki, herkesin seveceği bir renk olacağından emin olabilirsiniz. Mutlu gülümseyen yüzlerden ve sevgi...

Benzer konular