Yün kıyafette Koltuk Altı Kokusu Alma

0
237

Yün kıyafette Koltuk Altı Kokusu Alma

Hiçbir şey yün kokusunu vücut kokusunu bozmaz. İster yeni, ister daha eski bir klasik kazak satın aldığınız ya da yenisiyle terlediyseniz, beyaz sirke koltukaltı kokusunun giderilmesine yardımcı olur ve yünün kokusunu tekrar taze bırakır. Yün keçeleşmeye eğilimli olduğundan, liflerin ajitasyon ve ısıdan büzülmesi, makinenin yıkanması tehlikeli olabilir. Kuru temizleme ise kokuyu tamamen temizlemeyebilir. Kokmuş yünle uğraşırken el yıkama en iyi seçenektir.

İhtiyacınız Olan Şeyler

  • Beyaz sirke
  • Hafif kokulu şampuan
  • Banyo havlusu

ADIM 1:

Bir sprey şişesini 1/4 bardak beyaz sirke ve 1 bardak su ile doldurun. Kazağın koltuk altlarına iyice doyurarak püskürtün. Süveteri bir rafa yerleştirin veya 30 dakika boyunca iyice havalandırılan bir alanda kumaş kaplı bir askıya asın.

ADIM 2:

Temiz bir lavaboya soğuk su akıtın. Lavabonun yarısını doldurun ve 1 çorba kaşığı yün yıkama veya bebek şampuanı gibi hafif şampuan ekleyin.

ADIM 3:

Kazakları lavaboya ekleyin ve köpükleri nazikçe sıkın. Gerekirse koltuk altlarına ekstra bir damla sabun ekleyin ve sıkarak uygulayın. Keçeleşmeye neden olabileceğinden yünü ovalamayın.

ADIM 4:

Kazakın 30 dakika bekletin. Suyu boşaltın ve durulamak için lavaboya soğuk su doldurun. Köpükleri süveterin dışına çıkarmak için suyu elinizle çalkalayın. Kazağı sudan kaldırın ve yünü sıkmamaya veya bükmemeye dikkat ederek olabildiğince fazla suyu sıkın.

ADIM 5:

Süveteri temiz bir banyo havlusu üzerine koyun ve havluyu bir ucundan yuvarlayarak bastırın. Havlu suyun çoğunu emecektir.

ADIM 6:

Süveteri düz bir yere koyun veya kuru bir havluda kurutun. Mümkünse, kalan kokuların giderilmesine yardımcı olabileceğinden, güneşte açık havada birkaç saat kurumasını bekleyin. Dışarıda kurutulamıyorsanız, düz bir pencerenin önüne koyun kuruma süresini hızlandırın.

Uyarı

Çok sert olduğu için yünlü çamaşırlarda sert çamaşır deterjanı kullanmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz