Yüzdeki Lekeler İçin Maske uygulamaları

0
201

Yüzde oluşan lekeler için birbirinden özel maskeler bulunmaktadır. Sivilce için maske, çil ve kahverengi lekeler için maske, siyah noktalar için maske tarifleri bulunmaktadır.Yüzde zamanla güneşin etkisi ve yanlış beslenme sonucu ciltte lekeler meydana gelir.Yüzümüzde meydana gelen sivilce, çil güneş kaynaklı lekeler, siyah noktalar gibi pek çok leke türünden bahsedilmemiz mümkün.Bu lekelerin ayrı bir çözüm geliştirmek için maskeler uygulayabiliriz.

Çil ve kahverengi lekeler için maske uygulaması

2 çay kaşığı limon suyuyla birlikte birer çay kaşığı karbonat ve zeytinyağının yanında bir yemek kaşığı da yoğurt ekleyerek çil ve kahverengi lekelere karşı doğal bir maske hazırlayabilirsiniz. Daha sonra bu maskeyi yüzünüzün bütün bölgelerine sürerek yarım saat ya da kırk beş dakika bekleyip yüzünüzün bu maskeyi tamamen emmesini sağladıktan sonra bol su ile durulamanız yeterli. Yüzünüzdeki lekelerden kurtulmak için bu maskeyi haftada iki defa uygulamanız yeterli olacaktır. Ancak cilt tipi çok hassas olan kadınların bu maskeyi uygulamalarının önerilmediğini de belirtmekte yarar var.

Yüzümüzdeki Siyah Noktalar İçin Maske
Birer çay kaşığı üzüm sirkesi, limon suyu ve su ile yaptığınız karışımı haftanın 3 ya da 4 günü yüzünüze sürerek siyah noktalardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Yüzdeki Çiller İçin Yapılacak Maske
Yüzde meydana gelen ve daha çok güneş kaynaklı oluşan çillerden kurtulmak herkes için önemlidir. Eğer siz de doğal bir maske yaparak çillerden kurtulmak isterseniz, bir yemek kaşığı keten tohumunu bir bardak suya karıştırdıktan sonra, cildinize baskı yaparak yedirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz