Yüzdeki tüylerden kurtulmak için yapmanız gerekenler

Bunlarada bakabilirsiniz

2022 oymalı avangard gümüşlük modelleri

Evinizi dekore ederken birçok unsurlara dikkat ediyoruz.Evin tasarımına dikkat ederdek evinizi hangi tarzda dekore ettiğinizde çok etkilemektedir.Modern bir tasarım evde oymalı bir...

Dermatologlara Göre Cildinizi İçten Dışa Nemlendirmenin Yolları

Ama önce cildinizin kuru mu yoksa yağlı mı olduğunu anlamanız gerekiyor. Parlayan bir cilde sahip olduğunuz tek zaman, ona...

Bebek Odası Dekorasyon Önerileri

En az bebeklerin konforu kadar annelerin konforlu olması da bebek odası dekorasyonunda oldukça önemlidir.Küçük Bebek Odası İçin Büyük Kolaylık Sağlayan Öneriler.Kullanışlı bebek...

2022 Yaz bikini modelleri Bu modellere bayılacaksınız

2022 yılı için sizlere en iyi yaz bikini modellerini topladık.Hepsi birbirinden güzel tasarımlar çok bayılacaksınız. İster plajda ister havuz...

Saç büyümesi hormonal değişikliklerden dolayı ortaya çıkabilir. Genetikten de kaynaklanabilir. Yüzünüzde büyüyen saçlardan rahatsızsanız, aşağıdaki ipuçlarını izleyin:

Tıraş

Tıraş, saçları temizlemenin ve güne devam etmenin en hızlı ve en kolay yollarından biridir. İster tek kullanımlık bir tıraş bıçağı, ister elektrikli bir tıraş makinesi kullanın, her ikisinde de cildin yüzeyinde kılları kaldırır.

Tıraş makineleri, aşağıdakiler de dahil olmak üzere vücudun farklı bölgelerinde kullanılabilir:

 • bacaklar
 • kol
 • koltuk altı
 • bikini bölgesi
 • yüz

Ayrıca kıllarınızı güvenle temizleyebilirsiniz:

 • üst dudak
 • Çene
 • kaşlar
 • favori

Ancak, sonuçlar kalıcı veya uzun ömürlü değildir. Yüzünüz bir ila üç gün boyunca tüysüz kalır ve daha sonra yeniden tıraş olmanız gerekir.

En iyi sonuçlar için yüzünüzü temizleyin ve bir kat sabun veya tıraş kremi uygulayın. Bu pürüzsüz bir yüzey sağlar ve kesilme olasılığını azaltır. Tıraş makinesini saç uzama yönünde yüzünüze doğru kaydırın.

Bu yöntem nispeten güvenli olsa da, batık kılların tıraşın yan etkisi olabileceğini unutmayın. Bu küçük yumrular saç cilde döndüğünde gelişir. Batık kıllar genellikle gün içinde kendiliğinden düzelir.

Cımbız

Cımbız, yüz tüylerini temizlemenin bir başka etkili ve ucuz yoludur. Bu yöntem tıraştan biraz farklı çalışır. Bir tıraş bıçağı ile kılı çıkarmak yerine, cımbız kılları köklerden koparmak veya çekmek için tasarlanmıştır.

Cımbız herhangi bir yüz kılında çekme üzerinedir. Kaşları şekillendirirken özellikle kullanışlıdır. Tipik olarak, cımbız sonuçları tıraştan daha uzun sürer üç ila sekiz haftaya kadar.

Kılları cımbızlamak için şu adımları izleyin:

 1. Başlamadan önce, cildi yumuşatmak için yüzünüzü ılık bir bezle silin.
 2. Koparmak istediğiniz tüyleri izole edin.
 3. Cildinizi gergin tutarken, bir seferde bir kıl koparın.
 4. Daima saç uzama yönünde çekin veya kopartın.

Cımbız hafif rahatsızlığa neden olabilir, ancak genellikle ağrılı değildir. Ağrınız varsa, kızarıklığı ve iltihabı azaltmak için alanın üzerine bir buz küp sürün.

Koparmadan önce ve sonra cımbızlarınızı alkolle dezenfekte ettiğinizden emin olun. Tıraş gibi, cımbız da batık tüylere neden olabilir.

Epilasyon

Epilasyon, yüz tüylerini çıkarmak için başka bir seçenektir. Bu teknik, dört haftaya kadar kılı ortadan kaldırabilir, bu da meşgulseniz ve düzenli olarak tıraş veya cımbız yapmak istemiyorsanız daha iyi bir seçim olabilir.

Epilatörler cımbız ve tıraş yapmaya benzer. Aradaki fark, epilatörlerin aynı anda birden fazla kıl tutarak ve kökünden çıkararak yüz tüylerini ortadan kaldırmasıdır.Kıl kökünden çıkarıldığından, yeniden büyümesi daha uzun sürer. Bazen, epilasyon tüylerin daha yumuşak ve ince uzamasına neden olur. Teller daha az fark edilebilir hale gelebilir.

Epilatörleri sadece saçları bacaklardan veya vücudun daha geniş bölgelerinden çıkarırken düşünebilirsiniz. Ancak epilatörler çeşitli boyutlarda gelir, bu da onları vücudun tüm bölgelerindeki saçları ortadan kaldırmak için ideal hale getirir.

Epilatör kullanırken cildinizi hazırlamak zorunda değilsiniz. Bununla birlikte, birkaç gün önce peeling yapmak cildi yumuşatmaya ve batık tüy riskini azaltmaya yardımcı olur.

Epilatörle kılı çıkarmaya hazır olduğunuzda, şu adımları izleyin:

 1. Epilatörü 90 derecelik bir açıda tutun.
 2. Cildinizi gergin tutun. Epilatörü saç uzama yönünde hareket ettirin.
 3. Saçları kırmamak için epilatörü yüzünüzün üzerinde yavaşça kaydırın. Cildinize çok fazla bastırmayın.

Süreç acı verici olabilir, ancak yavaşlamak rahatsızlığı azaltabilir. Daha sonra hassasiyetiniz varsa, şişlik ve iltihabı azaltmak için ağrılı noktalara bir buz küpü uygulayın.

Evde acısız ağda nasıl yapılır ?

Ağda, bir bölgedeki tüm saçları temizlemenin etkili bir yoludur. İki farklı tipte ağda kiti vardır:

 • uygulamadan önce elleriniz arasında ısıttığınız ağda türü
 • sıcakta eritilen ve daha sonra bölgeye bir spatulayla uygulanan adı acısız ağda dediğimiz yöntemdir.

Acısız ağda için alışveriş yaparken , yüzünde kullanmak için formüle edilmiş yumuşak olanları alın.Siyah ağda bacaklarınız ve bikini bölgeniz için daha iyidir.

Evde ısıtılması gereken ağda seçerseniz, ağda ısıtıcısı satın alın.Bir ağda ısıtıcısı ağdayı eşit şekilde ısıtır ve sıcaklık üzerinde daha iyi kontrol sağlar. Ayrıca, her çubuğu sadece bir kez kullanmak için bol miktarda ağda çubuğu satın aldığınızdan emin olun.

Ağda yapmadan önce, alerjik reaksiyon geliştirip geliştirmediğinizi görmek ve ağda doğru sıcaklıkta olduğundan emin olmak için cildinizde bir test yapın.Ağda rahatsız edici derecede sıcak hissetmemelidir. Cildinizin üzerinde kolayca kayabilir.

Cildiniz alerjik reaksiyon geliştirmezse, yüzünüzü ağdalamak için şu adımları izleyin:

 1. Ellerinizi yıkayın. Yüzünüzü temizleyin
 2. Cildi gergin tutarken ağda uygulayın.
 3. Şeridi saçın uzadığı yönde sıkıca çıkarın.
 4. İşiniz bittiğinde artık ağdayı bebek yağı ile alın, sonra nemlendirin.

Ağda rahatsız edici olabilir, ancak acı verici olmamalıdır. Ağda, akne ve batık tüylerin gelişmesine neden olabilir.

Evde lazer epilasyon

Birçok epilasyon yöntemiyle ilgili temel sorun, sonuçların geçici olması veya sadece birkaç hafta sürmesidir. Daha uzun sonuçlar için lazer epilasyonunu düşünün.

Bu yöntem, saç foliküllerine zarar vermek için lazer ve titreşen ışınlar kullanır ve kılların dökülmesine neden olur. Yarı kalıcı bir çözümdür – saçlar yaklaşık altı ay sonra tekrar uzar. Bazen kıllar asla geri büyümez. kıl geri gelirse, daha ince ve fark edilmeyebilir.

Lazer epilasyon pahalı olabilir. İstenen sonuçlara ulaşmak için genellikle bir doktora gerekir. Pahalı fiyat etiketi olmadan lazer epilasyon faydalarını istiyorsanız, bir seçenek evde lazer epilasyon kiti satın almaktır . Evde tedaviler uygun maliyetli ve kullanışlıdır. Evinizin rahatlığında programınıza uygun epilasyon tedavilerini tamamlayabilirsiniz.

Lazer epilasyon, üst dudak ve çene gibi yüzün herhangi bir yerinde yapılabilir. Ancak göz kapaklarının etrafından ve çevresindeki saçları çıkarırken lazerlerden kaçınmalısınız.

Evde bir cihaz kullanırken şu adımları izleyin:

 1. Yüzünü temizle ve tıraş edin. Cildin altındaki kılları çıkardığınız için, bu tedavi kıl kısa olduğunda en iyi sonucu verir.
 2. Bir tedavi seviyesi seçin. Tedaviye başlamak için lazeri hedeflenen alanın üzerine yerleştirin.
 3. İstediğiniz sonuçları alana kadar her iki haftada bir tekrarlayın. Talimatlar, satın aldığınız lazerin türüne göre değişir. Kiti talimatlara uygun olarak kullanın.

Lazer epilasyonun yaygın yan etkileri kızarıklık ve hassasiyettir. Rahatsızlığı azaltmak için buz uygulayın.

Tüy dökücü kremler

Tüy dökücü kremler yüz epilasyonu için başka bir seçenektir. Sonuçlar tıraştan daha uzun sürebilir ve bu kremler ağdadan daha ucuz olabilir.

Bu kremler kıllardaki proteinleri parçalayan sodyum, titanyum dioksit ve baryum sülfür gibi kimyasallara sahiptir, böylece kolayca çözülür ve yıkanır. Bu bileşenler genellikle güvenli olmasına rağmen, reaksiyon riski vardır.

İlk kez tüy dökücü bir krem ​​kullanıyorsanız, önce bir yama testi yapın ve cildinize az miktarda krem ​​uygulayın. Reaksiyon belirtileri arasında cilt kızarıklığı, yumrular ve kaşıntı bulunur. Kremi yüzünüzün daha büyük bölümlerine uygulamadan önce bir yama testinden sonra en az 24 saat bekleyin.

Yama testinden sonra, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. İstenmeyen kılların üzerine bir kat krem ​​sürün.
 2. Kremin yüzünüzde yaklaşık 5 ila 10 dakika bekletin.
 3. Kremi nazikçe silmek ve istenmeyen tüyleri almak için nemli bir bez kullanın.
 4. Yüzünüzü su ile durulayın ve kurulayın.

Bu ürünler jel, krem ​​ve losyon olarak mevcuttur. Bu kremler vücudun herhangi bir kısmındaki kılları temizlerken, bazı kremler özellikle yüzdeki kıllar için tasarlanmıştır.

Yüz kılları bazı insanlar için sinir bozucu olabilir, ancak istenmeyen tüylerden kurtulmak kolay bir çözümdür. Seçilen yönteme bağlı olarak, günler, haftalar veya aylar boyunca saçlardan kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

son yüklenenler

2022 Rengarenk komidin modelleri

Yatak odasında bir komidin yoksa yatak odası değildir. (: Yatak odası takımlar genellikle komidin birlikte olmaktadır.Kendi isteğiniz dışına çıkmıcağınız...

2022 oymalı avangard gümüşlük modelleri

Evinizi dekore ederken birçok unsurlara dikkat ediyoruz.Evin tasarımına dikkat ederdek evinizi hangi tarzda dekore ettiğinizde çok etkilemektedir.Modern bir tasarım evde oymalı bir...

Dermatologlara Göre Cildinizi İçten Dışa Nemlendirmenin Yolları

Ama önce cildinizin kuru mu yoksa yağlı mı olduğunu anlamanız gerekiyor. Parlayan bir cilde sahip olduğunuz tek zaman, ona...

Bebek Odası Dekorasyon Önerileri

En az bebeklerin konforu kadar annelerin konforlu olması da bebek odası dekorasyonunda oldukça önemlidir.Küçük Bebek Odası İçin Büyük Kolaylık Sağlayan Öneriler.Kullanışlı bebek...

2022 Yaz bikini modelleri Bu modellere bayılacaksınız

2022 yılı için sizlere en iyi yaz bikini modellerini topladık.Hepsi birbirinden güzel tasarımlar çok bayılacaksınız. İster plajda ister havuz...

Benzer konular